Górnik Zabrze - Odra Opole WYNIK Zamknięty sparing zwycięski dla Górnika. Podolski trafił raz, a Krawczyk dwa razy. Strzelił też Włodarczyk

Tomasz Kuczyński
Górnik Zabrze zakończył jesień w PKO Ekstraklasie zaległym meczem z Lechią w Gdańsku. Przemyslaw Swiderski
W piątek 25.11.2022 r. Górnik Zabrze rozegrał sparing z pierwszoligową Odrą Opole. Mecz na bocznym boisku Areny Zabrze był zamknięty dla publiczności i dla mediów. Zabrzanie wygrali 4:1.

Zespół Bartoscha Gaula zakończył rundę jesienną 18 listopada zaległym meczem z Lechią w Gdańsku przegranym 1:2. Sztab szkoleniowy zdecydował, że między 22 listopada a 11 grudnia, normalnie prowadzone są treningi w Zabrzu.

Trzy sparingi Górnika przed przerwą świąteczną

W tym czasie zaplanowano też trzy sparingi - z Odrą Opole (25.11), Podbeskidziem Bielsko Biała (2.12) i Miedzią Legnica (12.12). Mecz z Odrą został zamknięty dla publiczności i dla mediów.

Górnik objął prowadzenie tuż przed przerwą po golu Szymona Włodarczyka. Na początku II połowy podwyższył Piotr Krawczyk. Trzeciego gola dorzucił Lukas Podolski. W końcówce drugie trafienie zaliczył Krawczyk, a goście po rzucie karnym zdobyli bramkę honorową.

Zabrzański plan przygotowań

Treningowa przerwa świąteczno-noworoczna dla piłkarzy Górnika potrwa od 11 grudnia do 1 stycznia 2023 roku. Zabrzanie wrócą do zajęć 2 stycznia i do 5 stycznia będą trenować na własnych obiektach. 6 stycznia polecą do Niemiec, aby następnego dnia rozegrać sparing z Rot-Weiss Essen, a 8 stycznia wezmą udział w turnieju halowym w Gummersbach. Po nim wrócą do Zabrza i dostaną jeden dzień wolnego.

Na obóz do Turcji

Od 10 do 21 stycznia Górnik przebywać będzie na zgrupowaniu w tureckim Belek. Podczas obozu są zaplanowane trzy mecze sparingowe, ale klub nie podał jeszcze rywali.
Po powrocie z Turcji od 23 stycznia odbywać się będą treningi w Zabrzu, będące bezpośrednim przygotowaniem do meczu ligowego na wyjeździe z Cracovią w 18. kolejce - 30 stycznia, godz. 18.

Sparing: Górnik Zabrze - Odra Opole 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Włodarczyk (44), 2:0 Piotr Krawczyk (47), 3:0 Lukas Podolski (55), 4:0 Piotr Krawczyk (81), 4:1 Tomas Mikinić (89-karny)

Górnik: (I połowa) Kevin Broll - Mateusz Cholewiak, Aleksander Paluszek, Paweł Olkowski, Szymon Włodarczyk, Blaż Vrhovec, Robin Kamber, Kanji Okunuki, Amadej Marosa, Emil Bergström, Daniel Liszka.
(II połowa) Daniel Bielica - Kryspin Szcześniak, Jonatan Kotzke, Richard Jensen, Norbert Wojtuszek, Dani Pacheco, Jean Mvondo, Jakub Pochcioł, Krzysztof Kolanko, Piotr Krawczyk, Lukas Podolski.

Odra: Dominik Kalinowski - Mateusz Spychała (58. Jakub Szrek), Łukasz Kędziora, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło (65. Tomas Mikinić), Antoni Klimek (58. Maksymilian Tkocz), Rafał Niziołek (58. Maciej Urbańczyk), Oskar Paprzycki (58. Mikołaj Łabojko), Konrad Nowak (58. Bartosz Guzdek), Mateusz Marzec (58. Michal Klec), Michał Bednarski (46. Dawid Czapliński).