Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań ONLINE. Czy Boakye się...

Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań ONLINE. Czy Boakye się odblokuje? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 23. kolejka
2021-04-05 12:30

Górnik Zabrze

1

Warta Poznań

2

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie na śledzenie naszej relacji i życzymy udanego Poniedziałku Wielkanocnego!

• Za tydzień Górnik Zabrze zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, natomiast Warta Poznań podejmie u siebie Stal Mielec.

• Warta Poznań dzięki temu zwycięstwu awansowała na siódme miejsce w tabeli i zbliża się do ścisłej czołówki!

• Koniec meczu w Zabrzu. Warta Poznań zasłużenie wygrywa z Górnikiem 2:1.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• W zespole Warty Poznań Gracjan Jaroch zastępuje Mateusza Kuzimskiego.

• Maka Baku ruszył na bramkę Górnika, wpadł w pole karne rywali i oddał strzał, ale Martin Chudy skutecznie interweniował.

• Alex Sobczak próbował zaskoczyć rywali strzałem z dystansu, ale trafił wprost w obrońcę Warty.

• Mateusz Kuzimski zdecydował się na oddanie strzału sprzed pola karnego Górnika, ale uderzył minimalnie niecelnie.

• Natomiast Alex Sobczyk zmienił Richmonda Boakye.

• Dwie zmiany w szeregach Górnika Zabrze. Bartosz Nowak zastąpił Alasana Manneha

• Adrian Gryszkiewicz został ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Czyżyckim.

• Makana Baku został sfaulowany przez Przemysława Wiśniewskiego i zawodnik Górnika został ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Mario Rodriguez pojawił się w miejsce Macieja Żurawskiego.

• Dwie zmiany w szeregach Warty Poznań. Mateusz Czyżycki zastąpił Jana Grzesika

• Znakomita akcja Warty, ale w ostatniej chwili jeden z graczy gości został zablokowany.

• Jesus Jimenez przyjął piłkę w środkowej strefie, popędził na bramkę Warty i oddał piękny strzał, który zakończył swój lot dopiero w siatce bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jesus Jimenez daje na dzieje Górnikowi na korzystny rezultat w tym meczu!

• W zespole Górnika Zabrze Dariusz Pawłowski pojawił się w miejsce Romana Prochazki.

• Erik Janża ponownie dośrodkował w pole karne Warty, ale ponownie zrobił to bardzo niecelnie.

• Alasana Manneh próbował dośrodkować w pole karne Warty, ale trafił wprost w rywala.

• Erik Janża dośrodkował w pole karne gości, ale tam pewną interwencją popisał się Adrian Lis.

• Piotr Krawczyk dostał piłkę w polu karnym Warty, ale jego dogranie w pole bramkowe zostało przecięte przez rywali.

• Początek drugiej połowy jest bardzo chaotyczny. Gospodarze nie zagrozili bramce rywali, natomiast Warta dwukrotnie stworzyła sobie bramkową okazję.

• To powinna być trzecia bramka dla Warty! Maciej Żurawski wpadł z piłką w pole karne Górnika, minął rywali i oddał strzał, który zatrzymał się dopiero na słupku bramki gospodarzy!

• Makana Baku dośrodkował w pole karne Górnika, tam do piłki dopadł Mateusz Kupczak i błyskawicznym uderzeniem podwyższył na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Mateusz Kupczak podwyższa na 2:0!

• Roman Prochazka zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Warty, ale to podanie nie znalazło adresata.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Piotr Krawczyk pojawia się w miejsce Aleksandra Paluszka.

• W zespole Górnika Zabrze dojdzie do dwóch zmian. Daniel Ściślak zastępuje Michała Rostkowskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę Areny Zabrze. Za moment rozpocznie się druga część tego pojedynku.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Zabrzu. Do przerwy to Warta zasłużenie prowadzi 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Michał Rostkowski wpadł z piłką w pole karne Warty, gdzie upadł, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• W końcówce meczu coraz bardziej naciska Górnik, ale na razie nie wynika z tego nic konstruktywnego.

• Łukasz Trałka ponownie dośrodkował w pole karne Górnika, a tam Aleks Ławniczak był bardzo bliski zdobycia bramki! Jednak obrońcy gospodarzy w ostatniej chwili wybili piłkę spod bramki!

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Warty do pozycji strzeleckiej doszedł Krzysztof Kubica, ale uderzył niecelnie.

• Jakub Kiełb ucierpiał po starciu z Alasana Mannehem.

• Alasana Manneh został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Mateusz Kuzimski dostał piłkę przed polem karnym Górnika i błyskawicznie zagrał do Jana Grzesika, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego i otworzył wynik spotkania w Zabrzu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jan Grzesik otwiera wynik spotkania na Arena Zabrze!

• Richmond Boakye zdecydował się na zaskakujące uderzenie, ale piłka minęła bramkę Warty i znaczną odległość.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Górnika do piłki dopadł Mateusz Kuzimski, ale w ostatniej chwili futbolówkę zdołał wyłuskać Adrian Gryszkiewicz.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego okazało się bardzo niedokładne.

• Michał Rostkowski popędził prawą stroną boiska, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Jan Grzesik dośrodkował do Jakuba Kiełba, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

• Erik Janża próbował dośrodkować w pole karne Warty, ale trafił w pierwszego z obrońców rywali.

• Jakub Kuzdra dopadł do piłki przed polem karnym Górnika, ale jego strzał był także bardzo niecelny.

• Dośrodkowanie Łukasza Trałki w pole karne Górnika okazało się bardzo niedokładne.

