Górnik Zabrze

1

Wisła Kraków

2

• Małą niespodziankę mamy dziś wieczorem w Zabrzu, Wisła Kraków zdobywa trzy punkty. "Biała Gwiazda" przerwała tym samym serię sześciu meczów bez zwycięstwa, Górnik po czterech wygranych musiał uznać wyższość rywali. Bohaterem spotkania został Marko Kolar, który w drugiej połowie znów trafił do siatki po dwójkowej akcji z Vukanem Saviceviciem. "Biała Gwiazda" jest pierwszym zespołem w grupie spadkowej, który nie ma już żadnych szans na spadek z LOTTO Ekstraklasy. Górnik na zapewnienie sobie utrzymania musi jeszcze trochę poczekać. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Wisła wygrywa w Zabrzu 2:1!

• Przy Jimenezie znalazło się trzech rywali i Hiszpan stracił piłkę, Górnik nie zdoła już raczej wyrównać.

• Kontra Wisły omal nie przyniosła trzeciego gola dla gości. Najpierw stracił jednak piłkę Drzazga, a potem do kolegi nie zdołał dograć Wojtkowski.

• Cztery minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Doskonałą sytuację na wyrównanie zmarnował Igor Angulo! Z prawej strony dogrywał Jesus Jimenez, Angulo był tuż przed bramką Wisły, lecz przeszkodził mu Daniel Hoyo-Kowalski i Hiszpan uderzył nad poprzeczką!

• Wojtkowski ruszył z piłką prawą stroną, inął jednego rywala, ale zatrzymał się na kolejnym.

• Z rzutu wolnego uderzał Igor Angulo. Mateusz Lis dobrze interweniował i piłka wyszła na rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w zespole Górnika. Schodzi Adrian Gryszkiewicz, wchodzi Przemysław Wiśniewski.

• Schodzi strzelec dwóch goli, Marko Kolar. Na boisku melduje się Kamil Wojtkowski.

• Gwilia dośrodkował w kierunku Suareza. Ten domagał się odgwizdania faulu i rzutu karnego, ale sędzia pozostał nieugięty.

• Marcin Grabowski dość przypadkowo zahaczył Gwilię. Nie uchroniło go to jednak przed żółtą kartką.

• Na drugą zmianę decyduje się także Marcin Brosz. Opuszcza murawę Mateusz Matras, za niego Adam Arnarson.

• Nieco lepsza była próba Sławomira Peszki, ale piłka przeszła obok słupka.

• Bardzo niecelny strzał Pietrzaka sprzed pola karnego. Piłka wylądowała w trybunach.

• Jeszcze jedna roszada wśród gości. Poza boiskiem jest już Patryk Plewka, wchodzi Emmanuel Kumah.

• Błąd Suareza, który stracił piłkę na rzecz Peszki. Nie miało to jednak konsekwencji.

• Zmiana w zespole Wisły. Kontuzji doznał Łukasz Burliga, zastępuje go Marcin Grabowski.

• Za mocno dośrodkowywał Sekulić, za lekko Gryszkiewicz. Piłkę łapie Lis.

• 17.210 kibiców przyszło dziś na stadion w Zabrzu.

• Angulo ładnie złożył się do strzału z powietrza. Piłka trafiła jednak w plecy Burligi.

• Trwają ataki Górnika. Klemenz wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Angulo.

• Z dystansu uderzył teraz Żurkowski. Piłka przeszła dość wysoko nad poprzeczką.

• Gwilia piętką trafił do siatki, ale gol nie został uznany! Angulo zagrał do Jimeneza, ten dośrodkował w pole karne do Gwilii, lecz Gruzin znajdował się na spalonym!

• Coraz wyraźniejszą przewagę zdobywają piłkarze Górnika. Gospodarze chcą wyrównać wynik meczu, lecz na razie nie potrafią poważniej zagrozić bramce Lisa.

• Gwilia nieźle dośrodkował w pole karne, małe problemy z interwencją miał Klemenz, ale ostatecznie zdołał wybić piłkę.

