Górnik Zabrze - Tatran Liptovsky Mikulas ZDJĘCIA, WYNIK Remis w debiucie nowego trenera zabrzan

Tomasz Kuczyński
28.06.2022. Sparing: Górnik Zabrze - MFK Tatran Liptovsky Mikulas.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
28.06.2022. Sparing: Górnik Zabrze - MFK Tatran Liptovsky Mikulas. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
We wtorek 28.06.2022 r. Górnik Zabrze rozegrał sparing z ósmą drużyną słowackiej ekstraklasy MFK Tatran Liptovsky Mikulas. Spotkanie rozegrano na bocznym boisku stadionu przy Roosevelta. To był pierwszy mecz Górnika pod wodzą nowego trenera Bartoscha Gaula. Zobacz ZDJĘCIA.

Górnik rozegrał trzecie spotkanie w okresie przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Najpierw w meczu towarzyskim wygrał 8:0 w Brzeszczach z tamtejszym Górnikiem, następnie pokonał Puszczę Niepołomice 2:1, a we wtorek zagrał ze słowackim rywalem.

Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Górnik Zabrze - MFK Tatran Liptovsky Mikulas, 28.06.2022 r.

Wtorkowy sparing odbył się bez udziału publiczności - tak samo, jak ten z Puszczą. Kibice, którzy jednak przyszli, oglądali mecz zza ogrodzenia. Górnik zaczął fatalnie i po sześciu minutach przegrywał 0:2. Gospodarze mieli szansę na kontaktowego gola, ale Robert Dadok trafił w poprzeczkę, Lukas Podolski uderzając prawą nogą z kilku metrów posłał piłkę nad bramką, Dani Pacheco przegrał pojedynek z bramkarzem Denisem Groegerem, a z rzutu wolnego też uderzył w poprzeczkę. Tuż przed przerwą bramkarz gości sparował groźny strzał Pacheco i obronił dobitkę Mateusza Cholewiaka.

Górnik wreszcie dopiął swego w 55. minucie. Erik Janża wpadł w pole karne, ograł obrońcę i strzelił obok bramkarza w... poprzeczkę! Piłka spadła po nogi Bartosza Nowaka, który skierował ją do pustej bramki. Słoweniec ucierpiał w tej akcji, ale po medycznej pomocy wrócił do gry. Zabrzanie doprowadzili do wyrównania - Paweł Olkowski zagrał na piąty metr, gdzie był Alan Lubaski z drużyny rezerw i spokojnie kopnął do siatki. Lubaski w 85. minucie miał szansę na drugiego swojego gola. Będąc sam przed Groegerem próbował go pokonać "podcinką", jednak nie udało się. W sparingu trener Gaul sprawdzał też innych młodych graczy, co potwierdza jego zapowiedzi, że chce stawiać na młodzież.

W środę 29 czerwca zabrzanie pojadą na zgrupowanie do Opalenicy, które potrwa do 10 lipca.

Sparing: Górnik Zabrze - MFK Tatran Liptovsky Mikulas 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Peter Vosko (4), 0:2 Tobias Divis (6), 1:2 Bartosz Nowak (55), 2:2 Alan Lubaski (72)

Górnik: (I połowa) Paweł Sokół - Kamil Surowiec (37. Jakub Szymański), Rafał Janicki, Bartłomiej Eizenchart - Robert Dadok, Jean Mvondo, Dariusz Stalmach, Lukas Podolski, Dani Pacheco, Mateusz Cholewiak - Szymon Włodarczyk.
(II połowa) Daniel Bielica - Jakub Szymański, Aleksander Paluszek, Maksymilian Gandziarowski - Paweł Olkowski, Alasana Manneh, Adrian Dziedzic, Jan Ciućka, Bartosz Nowak, Erik Janża - Alan Lubaski.

Zmiany kadrowe w Górniku Zabrze, lato 2022

Przybyli: Bartłomiej Eizenchart (Resovia, powrót z wypożyczenia), Paweł Olkowski (Gazisehir Gaziantep), Aleksander Paluszek (Skra Częstochowa, powrót z wypożyczenia), Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa)

Ubyli:  Adrian Gryszkiewicz (SC Paderborn), Dariusz Pawłowski (Radomiak Radom),  Przemysław Wiśniewski (Venezia FC), Grzegorz Sandomierski