2

• koniec meczu. W Zabrzu remis 2:2

• Nowak uciekł Cotrze, ale jego podanie w pole karne przejął Radecki

• Konrad Nowak zobaczył żółtą kartkę za faul na Cotrze

• Ładny, acz niecelny strzał Zapolnika, który mając na plecach Gollę uderzył tylem na bramkę.

• Mateusz Cholewiak już na boisku. Opuścił je Damian Gąska

• Żurkowski uderzył na bramkę i strzał minimalnie nad poprzeczką.

• Zapolnik stracił piłkę próbując odegrać do Wolsztyńskiego. Wcześniej dłuższy rajd skrzydłem

• Słowik wyłapał dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Jimeneza

• Wolsztynski próbował przebić się lewą strona, ale Broź nie pozwolił mu wedrzeć się w pole karne

• Wolsztyński pilnowany przez Gollę nie zdołał dojść do piłki od Suareza

• Tarasovs znalazł się w polu karnym po podaniu od Gąski. Stracił piłkę na korzyść rywala

• Błąd Brozia i Jimenez z Wolsztyńskim doszli do piłki w polu karnym Śląska. Słowik poradził sobie z tym pierwszym, drugi wywalczył korner

• Piech przejął piłkę od Ambrosiewicza i sam poszedł z kontratakiem. Strata.

• G\aska po ziemi podal z rzutu rożnego do Tarasovsa. Po jego dośrodkowaniu Piech na spalonym

• GOL! Efektowne uderzenie z dystansu Roberta Picha. Po podaniu od Brozia nie dał Losce szans.

• Cotra ruszył do przodu, otrzymał piłkę, ale jego próba dośrodkowania okazała się niecelną

• Łukasz Broź ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego

• Pich próbował oddać strzał w polu karnym, w końcu wycofał się i oddał piłkę Robakowi. Ani napastnik, ani Broź nie zagrozili bramce Górnika

• Nerwowo robi sie w tym spotkaniu. Starcie Golli z Zapolnikiem i znów dyskusje między zawodnikami.

• Dośrodkowanie w pole karne Gąski do Picha przejął Loska

• Szymon Matuszek zobaczył żółtą kartkę

• Zagotowały się głowy. Robak intensywniej rozmawiał z Matuszkiem po ich starciu w powietrzu.

• Tarasovs ucierpiał w starciu z Zapolnikiem. Potrzebuje pomocy. Medycy na murawie

• Suarez wdarł się z prawej strony w pole karne i w starciu z Tarasovsem wywalczył sobie korner.

• piech uderzył z bardzo daleka, spod samej linii bocznej. Wysoko nad bramką.

• Druga połowa rozpoczęta

• A Maciej Ambrosiewicz zastąpił Kacpra Michalskiego

• Daniel Łuczak nie wrócił już z szatni. Zastąpił go Arkadiusz Piech

• Pierwsza część za nami. Górnik prowadzi ze Śląskiem 2:1

• Robak faulowany w środku pola. Żółta kartka dla Dani Suareza

• GOL! Jesus Jimenez otrzymał świetne podanie od Zapolnika, wyszedł na sytuację sam na sam i strzałem po ziemi wpakował piłke do siatki.

• Wolsztyński urwał się środkiem boiska, ale przed polem karnym zwolnił tempo i w konsekwencji stracił piłkę.

• Michalski zatrzymał na skrzydle wychodzącego z akcją Brozia. Śląsk wciąz w ofensywie

• Łuczak rozgrywał piłkę z Robakiem na połowie przeciwnika. Wymiana podań nic nie dała.

• [b]Żurkowski[b/] dwukrotnie próbował zagrywać w pole karne. Najpierw do Wolsztyńskiego ale piłkę przejęli rywale. Podanie do Angulo również nie przyniosło efektu.

• Robak przyłapany na spalonym. Napastnik schodził do środka z prawej strony.

• GOL! Dani Suarez najlepiej odnalazł się po rzucie rożnym w wykonaniu Liszki i z pełnego biegu wpakował piłkę do siatki.

• Wolsztyński z rzutu wolnego prosto w mur.

• Górnik od razu ruszył do ataku. Faul na lewej stronie i zabrzanie staną przed rzutem wolnym.

• GOL! Michał Chrapek strzałem sprzed pola karnego na dalszy słupek pokonuje Tomasza Loskę

• Sporo gry w środku pola, nieco mniej dzieje się pod obiema bramkami. Górnik próbuje głównie z lewej strony, Śląsk stara się przebić środkiem.

• Wolsztyński indywidualną akcję zakończył strzałem z dystansu. Ponownie niecelnie.

• Lewą stroną wciąz próbują zabrzanie, ale na razie z ich atakami radzi sobie Broź

• Kontratak Śląska przyniósł strzał z daleka Robaka. Niskie i niecelne uderzenie napastnika. Będzie korner

• Płaskie uderzenie Wolsztyńskiego sprzed pola karnego. Obok bramki.

• Szybkie podanie Zapolnika do Wolsztyńskiego stanął przed pustą bramką. Nie zdołał jednak wpakować piłki do siatki z ostrego kąta.

• Zabrzanie ruszyli do przodu. Wymiana podań między Wolsztyńskim a Jimenezem nie przyniosła jednak strzału.

• Angulo ruszył lewą stroną. Jego dośrodkowanie w pole karne wyłapał Słowik

• Suarez ucierpiał przy próbie interwencji. Obrońca potrzebuje pomocy medyków.