• Gwilia dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, lecz Mateusz Matras za szybko wybiegł do piłki i został złapany na spalonym.

• Plewka faulował Żurkowskiego na lewej stronie boiska. Będzie okazja dla Górnika z rzutu wolnego.

• Pierwsza zmiana w zespole Górnika. Schodzi Kamil Zapolnik, na boisku jest Łukasz Wolsztyński.

• Suarez ładnie zagrał na lewą stronę do Jimeneza, który zagrał do Gwilii. Ten ostatni uderzył z powietrza, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Niepewnie interweniował Pietrzak. Efektem korner dla Górnika.

• Teraz kontrę przeprowadziła Wisła, uderzał sprzed pola karnego Savicević, lecz został zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny dla Wisły.

• Nieźle zapowiadała się kontra Górnika, lecz Sekulić niedokładnie zagrał w kierunku Igora Angulo.

• Kolar wcale nie ma dość i poluje na hat-tricka! Dograł do Chorwata Drzazga, napastnik Wisły uderzył, ale po nodze Daniego Suareza piłka wyszła na rzut rożny.

• Marko Kolar wycofał futbolówkę do Vukana Savicevicia, ten z pierwszej piłki zagrał prostopadle w kierunku Kolara, a napastnik Wisły znakomicie przyjął sobie piłkę, minął Daniego Suareza i z bliska po raz drugi w tym meczu pokonał Chudego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! MARKO KOLAR!

• Marko Kolar wpadł na Żurkowskiego. Napastnik Wisły z żółtą kartką.

• Długo piłkę mają teraz piłkarze Wisły. Rozgrywają ją jednak przede wszystkim w środku boiska.

• Od środka wznowił grę Górnik. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Naprawdę dobre widowisko oglądamy na razie w Zabrzu. Oba zespoły miały sporo dobrych sytuacji podbramkowych, ale przez długi czas zarówno Górnik, jak i Wisła były nieskuteczne. Później spory błąd popełnił Kamil Zapolnik, a efektem był faul Martina Chudego na Martinie Kolarze i rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany. Prowadzenie Wisły trwało jednak zaledwie trzy minuty, bo po chwili wyrównał Jesus Jimenez. Jak potoczy się druga część meczu? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Żurkowski otrzymał piłkę na szesnastym metrze, ładnym zwodem minął obrońcę, ale po dośrodkowaniu wybił futbolówkę inny z defensorów gości.

• Savicević zagrał piłkę w pole karne, ale spokojnie złapał futbolówkę Chudy.

• Jesus Jumenez znakomicie minął Łukasza Burligę na lewej stronie boiska i dośrodkował wzdłuż bramki - piłka przeszła przez całe pole karne, lecz nikt nie zdołał jej przeciąć!

• Natychmiastowa odpowiedź Górnika, mamy już remis! Znakomite prostopadłe podanie do Igora Angulo zaliczył Szymon Żurkowski, a najlepszy strzelec LOTTO Ekstraklasy znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem. Bramkarz Wisły odbił piłkę nogą, ale wobec dobitki Jesusa Jimeneza z najbliższej odległości był już bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!

• Gwilia otrzymał podanie w polu karnym i zdecydował się na strzał z ostrego kąta, lecz uderzył niecelnie.

• Fatalnie zachował się Kamil Zapolnik, który we własnym polu karnym za lekko podawał do Martina Chudego! Piłkę przejął Marko Kolar, bramkarz Górnika najpierw go faulował, a potem nie zdołał obronić wykonywanego przez Kolara rzutu karnego, choć miał piłkę na rękach!

• RZUT KARNY DLA WISŁY! MARTIN CHUDY FAULOWAŁ MARKO KOLARA!

• Stracił piłkę Pietrzak, przez co Górnik wyszedł z kontrą. Gospodarzy było aż czterech, krakowian tylko dwóch. Angulo zagrał do Gwilii, ale podanie tego drugiego było niecelne.

• Boris Sekulić faulował Peszkę i zarobił żółtą kartkę.

