Górnik Zabrze rozbił Legię Warszawa i został mistrzem Polski!

Rafał Musioł
Młodzi piłkarze Górnika Zabrze w finale wygrali z Legią Warszawa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Górnik Zabrze/Facebook
Górnik Zabrze z nawiązką odrobił straty i w rewanżowym spotkaniu finałowym Centralnej Ligi Juniorów U-17 pokonał Legię Warszawa 4:1 sięgając po tytuł mistrzowski!

W pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów U-17 Górnik Zabrze przegrał z Legią Warszawa 2:3. W rozegranym w środę w Książenicach rewanżu triumfował jednak 4:1 i zgarnął złoty medal!

Mecz miał uroczystą oprawę, przed spotkaniem odegrano hymn narodowy. Warszawiacy w kadrze mieli siedmiu piłkarzy, którzy występowali w zespole U-19 i rezerwach Legii.

Gospodarze atakowali, ale Górnik dał im pokaz taktyki. W 26 minucie Dawid Szwiec oddał piłkę do Dawida Mazurka, a ten do Huberta Jasiaka, który strzałem z pola karnego wyprowadził zabrzan na prowadzenie. W 37. minucie Jasiak ponownie pokonał bramkarza uderzeniem z 8 metrów i w tym momencie złoto należało do ekipy z Roosevelta.

Legia rzuciła się do odrabiania strat, a zabrzanie czekali na kontry. W 69. minucie Damian Strączek obrócił się w kierunku bramki i po słupku wpakował piłkę do siatki, a w 80 Dominik Skiba dobił strzał Denisa Matyśkiewicza i było 4:0! Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem i Górnik mógł świętować złoto!

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:4 (0:2)
0:1
Hubert Jasiak (26), 0:2 Hubert Jasiak(37), 0:3 Damian Strączek (69), 0:4 Dominik Skiba (80), 1:4 Oliwier Olewiński (86).
GórnikMateusz Jeleń – Oliwier Mojzyk, Bartosz Kriegler, Dawid Szwiec, Dawid Mazurek – Aleksander Tobolik (60. Denis Matyśkiewicz), Mariusz Janota, Dominik Sarapata (90. Brian Malecki), Hubert Jasiak (81. Jakub Barczak), Kajetan Leszczyk (60. Dominik Skiba) – Jakub Oleksiewicz (63. Damian Strączek).
Żółte kartki: Janota, Mazurek, Strączek.
Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Zabrzanie sięgnęli także po medal w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Górnik zajął w niej drugie miejsce, przegrywając tylko z Lechem Poznań.