Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kamil Zapolnik w ostatnim sparingu Górnika na Cyprze strzelił cztery gole
Kamil Zapolnik w ostatnim sparingu Górnika na Cyprze strzelił cztery gole Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Górnik Zabrze pokonał młodzieżową drużynę Omonii Nikozja w sparingu rozegranym na Cyprze. Zabrzanie kanonadą zakończyli obóz w Protaras, bowiem był to ich ostatni mecz kontrolny na Wyspie Afrodyty. W piątek podopieczni trenera Marcina Brosza wracają do kraju, a ostatnim sprawdzianem formy przed ruszającą w następny weekend Lotto Ekstraklasą będzie poniedziałkowy mecz towarzyski z Banikiem Ostrawa na Arenie Zabrze.

W meczu z lidera cypryjskiej młodzieżowej ekstraklasy w składzie Górnika dominowali młodzi piłkarze, choć i tym razem trener Marcin Brosz zdecydował się wystawić także kilku doświadczonych graczy, którzy we wczorajszym meczu z Cukarićkami nie zagrali lub wystąpili w stosunkowo niewielkim wymiarze minutowym. Stąd obecność w wyjściowej jedenastce Daniego Suareza, Szymona Matuszka oraz Kamila Zapolnika.

W starciu z młodymi piłkarzami Omonii Górnik przeważał od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej połowie dwie bramki zdobył aktywny Daniel Smuga, który w sumie ustrzelił hat-tricka. Po przerwie jeszcze skuteczniejszy był Kamil Zapolnik. Skrzydłowy zabrzan w ciągu kwadransa aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron na boisku pojawili się Adam Ryczkowski i Bartłomiej Eizenchart.

Nietypowe biznesy piłkarzy

Do kogo na pączka, a do kogo po płaszcz? Biznesy polskich piłkarzy

To była najwyższa wygrana zabrzan na Cyprze. W pierwszym sparingu na Wyspie Afrodyty podopieczni trenera Marcina Brosza rozgromili drugoligowy cypryjski MS Anagénnissi Derýnias 8:0. Potem wygrali z młodzieżową drużną Spartaka Moskwa 2:1. Jedyna porażka w trakcie tego obozu przytrafiła im się w spotkaniu z czeskim FK Teplice 0:2. Z młodzieżowym zespołem Cukaricki Belgrad Górnik wygrał 3:1, a z seniorami serbskiego klubu zremisował 1:1.

Bilans meczów zabrzan na Cyprze to zatem cztery zwycięstwa, remis i porażka. 4 lutego Górnik zagra ostatni sparing z Banikiem Ostrawa, a 11 lutego zainauguruje ligową wiosnę spotkaniem z Wisłą Kraków.

Górnik Zabrze - Omonia Nikozja (U-21) 9:0 (3:0)
Daniel Smuga 3, 29, 76, Wojciech Hajda 25, Kamil Zapolnik 56, 60, 61, 72, Adam Ryczkowski 78

Górnik Bielica - Michalski, Suarez, Matuszek, Gryszkiewicz (46. Eizenchart), Kubica, Smuga, Ambrosiewicz (46. Ryczkowski), Hajda, Liszka, Zapolnik

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Mors Masakrator w Dąbrowie Górniczej

TAURON KH GKS Katowice wygrał z GKS Tychy: Kibice rzucają pluszaki

Materiał oryginalny: Górnik Zabrze - Omonia Nikozja (U21) 9:0. Kanonada Zapolnika i Smugi na pożegnanie Cypru - Dziennik Zachodni