Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Legia Warszawa

2

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Górnik Zabrze podejmie w Krakowie drużynę Wisły, natomiast Legia Warszawa zagra we Wrocławiu ze Śląskiem.

• W tej chwili legioniści mają cztery punkty nad Pogonią Szczecin i pięć nad Rakowem Częstochowa. Jednak "Portowcy" jutro rozegrają swoje spotkanie, a ich przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław. Natomiast Górnik pozostaje na piątym miejscu w tabeli, ale może jeszcze zostać wyprzedzony przez Śląska Wrocław.

• Koniec spotkania w Zabrzu! Legia wygrywa z Górnikiem 2:1 i umacnia się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy!

• Górnik próbuje doprowadzić do wyrównania, ale dośrodkowania w pole karne Legii nie dochodzą do graczy gospodarzy.

• Wznawiamy grę, ale Koj jak i Szabanow raczej nie wrócą już na murawę.

• Bardzo niebezpieczne zderzenie głowami piłkarzy obu zespołów. Artem Szabanow i Michał Koj stracili przytomność.

• To powinna być bramka dla Górnika! Aleksander Paluszek otrzymał piłkę w polu karnym Legii, ale po jego strzale świetną interwencją popisał się Artur Boruc!

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• W końcówce spotkania Paweł Wszołek zastępuje Luquinhasa.

• Bramka napędziła legionistów i teraz to oni kontrolują grę, utrzymują się przy piłce i rozgrywają na połowie Górnika.

• Po świetnym prostopadłym podaniu Luquinhasa do piłki dopadł Kacper Kostorz, popędził na pole karne Górnika, minął przeciwnika i z zimną krwią technicznym strzałem dał Legii prowadzenie w końcówce spotkania w Zabrzu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Legia obejmuje prowadzenie po bramce Kacpra Kostorza!

• Giannis Masouras wpadł z piłką pole karne Legii, ale jego podanie pod bramkę Legii zostało przejęte.

• Dużo niedokładności w ostatnich minutach. Żaden z zespołów nie potrafi rozegrać większej liczby podań.

• Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Górnika, ale Martin Chudy pewnei wyłapał piłkę.

• Natomiast Alasana Manneh zastąpił Bartosza Nowaka.

• Dwie zmiany w szeregach Górnika Zabrze. Daniel Ściślak pojawił się w miejsce Romana Prochazki

• Walerian Gwilia z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Luquinhas faulowany w narożniku pola karnego Górnika i gospodarze będą mieli szansę na bardzo groźne dośrodkowanie lub ewentualnie strzał.

• Bartosz Nowak wyszedł na czystą pozycję i został powalony na linii pola karnego, jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego!

• Luquinhas przyjął piłkę na linii pola karnego i oddał szybki strzał, który jednak został zablokowany.

• Trzecia zmiana w szeregach Legii. Walerian Gwilia pojawił się w miejsce Bartosza Slisza.

• Aleksander Paluszek próbował dogrywać z prawej strony boiska, ale trafił w przeciwnika i wywalczył tylko rzut rożny.

• Roman Prochazka dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne Legii, ale tam Krzysztof Kubica uderzył niecelnie.

• Richmond Boakye zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Za kontuzjowanego Adriana Gryszkiewicza na murawie pojawia się Aleksander Paluszek.

• Adrian Gryszkiewicz ucierpiał po starciu z przeciwnikiem we własnym polu karnym.

• Wydawało się, że świetna akcja Legii, jednak Luquinhas minimalnie niedokładnie zagrał na Ernesta Muciego, czym zmarnował wysiłek partnerów.

• Michał Koj ucierpiał po starciu z Brazylijczykiem.

• Luquinhas został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Roszada także w zestawieniu Legii Warszawa. Kacper Kostorz zastępuje Andre Martinsa.

• Pierwsza zmiana w szeregach Górnika Zabrze. Richmond Boakye pojawia się w miejsca Alexa Sobczyka.

