Górnik Zabrze

0

Wisła Płock

1

• Koniec meczu! Wisła Płock wygrywa bardzo ważny mecz i dzięki wygranej Śląska Wrocław wychodzi ze strefy spadkowej! Ostatnia kolejka będzie decydująca! Kto spadnie z Ekstraklasy? Wisła Płock czy Miedź Legnica? Tego dowiemy się w sobotę!

• Bartłomiej Żynel ratuje swój zespół! Młody golkiper obija strzał Żurkowskiego!

• Ostatnia zmiana tego meczu. Giorgi Merebaszwili zmieniony przez Bartłomieja Sielewskiego.

• Sędzia doliczył 5 minut do tego spotkania.

• Alan Uryga ukarany żółtą kartką.

• Strzał głową Mateusza Szwocha! Naprawdę zabrakło niewiele! W końcu to Nafciarze doszli do głosu.

• Mocne uderzenie Żurkowskiego, ale dobrze broni Żynel.

• Górnik jest coraz bliżej zdobycia gola wyrównującego! Teraz Łukasz Wolsztyński uderzył i piłka trafiła w słupek!

• To musiał być gol! Mateusz Matras uderzył głową i zabrakło naprawdę niewiele!

• Ależ interwencja Żynela! Po raz kolejny młody golkiper wygrywa pojedynek z Igorem Angulo!

• Angel Garcia ogląda żółty kartonik.

• Dobra okazja Igora Angulo, jednak najlepszy strzelec naszej ligi posyła piłkę w trybuny.

• Posypały się zmiany. Ivan Stefanović opuszcza murawę, a melduje się na niej Ricardinho.

• Zmiana także w drużynie Nafciarzy. Jake McGing zmieniony przez Patryka Stępińskiego.

• Dani Suarez również melduje się na murawie, a schodzi Adrian Gryszkiewicz.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Ishmael Baidoo zmieniony przez Łukasza Wolsztyńskiego.

• Boris Sekulić ukarany żółtą kartką.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym gospodarzy! Tym razem mieli dużo szczęścia, że piłka nie wpadła do bramki!

• Kolejny już dzisiaj ofsajd Igora Angulo. Hiszpan nie potrafi dzisiaj upilnować linii.

• To powinien być remis! Igor Angulo z 5 metrów trafił w słupek! Coś niesamowitego!

• Dobre uderzenie z dystansu Damiana Rasaka, piłka minimalnie minęła bramkę Chudego!

• Zamieszanie w polu karnym Górnika! Martin Chudy w ofiarny sposób ratuje swój zespół!

• Czas na drugie 45 minut!

• Po przerwie na murawę nie wrócił Kamil Zapolnik. W jego miejsce wchodzi Maciej Ambrosiewicz!

• Koniec pierwszej części meczu! Po strzelonej bramce tempo meczu trochę stanęło, ale nie zmienia faktu, że Wisła Płock prowadzi i jeżeli ten wynik się utrzyma to zrobi duży krok w stronę utrzymania!

• Ivan Stevanović kolejny raz próbował swojego szczęścia strzałem z dystansu, ale tym razem nie trafił w światło bramki.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Wisły Płock, ale bardzo pewnie piąstkuje golkiper gości.

• Ivan Stevanović uderza, jednak piłka mija bramkę Górnika.

• Bardzo dobra interwencja Bartłomieja Żynela, który wychodzi z bramki przed pole karne. Gdyby nie jego wybicie to Angulo mógłby mieć czystą sytuację do zdobycia bramki.

• Ależ tu było blisko bramki! Kamil Zapolnik już cieszył się z gola, ale Alan Uryga wybił piłkę z samej linii bramkowej!

• Walerian Gwilia uderzył prosto w mur, a następnie jego dobitka została zablokowana.

• Ishmael Baidoo faulowany tuż przed polem karnym rywala! Będzie groźna okazja dla gospodarzy!

• Bardzo ważna interwencja Adama Dźwigały. Stoper Wisły Płock uprzedził Igora Angulo, który wychodziłby sam na sam z bramkarzem.

• Ostry pressing zawodników Górnika. Ishmael Baidoo atakował bramkarza gości, ale ten zachował czujność i wybił futbolówkę.

• Świetne podanie do Oskara Zawady, który przegrywa pojedynek sam na sam z Chudym!

• Ishmael Baidoo próbował strzału sprzed pola karnego, ale piłka w ostatniej chwili został zablokowany.

• Adam Dźwigała potrzebuje pomocy medycznej, gdyż został przypadkiem kopnięty przez rywala w twarz.

• Świetne krosowe podanie do Borisa Sekulicia i ..... spalony.

