• Deian Sorescu - 4
    • Władysław Koczerhin - 4
    • Sebastian Musiolik - 3, (Mateusz Wdowiak - 4)
    • Fabian Piasecki - 2, (Vladislavs Gutkovskis - 4)
  • Górnik Zabrze dzisiaj pokazał wielką ambicję, wolę walki i zaangażowanie, co sprawiło że zasłużenie wygrał to spotkanie. Natomiast rezerwowy Raków Częstochowa w pierwszej połowie spisywał się bardzo słabo. W drugiej odsłonie meczu zmiany nieco podniosły poziom gry gości, ale to nie wystarczyło nawet na zdobycie jednego punktu.

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik niespodziewanie wygrywa z Rakowem Częstochowa 1:0 po bramce Aleksandra Paluszka!

• Po odebraniu piłki w środku pola piłkę dostał Paweł Olkowski, ale w znakomitej sytuacji fatalnie spudłował!

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale sędzia odgwizdał faul jednego z graczy gości.

• Mateusz Wdowiak został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Robert Dadok ostro sfaulowany w środkowej strefie boiska.

• Aż siedem minut doliczył Szymon Marciniak do drugiej połowy meczu.

• Dani Pacheco popędził lewą stroną przez pół boiska, dograł do Krzysztofa Kubicy, ale ten uderzył fatalnie.

• Ivi Lopez dośrodkował na głowę Mateusza Wdowiaka, ale ten uderzył niecelnie.

• Kolejna ofensywna akcja Rakowa i Rafał Janicki ratuje swój zespół wybijając piłkę na rzut rożny.

• Natomiast Piotr Krawczyk zmienił Lukasa Podolskiego.

• Dwie ostatnie zmiany w Górniku Zabrze. Krzysztof Kubica pojawił się w miejsce Aleksandra Paluszka

• Aleksander Paluszek ma problemy zdrowotne i leży na murawie.

• Dośrodkowanie Ivi Lopeza nie zagroziło bramce Górnika.

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przed szansą na zdobycie bramki stanął Vladislavs Gutkovskis, ale Łotysz nieczysto trafił w piłkę i Raków ma tylko rzut rożny.

• Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Ivi Lopez został sfaulowany blisko pola karnego Górnika. Goście będą mieli szansę na bramkę wyrównującą.

• Fran Tudor popędził prawą stroną boiska, dograł do Mateusza Wdowiaka, ale ten w decydującym momencie stracił piłkę w polu karnym rywali.

• Jean Jules Mvondo został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Lukas Podolski popędził lewą stroną boiska, chciał dograć w pole karne, ale trafił wprost w obrońcę Rakowa.

• Natomiast Jean Jules Mvondo pojawił się w miejsce Alasany Manneha.

• Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Dani Pacheco zmienił Mateusza Cholewiaka

• Fran Tudor został ukarany żółtą kartką.

• W zespole Rakowa Częstochowa ostatnia zmiana. Giannis Papanikolaou zmienił kontuzjowanego Bena Ledermana.

• Ben Lederman doznał kontuzji barku po starciu z Lukasem Podolskim.

• Lukas Podolski zagrał prostopadle do Mateusza Cholewiaka, ale ten nie zdołał przyjąć piłki będąc przed polem karnym rywali.

• Alasana Manneh został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po wejściu podstawowych zawodników Rakowa goście zaczynają przeważać, ale na razie wciąż nie potrafią zagrozić bramce rywala.

• Natomiast w Rakowie Częstochowa Fran Tudor pojawił się w miejsce Wiktora Długosza.

• Pierwsza zmiana w Górniku Zabrze. Robert Dadok zmienił Szymona Włodarczyka.

• Lukas Podolski dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale snajper gospodarzy nie zdołał zagrozić bramki rywala.

• Teraz Władysław Koczerhin stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale jego uderzenie znakomicie wybronił Kevin Broll!

• Trzecia zmiana w Rakowie Częstochowa. Mateusz Wdowiak zmienił Sebastiana Musiolika.

• Ivi Lopez zdecydował się na zaskakujący strzał z trzydziestu metrów i \ Kevin Broll zdołał wybić piłkę na rzut rożny!

• Górnik Zabrze lepiej radzi sobie na początku drugiej połowy meczu. Zabrzanie dosyć pewnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Alasana Manneh zagrał prostopadle do Szymona Włodarczyka, ale ten nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym Rakowa.