• Świetna akcja Górnika po której do piłki w polu karnym Legii dopadł Alex Sobczyk. Gracz gospodarzy oddał szybki strzał, ale futbolówka została zablokowana przez obrońców Legii.

• Bartosz Kapustka minął rywala po prawej stronie, ale jego dogranie w pole karne Górnika okazało się niedokładne.

• Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Legii, ale tam Jesus Jimenez uderzył bardzo niecelnie.

• Teraz z lewej strony dośrodkował Filip Mladenović, ale on także dośrodkował zbyt lekko.

• Bartosz Kapustka popędził prawą stroną boiska, minął przeciwnika, ale jego dośrodkowanie w pole karne Górnika okazało się zbyt lekkie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie, za moment wznawiamy rywalizację.

• W przerwie meczu Ernest Muci pojawi się w miejsce Rafaela Lopesa.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Zabrzu. Do przerwy Górnik remisuje z Legią Warszawa 1:1.

• Bartosz Nowak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Arbiter dolicza co najmniej dwie minuty do pierwszej części spotkania.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Jesus Jimenez doprowadza do wyrównania po pewnie wykonanym rzucie karnym!

• Żółtą kartką ukarany Artur Jędrzejczyk za sprokurowanie rzutu karnego.

• Rzut karny dla Górnika w samej końcówce pierwszej połowy meczu za faul Artura Jędrzejczyka na Jesusie Jimenezie!

• Filip Mladenović po raz kolejny dośrodkował z lewej strony boiska, ale kilku centymetrów brakło Josipowi Juranovićowi i sięgnięciu piłki!

• Luquinhas mocno zwija się z bólu po starciu z Erikiem Janżą.

• Erik Janża ukarany żółtą kartką za niezgadzanie się z decyzją arbitra.

• Znakomita kontra Górnika, ale Alex Sobczyk przegrał pojedynek biegowy z Artemem Szabanowem.

• Ładna, kombinacyjna akcja Górnika, która zakończyła się faulem w polu karnym Legii, tyle że to gracz Górnika faulował rywala i goście będą mogli rozpocząć od rzutu wolnego spod własnej bramki.

• Adrian Gryszkiewicz otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście w Bartosza Kapustkę.

• Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony w pole karne Górnika, ale tam obrońcy Górnika zdołali oddalić zagrożenie od własnej bramki.

• Bardzo chaotyczna i niedokładna gra w ostatnich minutach powoduje, że żadna z drużyn nie potrafi zbliżyć się do pola karnego rywali, by stworzyć zagrożenie.

• Andre Martins ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Josip Juranović popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Górnika wprost na nogę Filipa Mladenovića, ale ten mocnym strzałem trafił w jednego z przeciwników.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Roman Prochazka za faul w środku pola.

• Krzysztof Kubica zagrał w pole karne gości, jednak tam najszybciej do piłki dopadł Artur Boruc popisując się kolejną pewną interwencją.

• Bartosz Nowak zdecydował się na potężny strzał zza pola karnego Legii, ale Artur Boruc popisał się świetną i pewną interwencją!

• Filip Mladenović swoim dośrodkowaniem z lewej strony boiska sprokurował duże zagrożenie w polu karnym Górnika i Adrian Gryszkiewicz postanowił wybić piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Erika Janży nie sprawiło żadnego zagrożenia pod bramką Legii.

• Alex Sobczyk zagrał prostopadłą piłkę do Jesusa Jimeneza, ale snajper Górnika nie zdołał dopaść do piłki w polu karnym Legii.

• Bartosz Kapustka był bardzo bliski zdobycia swojej drugiej bramki! Skrzydłowy Legii wpadł w pole karne gospodarzy i oddał strzał, który po rykoszecie sprawił ogromne problemy Martinowi Chudemu!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andre Martinsa pewnie interweniowała obrona Górnika oddalając zagrożenie od własnej bramki.

• Kolejny atak Legii, tym razem zespół ze stolicy wywalczył tylko rzut rożny.