• Kolejny raz Igor Angulo zbyt szybko rusza do piłki. Jak na razie jedyne składne akcje gospodarzy kończą się spalonymi.

• Gruzin ułożył sobie piłkę na 20 metrze, uderzył z lewej nogi i trafił w samo okienko bramki Martina Chudego! Mocny kandydat do bramki kolejki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cudowny gol! Giorgi Merebaszwili daje prowadzenie Wiśle Płock!

• Adrian Gryszkiewicz już na samym początku meczu zostaje ukarany żółtą kartką! I tak ma dużo szczęścia, że sędzia nie wyciągnął kartki czerwonej, gdyż faul wyglądał bardzo brutalnie.

• Igor Angulo otrzymał niezłe prostopadłe podanie, jednak sędzia liniowy pokazuje, że był na spalonym.

• Łukasz Szczech używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• To ostatni mecz przy własnej publiczności Szymona Żurkowskiego. Młody, utalentowany pomocnik po sezonie przeniesie się do słonecznej Italii i założy barwy AC Fiorentiny.

• Po przyjściu Leszka Ojrzyńskiego wydawało się, że Wisła Płock jest na dobrej drodze do utrzymania. Cztery mecze i cztery zwycięstwa rozpaliły nadzieję kibiców Nafciarzy. Kryzys jednak wrócił i teraz ekipa z Płocka znajduje się na przed ostatnim miejscu w tabeli.

• Dobry wieczór Państwu! Walka o utrzymanie wchodzi w decydująca fazę. Z realną szansą na degradację do 1 ligi grają już tylko trzy drużyny - Wisła Płock, Śląsk Wrocław i Miedź Legnica. Czy podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w meczu z Górnikiem zrobią krok w stronę pozostania na najwyższym szczeblu rozgrywek? Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

red

Górnik Zabrze - Wisła Płock

Górnik Zabrze - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA, STREAM NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Górnik Zabrze - Wisła Płock ONLINE. Górnik ma już pewność, że w przyszłym sezonie zagra w Lotto Ekstraklasie. Ostatni w tych rozgrywkach domowy mecz i tak zapowiada się jednak interesująco. Po drugiej stronie barykady jest bowiem Wisła Płock, która na dwie kolejki przed końcem nie jest jeszcze pewna niczego. W obliczu utrzymania Arki Gdynia, w grze pozostają już tylko trzy drużyny. Górnik Zabrze - Wisła Płock TRANSMISJA TV.

Górnik Zabrze - Wisła Płock ONLINE

Wtorkowy mecz Górnik Zabrze - Wisła Plock będzie ostatnim w tym sezonie występem zespołu Marcina Brosza przed własną publicznością. Zabrzanie zapewnili już sobie utrzymanie, ale dla gości to kolejne spotkanie o ekstraklasowe życie. Wisłę prowadzi Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec, którego kibice w Zabrzu obarczają znaczną częścią winy za poprzednią degradację ekipy z Roosevelta.

Spotkanie będzie dla Górnika wyjątkowe z kilku powodów. Meczem z Wisłą Płock z zabrzańskim stadionem pożegna się Szymon Żurkowski, najdroższy piłkarz w historii klubu. Zawodnik przenosi się do Fiorentiny, która na ostatnie pół roku jeszcze go zabrzanom wypożyczyła. - Zadanie, jakim było utrzymanie, zostało zrealizowane. Nie wykluczam, że we wtorek się wzruszę - przyznał Żurkowski.

Na trybunach spodziewany jest milionowy kibic, jaki pojawi się na Arenie Zabrze od momentu jej otwarcia. Aby tak się stało frekwencja musi wynieść minimum 9.562 osoby.

Górnik zagra między innymi bez Jesusa Jimeneza. Mecz będzie natomiast przedostatnim krokiem dla Igora Angulo w kierunku korony króla strzelców. Hiszpan prowadzi obecnie z przewagą sześciu goli nad Jesusem Imazem i Marcinem Robakiem.

Płocczanie są w bardzo słabej sytuacji. W sobotę przeciwko Śląskowi nie wszyscy wznieśli się na wyżyny swoich możliwości, ale błędy Żynela okazały się bardzo kosztowne. Dla urodzonego w 1998 roku Polaka był to trzeci mecz z rzędu i chyba najsłabszy. W dodatku wrocławianie są bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Podopieczni trenera Ojrzyńskiego przegrali je w samej końcówce.

Górnik Zabrze - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Górnik Zabrze - Wisła Płock przeprowadzi Canal+ Sport 2. Początek spotkania o godz. 20:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.