• To powinna być bramka wyrównująca! Sebastian Musiolik zagrał świetne prostopadłe podanie do Vladislavsa Gutkovskisa, ale ten przegrał pojedynek z Kevine Brollem!

• Szymon Włodarczyk został ukarany żółtą kartką.

• Znakomity kontratak Górnika Zabrze, Lukas Podolski dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale dograł fatalnie do partnera i gospodarze zmarnowali dobrą okazję na zdobycie bramki.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Zabrzu!

• Natomiast Ivi Lopez zmienił Gustava Berggrena.

• W przerwie dwie ważne zmiany w Rakowie Częstochowa. Vladislavs Gutkovskis pojawił się w miejsce Fabiana Piaseckiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Zabrzu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Zabrzu. Rzutem na taśmę Górnik prowadzi do przerwy z Rakowem Częstochowa 1:0.

• Erik Janża dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Aleksandra Paluszka, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki Rakowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Aleksander Paluszek trafia do bramki i Górnik obejmuje prowadzenie!!!

• Kolejny rzut rożny dla zabrzan i kolejna szansa.

• Erik Janża dośrodkował na głowę Rafała Janickiego, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Lukas Podolski dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika trafiło wprost w ręce Kevina Brolla.

• Fabian Piasecki oddał strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Jonatan Kotzke został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Górnik Zabrze zwietrzył swoją szansę i coraz bardziej naciska bramkę rywali.

• Szymon Włodarczyk od połowy boiska wyszedł sam na sam z Kacprem Trelowskim, ale młody napastnik Górnika przegrał pojedynek z bramkarzem gości!

• Alasana Manneh ostro sfaulował rywala przed własnym polem karnym i goście będą mieli szansę na zdobycie bramki.

• Erik Janża dośrodkował w pole karne Rakowa, piłkę zgrał Paweł Olkowski, doszedł do niej Szymon Włodarczyk, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Deian Sorescu został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła do Bena Ledermana, ten oddał strzał, ale niecelny.

• Władysław Koczerhin dostał piłkę przed polem karnym Górnika, zawodnik gości oddał strzał, ale piłka po rykoszecie wyszła tylko na rzut rożny.

• Sebastian Musiolik pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Górnika, ale tam stracił piłkę.

• Górnik próbuje uspokoić grę i spokojnie konstruować akcję od defensywy.

• Władysław Koczerhin wpadł z piłką w pole karne Górnika, ale zagrał niecelnie.

• Oskrzydlająca akcja gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne Rakowa trafiło do Mateusza Cholewiaka, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Dobrze i agresywnie gra dzisiaj Górnik. Wyciągnęli wnioski po spotkaniu Rakowa ze Spartakiem Trnava, gdzie Raków miał problemy z agresją rywali.

• Kolejne zagranie w pole karne Rakowa, ale ponownie bardzo pewnie bramkarz gości.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Rakowa, ale Kacper Trelowski spokojnie interweniował poza własnym polem karnym.

• Deian Sorescu wpadł w pole karne Górnika, dograł do środka, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Raków próbuje przycisnąć rywala. Na razie jednak bez strzału na bramkę gospodarzy.

• Lukas Podolski spróbował strzału z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Bardzo ostre starcie Zorana Arsenića i Erika Janży, ale ponownie bez kartki.

• Górnik bardzo agresywnie i twardo rozpoczął to spotkanie. Lukas Podolski sfaulował Wiktora Długosza.

• Górnik Zabrze odebrał piłkę na połowie Rakowa, ale nie zdołał skorzystać z tej szansy.

• Faul w środku pola Mateusza Cholewiaka, ale arbiter jeszcze nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Drugi raz w tym meczu piłka wylądowała w rękach Kevina Brolla, ale na razie Raków nie zagraża bramce rywali.

• Spokojny początek meczu. Jedna i druga drużyna próbują budować akcje od defensywy.

• Pierwsze zagranie w pole karne Górnika, ale Kevin Broll pewnie interweniował.

• Rozpoczynamy przedostatni mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Zabrzu. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład Rakowa Częstochowa! Marek Papszun wprowadził kilka zmian i dał odpocząć swoim kluczowym graczom przed rewanżem ze Spartakiem Trnava. Przede wszystkim na ławce rezerwowych znajdą się Ivi Lopez i Vladislavs Gutkovskis.

• Tak prezentuje się zestawienie Górnika Zabrze na dzisiejsze spotkanie! W składzie nie ma już Bartosza Nowaka, którego pozyskał właśnie Raków Częstochowa.