• Przemysław Wiśniewski zdecydował się na strzał zza pola karnego Legii, ale pewną interwencją popisał się Artur Boruc.

• Po znakomitym prostopadłym podaniu Josipa Juranovića do piłki dopadł Bartosz Kapustka, który uprzedził Martina Chudego i sytuacyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bartosz Kapustka otwiera wynik spotkania w Zabrzu!

• Filip Mladenović mocno uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minęła słupek bramki Górnika o centymetry!

• Już na samym początku Luquinhas został sfaulowany pod polem karnym Górnika i goście będą mieli szansę na dobre dośrodkowanie.

• Rozpoczynamy pojedynek w Zabrzu!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie Arena Zabrze. Za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kudła (Br.), Boakye, Krawczyk, Manneh, Paluszek, Pawłowski, Rostkowski, Ściślak, Wojtuszek.

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Gvilia, Hołownia, Jakhshibaev, Kisiel, Kostorz, Muci, Skibicki, Wszołek.

• Już za moment rozpocznie się to spotkanie, a więc warto podać rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym meczu obu zespołów lepszy okazał się Górnik, który przy Łazienkowskiej 3 pokonał Legię 3:1 po bramkach Alexa Sobczaka, Bartosza Nowaka i Jesusa Jimeneza. Dla Legii jedną bramkę zdobył Bartosz Slisz.

• Przed tygodniem Górnik przegrał w Gdańsku z Lechią 0:2, natomiast Legia na własnym stadionie rozbiła Wisłę Płock aż 5:2.

• Faworytem spotkania wydają się być goście. Legioniści zajmują pozycję lidera PKO Ekstraklasy i mają jeden punkt przewagi nad drugą Pogonią Szczecin. Górnik plasuje się na piątym miejscu w tabeli i ma na swoim koncie o dziewięć punktów mniej od Legii.

• Witamy serdecznie w sobotni wieczór i zapraszamy na pojedynek 19. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Legią Warszawa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

DW

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO I STREAM ©adam jankowski / polska press

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. W ostatnim, sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy, zabrzanie podejmą mistrzów Polski. Gdyby brać pod uwagę ostatnie mecze, to bilans Górnika jest fatalny, a zgromadzone punkty dają im maksymalnie przedostatnią pozycję w tabeli. Tylko dzięki wspaniałej serii na początku sezonu zespół Marcina Brosza jest w górnej części tabeli. Czy uda im się odwrócić passę i przełamać się na drużynie z Warszawy? Legia czuje na plecach oddech Rakowa Częstochowa, który wygrał drugi mecz z rzędu.

Mecz Górnik - Legia ONLINE

To, co ostatnio dzieje się w Zabrzu, można nazwać kryzysem. Bo przecież Górnik zaczął rundę jesienną znakomicie - wygrywając wszystko w pierwszych czterech kolejkach, nawet na Łazienkowskiej. Później było już tylko gorzej, bo w następnych 14 spotkaniach zabrzanie wygrali zaledwie cztery razy i, biorąc pod uwagę okres od września do dziś, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.
Wychodzi na to, że czwarte miejsce zespołu Marcina Brosza jest na wyrost, wszak Górnik ma ogromny problem z regularnym punktowaniem. Mimo to, Czesław Michniewicz chwali swojego najbliższego przeciwnika.

Mecz Górnik - Legia NA ŻYWO. - Kluczowy w Górniku jest przede wszystkim trener Marcin Brosz, który pracuje w tym klubie od 2016 roku. Widać gołym okiem sposób gry tej drużyny i ewolucję jaką przechodzi. Dzisiaj grają w innym ustawieniu i naprawdę dobrze to wygląda. Te wszystkie pozytywy wynikają z mądrości i doświadczenia trenera Brosza. - mówił przed meczem opiekun legionistów.

