Górnik Zabrze

2

Legia Warszawa

0

• Koniec spotkania. Górnik pokonuje Legię Warszawa i zdobywa kolejne cenne punkty niezbędne do walki o utrzymanie. Legia natomiast, po stracie trzech punktów w Zabrzu będzie miała coraz trudniejszą walkę o fotel lidera. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam serdecznie na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

• Wodecki pojawia się na boisku za oklaskiwanego Prejuce'a Nakoulmę. Niemal każdy kibic powstał z miejsca, by pogratulować najlepszemu zawodnikowi Górnika ostatnich miesięcy.

• "Prezes" zamiast atakować na bramkę przebiegł się z piłką w kierunku narożnika i po chwili nabił rywala dzięki czemu wywalczył rzut rożny i kolejne cenne sekundy.

• Mariusz Magiera za bardzo zwlekał z wykonaniem rzutu wolnego, za co otrzymał żółtą kartkę. Sam strzał nie należał do zbyt udanych - piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Michał Jonczyk ukarany żółtą kartką

• Z rzutu wolnego centrował Żewłakow, głową uderzał Vrdoljak, ale obok bramki.

• Michal Hubnik pojawia się za Wolskiego.

• GOOOOL! MARIUSZ MAGIERA bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonuje Kuciaka!

• Vrdoljak fauluje Jonczyka.

• Uderzał Jonczyk z przed pola karnego, ale broni Kuciak.

• Dośrodkowanie Jędrzejczyk i świetnie z bramki wybiegł Skorupski i piąstkował piłkę.

• Jędrzejczyk najpierw prawdopodobnie blokował ręką podanie Olkowskiego, by po chwili faulować pomocnika gospodarzy.

• Strzelał z dystansu Vrdoljak, ale mocno niecelnie.

• Michał Jonczyk zastępuje Arkadiusza Milika.

• Paweł Olkowski uderzył po ziemi po otrzymaniu prostopadłego podania, ale ostatniej chwili wspaniałą paradą popisał się Dusan Kuciak.

• Jędrzejczyk centrował w pole karne, do strzału głową doszedł Kucharczyk, jednak uderzenie było niecelne.

• Najpierw strzał Kwieka w polu karnym został zablokowany, po chwili ten sam los spotkał Olkowskiego.

• Magiera uderzył z dystansu, ale piłka ostatecznie wylądowała na siatce tuż za poprzeczką.

• Nakoulma uderzał piętką z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Magiery z rzutu rożnego, ale został zablokowany.

• Dośrodkowanie Wolskiego do Kucharczyka, ale młody napastnik Legii źle przyjął piłkę, przez co nie zdołał oddać strzał w polu karnym.

• Kucharczyk wchodzi za Rzeźniczaka.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Prejuce Nakoulma jak widać absolutnie nie zmęczył się podróżami i występami w Pucharze Narodów Afryki. Przed przerwą był najjaśniejszą postacią na boisku, Jak będzie po przerwie przekonamy się za niecałą godzinę.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Tomasz Musiał po doliczeniu 2 minut kończy pierwszą połowę.

• Jakub Rzeźniczak w 17 minucie otrzymał żółtą kartkę.

• Jędrzejczyk bliski strzelenia bramki, ale Pazdan zdążył zablokować ten strzał.

• Żyro ładnie przelobował Skorupskiego, ale ostatecznie nie udało mu się dobić uderzenie, gdyż Skorupski zdążył wrócić i zażegnać niebezpieczeństwo.

• Olkowski z linii bocznej pola karnego uderzył bardzo mocno, ale niestety dla fanów Górnika trafił w poprzeczkę. Gdyby piłka poszybowała o kilka centymetrów niżej Kuciak byłby bez szans.

• Fatalne wybicie Żyro w polu karnym, niewiele brakowało, by piłka wpadła "za kołnierz" Kuciaka.

• Nakoulma w swoim stylu przedarł się w pole karne Legii, dośrodkował do Milika, a ten nie orientując się przekazał piłkę dalej podaniem w bok, po czym obrońcy Legii bez problemu przechwycili piłkę.