• Alasana Manneh dostał piłkę przed polem karnym Warty i zdecydował się na mocny strzał. Jednak futbolówka po jego uderzeniu powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Łukasz Trałka dośrodkował w pole karne Górnika, ale obrońcy gospodarzy skutecznie interweniowali.

• Erik Janża dośrodkował w pole karne Warty, ale tam obrońcy gości skutecznie interweniowali.

• Warta Poznań przeprowadziła akcję lewą stroną boiska, ale goście ostatecznie stracili piłkę.

• Jan Grzesik dośrodkował w pole karne Górnika wprost na nogę Mateusza Kuzimskiego, ale ten uderzył tylko w boczną siatkę bramki gospodarzy.

• Pierwsze prostopadłe podanie jednego z graczy Warty, ale skrzydłowy gości był na pozycji spalonej.

• Rozpoczynamy pierwsze dzisiejsze spotkanie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie Areny Zabrze. Za moment rozpoczniemy to widowisko!

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Neugebauer (Br.), Koj, Krawczyk, Michalski, Nowak, Pawłowski, Sobczyk, Ściślak, Wojtuszek.

• Ławka rezerwowych Warty Poznań: Bielica (Br.), Czyżycki, Janicki, Jaroch, Nawrocki, Rodriguez, Rybicki, Sopoćko, Spychała.

• Już za około kwadrans rozpocznie się pojedynek w Zabrzu, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn, a na ławkach obu zespołów zasiądzie w sumie aż szesnastu Polaków! Tylko po jednym obcokrajowcu na ławkach obu drużyn.

• W jesiennym starciu obu drużyn padła tylko jedna bramka. W Grodzisku Wielkopolskim lepszy okazał się Górnik Zabrze, który wygrał po bramce z rzutu karnego Jesusa Jimeneza.

• Przed dwoma tygodniami Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, natomiast Warta Poznań w bardzo ważnym meczu wygrała z ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 po bramkach Makany Baku i Jakuba Kuzdry.

• Natomiast Warta Poznań plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli i ma na swoim koncie o trzy punkty mniej od Górnika. W przypadku zwycięstwa Warty to beniaminek PKO Ekstraklasy może włączyć się do walki o ligowe podium.

• Przed tą kolejką nieco wyżej w tabeli plasuje się Górnik Zabrze, który zajmuje szóstą pozycję z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów. Zabrzanie tracą do podium pięć "oczek" i wciąż mają szansę na grę w europejskich pucharach, tym bardziej że Raków Częstochowa nie wygrał już od trzech spotkań.

• Witamy bardzo serdecznie w Wielkanocny poniedziałek i zapraszamy na pierwszy dzisiejszy pojedynek 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Wartą Poznań. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

26.10.2020 poznan ww mecz warta poznan gornik zabrze. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press ©Waldemar Wylegalski

Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań ONLINE. Lany Poniedziałek to cztery widowiska w PKO Ekstraklasie. Zaczniemy na stadionie przy Roosevelta, gdzie aktualnie szósty zespół zagra z rewelacyjnym wiosną beniaminkiem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30.

Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań ONLINE

Matematycznie jeszcze nic nie zostało rozstrzygnięte, ale Warta powoli może oswajać się z myślą, że zostanie w ekstraklasie na kolejny sezon. Do meczu w Zabrzu przystępuje z przewagą jedenastu punktów nad zamykającym tabelę Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Ostatnio Warta raz wygrywa, a raz przegrywa. Przed przerwą minimalnie przegrała z Legią Warszawa (2:3), by następnie pokonać Podbeskidzie właśnie (2:0). Górnikowi chce się zrewanżować za porażkę z jesieni, gdy o wyniku zadecydował skuteczny rzut karny Jesusa Jimeneza.

W czasie przerwy Warta nie rozegrała sparingu. Górnik wystąpił przeciw Zagłębiu Lubin (3:5). Po golu strzelili m.in. Richmond Boakye (bez trafienia w lidze) i Piotr Krawczyk. Trener Marcin Brosz bardzo liczy na tych napastników w poniedziałek.

Jeżeli Górnik wygra to powróci na czwarte miejsce. Warcie ewentualne zwycięstwo pozwoli na zrównanie się punktami. Szykuje się ciekawe widowisko, bo niemal pewny utrzymania beniaminek na pewno nie zaprezentuje tak defensywnego stylu, jak choćby w paru innych spotkaniach.

Marcin Brosz, trener Górnika: - Warta sprzed pół roku, a teraz to są dwie różne drużyny. Pamiętam pierwszy mecz z Grodziska. Było bardzo trudno. W poniedziałek spodziewamy się ciężkiej przeprawy. To kluczowe spotkanie. Musimy mieć swoje sytuacje, musimy być groźni w polu karnym, dawać nawzajem szansę, musimy szukać piłek pomiędzy bramkarzem a napastnikami.

Piotr Tworek, trener Warty: - Górnik pewnie będzie w grupie drużyn walczących o europejskie puchary. Pamiętamy kapitalny początek, kiedy przewodził tabeli. Ma bardzo dobrych zawodników, dobrze pressuje, gra bezkompromisowo. Czeka nas trudny mecz, ale będziemy do niego przygotowani najlepiej jak potrafimy. Chcemy powetować sobie stratę trzech punktów z jesieni, gdy przegraliśmy w Grodzisku po rzucie karnym. Górnik był wtedy lepszy od nas, ale od tamtego momentu poprawiliśmy organizację gry. Nie tak łatwo strzelić nam gola, regularnie punktujemy, jesteśmy bardziej poukładani, zgrani, pewni. Wiemy, co chcemy grać.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Warta Poznań:
Górnik: Massouras
Warta: Kieliba, Fiedosewicz

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Warta - Górnik 0:1 (Ekstraklasa, 26.10.2020)

Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:30 - zapraszamy!