• W poprzednim sezonie Górnik Zabrze na własnym stadionie zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1. Dla Zabrzan bramkę zdobył Piotr Krawczyk, a dla Rakowa w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu wyrównał Ivi Lopez. W Częstochowie nieoczekiwanie Górnik wygrał 2:1 po bramkach Jesusa Jimeneza i Mateusza Cholewiaka. Dla Rakowa jedynego gola zdobył Mateusz Wdowiak.

• Natomiast Raków Częstochowa rozegrał już sześć oficjalnych spotkań w tym sezonie i wszystkie zakończył zwycięstwami. Zespół z Częstochowy najpierw wygrał Superpuchar Polski ogrywając Lecha Poznań, 2:0, później w lidze poradził sobie z Wartą Poznań wygrywając 1:0, następnie w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy rozbił w dwumeczu kazachską FC Astanę aż 6:0, przed tygodniem u siebie pokonał Stal Mielec 3:2, a w środku kończącego się tygodnia zanotował bardzo ważne zwycięstwo na wyjeździe z czeskim Spartakiem Trnava w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

• Górnik Zabrze w tym sezonie rozegrał dopiero dwa mecze. Na inaugurację sezonu przegrał na własnym stadionie z Cracovią 0:2, a przed tygodniem rozbił na wyjeździe Radomiak Radom aż 3:0. W tym ostatnim meczu dwie bramki zdobył napastnik Szymon Włodarczyk, który latem został pozyskany z Legii Warszawa.

• Witamy serdecznie! W ostatnim niedzielnym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze na własnym stadionie zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Górnik - Raków LIVE! Zatrzymają rozpędzonego faworyta?

Górnik - Raków LIVE! Zatrzymają rozpędzonego faworyta? ©Arkadiusz Gola

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa ONLINE. W ramach 4. kolejki zabrzanie podejmą rozpędzonego wicemistrza Polski. Górnik w niedzielę wystąpi już bez sprzedanego do... Rakowa Bartosza Nowaka. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20. Gdzie oglądać mecz Górnik - Raków na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Raków Częstochowa ONLINE

W zeszłym sezonie Górnik ugrał z Rakowem aż cztery punkty. W Częstochowie pokonał drużynę Marka Papszuna 2:1, a w Zabrzu zremisował 1:1. W niedzielę podopieczni Bartoscha Gaula postarają się o kolejną niespodziankę.
Zadanie nie będzie jednak łatwe. Ekipa spod Jasnej Góry znakomicie rozpoczęła sezon. Triumfowała w Superpucharze Polski, a w lidze odniosła komplet dwóch zwycięstw. Jeszcze lepiej spisuje się w europejskich pucharach. W eliminacjach Ligi Konferencji na koncie ma już trzy zwycięstwa i legitymuje się imponującym bilansem bramkowym 8:0.

- To bardzo mocny zespół. Ten skład jest budowany przez wiele lat. Mam dużo szacunku dla Rakowa. Wszyscy mówią, że tam są pieniądze. Widzę jednak, że są one zainwestowane z odpowiednim planem i organizacją. Jeżeli chodzi o nasz styl, to na pewno nie będziemy się dostosowywali do przeciwnika w 100 procentach, tylko rywal ma się też trochę dostosować do nas - podkreślił trener Górnika, Bartosch Gaul.

Przeciwko Górnikowi może zagrać Bartosz Nowak, który na początku tygodnia został wykupiony przez Raków za 400 tysięcy euro. 28-latek był niezwykle ważnym ogniwem śląskiego zespołu. - Wiemy, że odszedł dobry zawodnik. Z drugiej strony trzeba zawsze patrzeć na dobro klubu. Mogliśmy jeszcze na nim zarobić pieniądze, bo za rok skończyłby się mu kontrakt - zaznaczył Gaul.

Spotkanie w Zabrzu poprowadzi nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak. Z kolei w wozie VAR zasiądą Tomasz Musiał oraz Tomasz Listkiewicz.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
20.02.2022 Górnik - Raków 1:1 (Ekstraklasa)
15.12.2021 Raków - Górnik 1:2 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Raków Częstochowa:
Górnik: Norbert Wojtuszek, Krzysztof Kolanko.

Raków: Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Górnik - Raków w TVP Sport oraz Canal+ Sport. W internecie spotkanie za darmo w aplikacji i na stronie TVP Sport. Spotkanie dla TVP skomentuje duet Marcin Żewłakow - Robert Podoliński, a dla Canal+ Adam Marchliński oraz Kamil Kosowski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Górnik Zabrze - Raków Częstochowa transmisja