• Dośrodkowanie Rzeźniczaka, ale żaden z partnerów nie zdołał przeciąć podania.

• Mączyński wstrzelił piłkę w pole karne, ale Nakoulma nie zdołał do niej dobiec.

• GOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! PREJUCE NAKOULMA przebiegł z piłką całą połowę i huknął z 17 metrów. Kuciak bez szans. "Prezes" zdemolował obronę rywali. Akcja w stylu Leo Messiego i przepiękna bramka po genialnej kontrze,.

• Olkowski nie utrzymał równowagi przy linii końcowej boiska i od bramki rozpocznie Kuciak.

• Centra Rzeźniczaka z prawej strony zablokowana przez Szeweluchina.

• Pierwsza zmiana. Kontuzjowanego Przybylskiego zastępuje Mariusz Magiera.

• Rzeźniczak jak na "rzeźnika" przystało, najpierw faulował w polu karnym gospodarzy Bembena, po chwili wszedł wślizgiem w nogi Skorupskiego, ale sędzie nie reaguje.

• Wolskie uderza z rzutu wolnego z 25 metrów ale w środek bramki. Skorupski bez problemu chwycił piłkę.

• Przybylski opatrywany przy linii bocznej.

• Niezła akcja Górnika, ale najpierw źle dośrodkowywał Nakoulma, a po chwili jego partnerzy popełnili błędy, przez co nie udało się skutecznie przeprowadzić kontratak.

• Janusz Gol przed polem karnym otrzymał niezłe podanie, ale pomocnik Legii nie wiedział czy strzelać, czy też podawać i ostatecznie obrońcy Górnika wybijają piłkę.

• Wolski dośrodkowuje z lewej strony, piłkę odbił jeszcze Skorupski, ta wpadła do Ljuboji, ale Serb fatalnie uderzył.

• Janusz Gol leży na murawie, ale ostatecznie nie będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

• Prejuce Nakoulma przedarł się na połowę Górnika, ale ostatecznie Rzeźniczak wybija piłkę z pod jego nóg.

• ZACZYNAMY! Dzisiejsze spotkanie rozpoczynają podopieczni Macieja Skorży.

• Najlepszym strzelcem Górnika Zabrze jest do tej pory Prejuce Nakoulma, który zdobył 6 bramek w 12 spotkaniach. W stołecznym klubie najskuteczniejszy jest Danijel Ljuboja z 8 bramkami w 17 występach.

• Legia Warszawa w tabeli T-Mobile Ekstraklasy zajmuje 3. miejsce z 33 punktami, Górnik natomiast, uzbierał 20 punktów, co wystarczyło na zajęcie 11. miejsca.

• Do zespołu z Zabrza w zimowym okienku transferowym dołączyli Oleksandr Szeweluchin, Błażej Telichowski i Michał Zieliński. Z wymienionej trójki tylko Ukrainiec znalazł się w pierwszym składzie. Nacho Novo - jedyny nowy zawodnik Legii w dniu dzisiejszym nie może wystąpić, gdyż do klubu nie dotarła jeszcze licencja Hiszpana.

• Jeśli chodzi o transfery, to w obu zespołach skutecznie osłabiano zespół. Wśród zawodników gości kontrakty z innymi zespołami podpisali Ariel Borysiuk, Maciej Rybus i Marcin Komorowski, który jeszcze dzisiaj wystąpi w spotkaniu z Górnikiem, ale w ciągu najbliższych dni dołączy do Tereka Grozny. Zespół z Zabrza opuścili Adam Banaś, który kilka godzin temu w debiucie strzelił bramkę dla Zagłębia oraz Tomasz Zahorski.

• Po kilkumiesięcznej przerwie wraca Ekstraklasa. Już za pół godziny odbędzie się spotkanie 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy między Górnikiem Zabrze, a Legią Warszawa. Atmosfera w Zabrzu nie jest zbyt optymistyczna. Mróz i do tego plac budowy wokół stadionu nie wygląda zbyt zachęcająco. Miejmy nadzieję, że zawodnicy swoją grą nie wpasują się do otoczki. Na relację ze stadionu przy ulicy Roosevelta zaprasza Paruyr Tovmasyan.