• Koniec meczu! Zagłębie wygrało w Zabrzu z Górnikiem 2:0!

• Kamil Kruk wszedł w miejsce Łukasza Poręby.

• Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej części gry.

• Jakub Sypek wszedł w miejsce Bartosza Bialka.

• Dawid Pakulski wszedł na boisko w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Giorgos Giakoumakis uderzał głową z kilkunastu metrów. Futbolówka w rękach Konrada Forenca.

• Sasa Balić został napomniany żółtą kartką za faul na Wiśniewskim.

• Filip Starzyński uderzył po ziemi w prawy róg. Martin Chudy wyczuł intencję strzelca, ale był spóźniony.

• GOOOOOOOOOOOOOL! FILIP STARZYŃSKI Z RZUTU KARNEGO! 2:0 DLA ZAGŁĘBIA!

• Michał Koj nakładką zatrzymał Bartosza Białka. Rzut karny dla gości!

• Jesus Jimenez dośrodkował w kierunku Angulo. Bask oddał strzał, ale bardzo lekki. Piłka w rękach Konrada Forenca.

• Jewgienij Baszkirow uderzył po ziemi po podaniu Bartosza Białka. Obok słupka.

• Prosta strata Przemysława Wiśniewskiego. Po podaniu Filipa Starzyńskiego w wybornej sytuacji znalazł się Bartosz Białek, ale jego strzał obronił nogami Martin Chudy!

• Michał Koj wszedł na boisko w miejsce Erika Janży.

• Czujny w bramce Martin Chudy. Bramkarz Górnika zatrzymał piłkę po złej interwencji Pawła Bochniewicza.

• Erik Janża doznał poważniejszego urazu. Potrzebna będzie zmiana.

• Leży na murawie Bartosz Białek po starciu w powietrzu z Przemysławem Wiśniewskim.

• Erik Jirka zameldował się na boisku w miejsce Piotra Krawczyka.

• Giorgos Giakoumakis wszedł w miejsce żegnającego się z Górnikiem Szymona Matuszka.

• Paweł Gil rozpoczął drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi w Zabrzu 1:0!

• Konrad Forenc kolejny raz popisał się refleksem! Golkiper Zagłębia odbił piłkę po strzale piętą Igora Angulo. Dogrywał Roman Prochazka.

• Szymon Matuszek uderzył przy wyskoku łokciem Bartosza Białka. Żółta kartka.

• Jesus Jimenez uderzył z pola karnego po podaniu Prochazki. Piłkę na poprzeczkę sparował Konrad Forenc!

• Sasa Żivec uderzył zza pola karnego. Plaski strzał pomocnika gości zatrzymał Martin Chudy.

• Sasa Żivec zderzył się z Martinem Chudym. Sytuację analizował VAR. Rzutu karnego dla gości nie będzie.

• Alan Czerwiński bardzo dobrze dograł z prawej strony w pole karne. W ostatniej chwili piłkę wybił wślizgiem Przemysław Wiśniewski.

• Po kontrze gości Sasa Żivec dośrodkował do Bartosza Białka. Pierwszy strzał napastnika gości obronił Chudy! Dobitka Białka wylądowała na poprzeczce, ale kolejna była już skuteczna!

• GOOOOOOOOOOL! BARTOSZ BIAŁEK! 1:0 DLA ZAGŁĘBIA!

• Szymon Matuszek groźnie główkował po rzucie rożnym bitym przez Erika Janżę. Świetna interwencja Konrada Forenca!

• Mocne uderzenie Jesusa Jimeneza. Na posterunku był Konrad Forenc, który odbił piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Spotkanie już się rozpoczęło!

• Mecz w roli arbitra głównego poprowadzi Paweł Gil z Lublina.

• Dzień przed meczem Górnik Zabrze ogłosił, że w następnym sezonie w barwach tego klubu nie będą już grali Igor Angulo, Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik i David Kopacz. Dzisiaj klub szykuje im pożegnanie.

• Rezerwowi Zagłębie: Bieszczad, Pakulski, Bogacz, Sypek, Chodyna, Kruk, Oko.

• Rezerwowi Górnik: Kudła, Giakoumakis, Koj, Zapolnik, Ściślak, Vasilantonopoulos, Jirka, Lukoszek, Ryczkowski.