• Wisła ładnie wyszła spod pressingu. Kolar zagrał do Burligi, ten podał w pole karne do Drzazgi, który zdecydował się na uderzenie. Zablokował je Bochniewicz, więc goście mają rzut rożny.

• Rafał Boguski starał się strzelać przewrotką, ale trafił w Zapolnika. Gracz Wisły z żółtą kartką, będzie musiał przez to pauzować w następnej kolejce.

• Po dośrodkowaniu Gwilii główkował Dani Suarez. Spokojnie złapał piłkę Lis.

• Dobrze dośrodkował z prawej strony Żurkowski. Lukas Klemenz wybił piłkę na rzut rożny.

• Gwilia świetnie dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, jeden z graczy Górnika zgrał piłkę do Borisa Sekulicia, lecz w ostatniej chwili uprzedził tego ostatniego piłkarz Wisły!

• Vukan Savicević zagrał długą pikę do Marko Kolara, ten świetnie wycofał do Krzysztofa Drzazgi, lecz ostatni z graczy Wisły w świetnej sytuacji uderzył lekko i wprost w Chudego!

• Kamil Zapolnik zderzył się z Peszką i mocno ucierpiał. Może już na szczęście kontynuować grę.

• Boguski przejął piłkę po niecelnym podaniu Jimeneza, ale natychmiast ją stracił. Akcję buduje Górnik.

• Uderzył z dystansu Sławomir Peszko, piłka odbiła się od Daniego Suareza i mogła zaskoczyć Martina Chudego, lecz bramkarz Górnika dobrze interweniował, a na dodatek odbił także dobitkę Patryka Plewki!

• Dośrodkowanie w pole karne Gryszkiewicza, łapie piłkę Lis.

• Kompletnie nieudane zagranie Pietrzaka po lewej stronie boiska. Podał wprost do bramkarza rywali.

• Walerian Gwilia bardzo dobrze uderzył sprzed pola karnego, ale nie dał się pokonać Lis! Bramkarz Wisły odbił piłkę do boku.

• Górnik miał szansę na kontrę, ale Żurkowski nie zdołał celnie podać do partnera. Piłka w rękach Lisa.

• Z lewej strony piłkę miał Jesus Jimenez. Hiszpan zszedł z piłką do środka i oddał strzał z pola karnego, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

• Sporo miejsca po prawej stronie miał Sekulić, lecz jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.

• Zbyt mocne podanie do Lukasa Klemenza. Od bramki wznowi grę Martin Chudy.

• Rafał Pietrzak przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podał do Marko Kolara, a ten zagrał do Krzysztofa Drzazgi. Strzał ostatniego z piłkarzy Wisły został zablokowany, będzie rzut rożny dla gości.

• Igor Angulo uderzył sprzed pola karnego. Spokojnie złapał piłkę Mateusz Lis.

• Szymon Żurkowski zagrał po lewej stronie prostopadłą piłkę do Adriana Gryszkiewicza. Podanie było nieco za mocne i futbolówka wyszła za linię końcową.

• Długo utrzymuje się przy piłce Górnik. Mateusz Matras przerzucił piłkę na prawą stronę do Borisa Sekulicia, ten dośrodkował w pole karne, lecz wybili piłkę obrońcy.

• Od środka zaczęła Wisła. Krakowianie w czerwono-białych strojach, Górnik dziś na czarno.

• Zaczynamy!