• Gąska ruszył środkiem, po czym odegrał piłkę do Robaka. Dosrodkowanie z lewej strony okazało się niecelne.

• Żurkowski wrzucał piłkę w pole karne, ale nikt nie zdołał do niej dojść. Śląsk wyjdzie z kontratakiem.

• Pich ze spalonego uderzył na bramkę. Wrąbel bez problemu złapał piłkę.

• Śląsk próbował wyjść z akcja, ale nie zdołał przedrzeć się pod pole karne. Jak na razie gra toczy się głównie w środku pola.

• Jimenez próbował odegrać piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Angulo, ale podanie okazało się niecelne.

• I ruszyli. Śląsk rozpoczął pierwszą połowę.

• Czas na przywitanie dzisiejszych kapitanów: Szymona Matuszka i Piotra Celebana

• Podobnie jak w poprzedniej kolejce, również w tej przed rozpoczęciem każdego spotkania wybrzmi pełna, czterozwrotkowa wersja hymnu.

• Prowadzący dzisiejsze spotkanie Paweł Raczkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę

• Ostatnio gra zabrzan wyraźnie się poprawiła, na co bez wątpienia wpływ ma powrót po kontuzjach braci Wolsztyńskich i przede wszystkim niekwestionowanego lidera - Szymona Żurkowskiego.

• Po prawej mieszczą się składy obu drużyn, przedstawimy teraz rezerwowych.

Śląsk: Wrąbel, Farshad, Radecki, Augusto, Pałaszewski, Piech, Cholewiak

Górnik: Bielica, Wiśniewski, Wolsztyński, Nowak, Urynowicz, Ambrosiewicz, Ryczkowski

• Szczęście w nieszczęściu Śląska jest takie, że Górnik w tym sezonie spisuje się jeszcze gorzej. Drużyna Marcina Brosza, która w zeszłym sezonie była prawdziwym objawieniem, w obecnych rozgrywkach mocno rozczarowuje.

• W piątkowy wieczór piłkarze Śląska zamierzają zrehabilitować się swoim kibicom i wygrać z Górnikiem w Zabrzu. W ubiegłą sobotę wrocławianie ponieśli jedną z najbardziej zawstydzających porażek w ostatnich latach. W spotkaniu z Wisłą Płock na Stadionie Wrocław w 28. minucie (przy stanie 0:0) czerwoną kartką ukarany został stoper gości Adam Dźwigała. Miejscowi nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, nie zdobyli żadnej bramki i dali sobie strzelić aż trzy.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław!

red

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Lotto Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE. W piątek o godz. 18. Śląsk Wrocław zmierzy się z Górnikiem Zabrze na wyjeździe w pierwszym meczu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Przyjezdni chcą jak najszybciej zrehabilitować się za ostatnią wstydliwą porażkę z Wisłą Płock we Wrocławiu. Zabrzanie są jednak zdruzgotani po porażce 0:4 z warszawską Legią. Obie drużyny chcą więc uniknąć kolejnego fatalnego rezultatu. Gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław? Transmisja w telewizji i stream online.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE

W piątkowy wieczór piłkarze Śląska zamierzają zrehabilitować się swoim kibicom i wygrać z Górnikiem w Zabrzu. W ubiegłą sobotę wrocławianie ponieśli jedną z najbardziej zawstydzających porażek w ostatnich latach.
W spotkaniu z Wisłą Płock na Stadionie Wrocław w 28. minucie (przy stanie 0:0) czerwoną kartką ukarany został stoper gości Adam Dźwigała. Miejscowi nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, nie zdobyli żadnej bramki i dali sobie strzelić aż trzy.

Po ostatnim gwizdku zawrzało na trybunach, w szatni i w prezesowskich gabinetach. Posypały się kary dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego, który dostał ultimatum - albo do świąt Bożego Narodzenia Śląsk będzie w górnej ósemce, lub bardzo blisko niej, albo trener Tadeusz Pawłowski i jego ludzie zostaną zdymisjonowani.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław na żywo online w Player.pl >>>

Szczęście w nieszczęściu Śląska jest takie, że Górnik w tym sezonie spisuje się jeszcze gorzej. Drużyna Marcina Brosza, która w zeszłym sezonie była prawdziwym objawieniem, w obecnych rozgrywkach mocno rozczarowuje. „Górnicy” plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli i w ostatnich pięciu meczach na 15 możliwych do zdobycia punktów dopisali sobie tylko cztery (wygrana z KGHM Zagłębiem Lubin i remis z Lechem Poznań).

Ostatnio jednak gra zabrzan wyraźnie się poprawiła, na co bez wątpienia wpływ ma powrót po kontuzjach braci Wolsztyńskich i przede wszystkim niekwestionowanego lidera - Szymona Żurkowskiego.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław?

Nie zagrają:

Górnik: Wojciech Hajda, Michał Koj
Śląsk: Jakub Łabojko, Daniel Szczepan, Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Śląsk - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 25.02.2018)
Górnik - Śląsk 2:2 (Ekstraklasa, 16.09.2017)
Górnik - Śląsk 2:1 (Ekstraklasa, 29.04.2016)

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław TRANSMISJA

Piątkowe starcie w Zabrzu rozpocznie się o godz. 18. Transmisja w Eurosporcie 2. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Wrestler, DJ, pomocnik egzorcysty. Co robią byli piłkarze?