• Zagłębie Lubin grało w Zabrzu w 2. kolejce, 26 lipca i przegrało 0:1. Bramkę zdobył wtedy Jesus Jimenez w 73. minucie. Tamten mecz obejrzało aż 17067 widzów. W sobotę może być ich maksymalnie 4562.

• W Zabrzu chcą na koniec zająć dziewiąte miejsce, czyli zostać mistrzem grupy spadkowej. Cel jest bliski, bo Górnik przed ostatnią kolejką zajmuje właśnie tę pozycję w tabeli i ma 2 punkty przewagi nad Wisłą Płock oraz 3 nad Rakowem Częstochowa i swoim sobotnim rywalem, Zagłębiem.

• W meczu ostatniej kolejki grupy spadkowej PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze skonfrontuje się z Zagłębiem Lubin. Będzie to ostatni występ Igora Angulo w barwach 14-krotnego mistrza Polski. Początek spotkania o godz. 17:30. Witamy w relacji LIVE!

DW

górnik zagłębie transmisja

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Górnik - Zagłębie ONLINE. W ostatniej kolejce tego sezonu PKO Ekstraklasy zabrzanie podejmą na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Podopieczni trenera Marcina Brosza mają dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli grupy spadkowej Wisły Płock. Mogą więc potwierdzić dobrą formę na ostatniej prostej tej edycji i zostać mistrzami grupy spadkowej. Zagłębie na to szans już nie ma, ale znacznie lepiej będzie wyglądać, gdy wyprzedzi kogoś więcej niż spadkowiczów i najsłabszą od lat Wisłą Kraków. Górnik - Zagłębie NA ŻYWO.

Górnik - Zagłębie ONLINE

Zarówno Górnik Zabrze jak i Zagłębie Lubin są ostatnio bezkompromisowe. W ostatnich pięciu meczach wygrały po trzy razy. Miedziowi w ostatniej kolejce efektownie pokonali Wisłę Kraków 3:1. Choć to Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie już w 9.
minucie, podopieczni Martina Seveli zagrali bardzo skutecznie, jeszcze do przerwy wychodząc na prowadzenie. Świetne zawody zagrał Filip Starzyński który do trafienia w pierwszej połowie dołożył asystę po zmianie stron.

Górnik - Zagłębie LIVE. Górnicy w 36. kolejce pojechali do Gdyni, gdzie po fenomenalnym strzale Michała Koja wyszli na prowadzenie. Po przerwie wyrównał Marcus Da Silva, ale w ostatnich minutach Alassana Manneh znalazł się w kluczowym miejscu i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Oglądaj mecz Górnik - Zagłębie na żywo online w Player.pl >>>

W Zabrzu chcą na koniec zająć 9. miejsce, czyli zostać mistrzem grupy spadkowej. Cel jest bliski, bo Górnik przed ostatnią kolejką zajmuje właśnie tę pozycję w tabeli i ma 2 punkty przewagi nad Wisłą Płock oraz 3 nad Rakowem Częstochowa oraz swoim sobotnim rywalem, Zagłębiem. Dzień przed meczem Górnik Zabrze ogłosił, że w następnym sezonie w barwach tego klubu nie będą już grali Igor Angulo, Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik i David Kopacz. Trzem pierwszym 31 lipca kończą się kontrakty, a Kopacz wraca po okresie wypożyczenia do VfB Stuttgart. Matuszek to kapitan Górnika, a Angulo zakładał opaskę, gdy na boisku nie było Matuszka. Bask był królem strzelców I ligi i Ekstraklasy. W obecnym sezonie zdobył już 16 bramek.

Górnik - Zagłębie STREAM. Zagłębie grało w Zabrzu w 2. kolejce, 26 lipca i przegrało 0:1. Bramkę zdobył wtedy Jesus Jimenez w 73. minucie. Tamten mecz obejrzało aż 17.067 widzów. W sobotę może być ich maksymalnie 4562. W 17. kolejce, 29 listopada, Zagłębie wzięło rewanż, wygrywając w Lubinie 2:0 po bramkach Damjana Bohara i Bartosza Białka.

Górnik - Zagłębie TRANSMISJA

Spotkanie Górnik - Zagłębie rozpocznie się w sobotę 18 lipca o godz. 17:30. Wszystkie cztery mecze grupy spadkowej będą rozgrywane w tym samym czasie. Transmisja tego spotkania w Canal+ Family. Stream online dostępny jest pod adresem: canalplus.com, ncplusgo.pl i player.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.