W lidze nie ma jednak nikogo, kto ma szansę Górnika wyprzedzić. Forma Śląska, Lechii i Lecha stoi pod dużym znakiem zapytania. Dalej jest Jagiellonia, targana różnymi problemami i Zagłębie, które od pięciu meczów nie wygrało nic. Wychodzi na to, że cała liga w tym sezonie jest wyjątkowo, nawet jak na nasze standardy, mizerna.

Mecz Górnik - Legia STREAM. W poprzednich kolejkach Górnik, dzięki skutecznej końcówce pokonał, Stal Mielec 2:1. Potem pojechał jednak do Gdańska i po słabym meczu przegrał z Lechią 0:2. - Pracujemy nad formą, mam nadzieję, że będzie widać progres już z Legią - mówi Brosz. - Bardzo chcemy wygrywać i grać widowisko. Nie można jednak zapominać o linii defensywy. W meczu z Legią to będzie szczególne - dodaje.

Pierwsze dni w Zabrzu ma za sobą Richmond Boakye. Napastnik rodem z Ghany czeka na debiutanckiego gola. Trener Brosz podkreślił na konferencji, że Boakye przykłada się do treningów. - Wspiera innych, pokazuje rozwiązania akcji, a zarazem sam pracuje nad motoryką. Richi na pewno bardzo nam w tej rundzie pomoże. To jeden z liderów. Każdy kolejny trening przybliży go do formy sprzed występów w Zabrzu - nie ukrywa szkoleniowiec Górnika.

Mecz Górnik - Legia LIVE. Objęcie zespołu Legii przez Czesława Michniewicza okazało się strzałem w dziesiątkę. Poza dwoma wpadkami ze Stalą i Podbeskidziem, Legia na każdym rywalu potrafi zgarnąć pełną pulę, nieraz odwracając nawet losy meczu. Tak było w Łodzi, w Pucharze Polski i z Wisłą Kraków jesienią. W poprzedniej kolejce mistrzowie Polski również wykazali się skutecznością, wygrywając z Wisłą Płock 5:2. Warto podkreślić, że u lidera zabrakło najlepszego strzelca, Tomasa Pekharta, a i tak zdobył pięć bramek. Rozłożyły się one na Luquinhasa, Filipa Mladenovicia i Bartosza Kapustkę.

W zespole Legii ma szansę zadebiutować albański napastnik, Ernest Muci. Michniewicz zażartował nawet, że nazywają go w Legii "Messim" z uwagi na jego duże umiejętności. - Może występować jako 10-tka, ale też kreatywna 9-tka schodząca do drugiej linii, przy zachowaniu wszystkich proporcji. Ernest ma na nazwisko Muci, ale my je delikatnie zmieniliśmy na „Messi”. Na takiej zasadzie, że ma dużo cech przypominających gwiazdy światowego formatu – swoboda w operowaniu piłką, kreatywność i boiskowa inteligencja. Trzeba pamiętać, że to był jednak tylko jeden sparing i raptem kilka treningów. Na ocenę przyjdzie jeszcze czas - ocenia Michniewicz.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Górnik: Chudy - Gryszkiewicz, Evangelou, Wiśniewski - Masouras, Wojtuszek, Nowak, Manneh, Janża - Boakye, Jimenez
Legia: Miszta - Szabanow, Wieteska, Jędrzejczyk - Juranović, Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Lopes, Luquinhas

OSTATNIE MECZE BEZPOŚREDNIE

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:3 (19.09.2020, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0 (14.06.2020, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 5:2 (09.11.2020, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (07.04.2019, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 4:0 (03.11.2018, Ekstraklasa)

Mecz Górnik - Legia TRANSMISJA TV

Spotkanie Górnik - Legia zaplanowane jest na sobotę, 27 lutego, o godz. 20:00. Transmisja na żywo w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz z audiodeskrybcją). W internecie stream dostępny jest w aplikacjach Player+ i Canal+. Komentuje duet Przemysław Pełka i Marek Jóźwiak.
[b]Oglądaj mecz Górnik - Legia na żywo online w Player.pl >>>

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.