• Przed rozpoczęciem meczu mamy jeszcze hymn państwowy. Wszystko ze względu na Święto Konstytucji 3 Maja.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Dziennikarze pytali Stolarczyka, jak fizycznie wyglądają Marcin Grabowski, Paweł Brożek i Daniel Hoyo-Kowalski, czyli piłkarze, którzy wcześniej grali bardzo mało, albo wcale w ekstraklasie, a ostatnio zaliczyli sporo czasu na boisku. – To tak naprawdę są różne przypadki – mówi Stolarczyk. – Dla Marcina Grabowskiego to były duże obciążenia fizyczne, ale te mecze dały mu też ogromne doświadczenie. Coś czego nie zastąpią treningi i spotkania jedynie w CLJ. Marcin dobrze to wszystko zniósł i nie obawiam się o jego przygotowanie, choć zdaję sobie sprawę z tego, ze zawodnicy w jego wieku mogą mieć różną dyspozycję dnia. Marcin jest jednak gotowy do gry w piątek. Jeśli chodzi o Pawła Brożka, to zupełnie inny przypadek, bo on z kolei jest zawodnikiem bardzo doświadczonym. Ostatnio nie grał regularnie, ale walczył o to, żeby wrócić na boisko i poziom, jaki prezentuje jest dla mnie imponujący - dodał.

• – Od ostatniej naszej konferencji miało miejsce kilka wydarzeń – rozpoczął spotkanie z dziennikarzami trener Wisły Maciej Stolarczyk. – Przedłużyliśmy z klubem umowę, z czego bardzo się cieszę. Jesteśmy na etapie budowania zespołu na kolejny sezon i tak też przygotowujemy się do kolejnych spotkań. Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo, ale też budowa drużyny pod kątem nowych rozgrywek. Do zespołu wracają Łukasz Burliga po pauzie za kartki i Kamil Wojtkowski po urazie. Górnik to zespół, który na wiosnę bardzo dobrze sobie radzi. W poniedziałek pokazał w meczu z Zagłębiem Sosnowiec swoją siłę. Mam nadzieję, że czeka nas bardzo dobre widowisko dla kibiców. Jeśli chodzi o nasz zestaw personalny na ten mecz, to dalej będziemy chcieli przyglądać się niektórym zawodnikom.

• Zwycięstwo Górnika zapewni mu utrzymanie, w przypadku remisu ważne będą wyniki innych zespołów. Jeśli Śląsk Wrocław w niedzielę przegra w Sosnowcu z Zagłębiem zabrzanie także osiągną cel, podobnie jak w przypadku remisu Śląska i porażki Arki Gdynia w Płocku z Wisłą. W sezonie zasadniczym Górnik w lutym pokonał u siebie Wisłę 2:0 po golach Mateusza Matrasa, a w rundzie jesiennej w Krakowie Biała Gwiazda wygrała 3:0. W Zabrzu gospodarze nie przegrali z Wisłą od czterech spotkań, a dokładniej od października 2014 roku.

• Trzy zwycięstwa w trzech pierwszych meczach w grupie spadkowej w znaczący sposób przybliżyły zespół Górnika Zabrze do utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Do pełni szczęścia zespół Marcina Brosza potrzebuje jeszcze trzech punktów. Szansą by je zdobyć jest piątkowe spotkanie z Wisłą Kraków.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków!

BK, RM

Górnik Zabrze Wisła Kraków

Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE. Wisła Kraków zapewniła sobie już utrzymanie w ekstraklasie. Teraz „Biała Gwiazda” powalczy o zachowanie dziewiątego miejsca na koniec sezonu. W piątek ekipa Macieja Stolarczyka zagra o godz. 20.30 w Zabrzu z Górnikiem. Transmisja w Canal+ Sport od 20:10!

Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE

Zwycięstwo Górnika zapewni mu utrzymanie, w przypadku remisu ważne będą wyniki innych zespołów. Jeśli Śląsk Wrocław w niedzielę przegra w Sosnowcu z Zagłębiem zabrzanie także osiągną cel, podobnie jak w przypadku remisu Śląska i porażki Arki Gdynia w Płocku z Wisłą.

W sezonie zasadniczym Górnik w lutym pokonał u siebie Wisłę 2:0 po golach Mateusza Matrasa, a w rundzie jesiennej w Krakowie Biała Gwiazda wygrała 3:0. W Zabrzu gospodarze nie przegrali z Wisłą od czterech spotkań, a dokładniej od pażdziernika 2014 roku.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków rozpocznie się w piątek, 3 maja, o 20:30. Transmisję telewizyjną z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.