Zagłębie Sosnowiec

1

• KONIEC MECZU!
    Derby Śląska dla Górnika, którzy pokonują u siebie Zagłębie Sosnowiec. Na listę strzelców wpisywali się Waleria Gwilia i Żarko Udovicić, ale komplet punktów dla zabrzan zapewnił Igor Angulo kapitalnym uderzeniem z przewrotki!

• Zabrzanie próbują oddalić grę od własnej połowy. Na razie to nie wychodzi - muszą odpierać ataki Zagłębia. Jednak bez Vamary Sanogo może być to utrudnione zadanie.

• Vamara Sanogo upomniany czerwoną kartką za prowokacje. pod adresem kibiców Górnika. Od razu rzucili się na siebie zawodnicy obu zespołów.

• Atak ostatniej szansy (?) gości. Dawid Ryndak nie zdołał spożytkować podania Vamary Sanogo - poradzili sobie z nim obrońcy Górnika.

• Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia,

• Bartosz Frankowski dolicza aż 6 minut do drugiej połowy!

• Próba kolejnej akcji Jesusa Jimeneza z Igorem Angulo. Akcję Hiszpanów przerywa jednak Piotr Polczak.

• Ostatnia zmiana również w Zagłębiu. Dawid Ryndak wchodzi za Giorgosa Mýgasa

• Walerian Gvilia kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Łukasz Wolsztyński.

• Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za dyskusję z arbitrem.

• Piłka w siatce gospodarzy! Strzał Giorgosa Mýgasa zostaje zablokowany, ale miał okazję do "poprawki". Grek podaje jednak do Szymona Pawłowskiego, ten oddaje koledze, który wypatrzył Tomasza Nawotkę i był remis! BYŁ, ponieważ po wideoweryfikacji VAR gol nie został uznany!

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Mateusz Matras z żółtą kartką.

• Żółta kartka dla Martina Totha za ostry faul.

• Kolejny pojedynek Igora Angulo z Lukasem Hrosso. Tym razem górą bramkarz gości.

• Nie, tym razem uderzył Mateusz Możdżeń i obija słupek! Tak niewiele brakowało!

• Rzut wolny dla gości ok. 25. metra. Kolejna okazja dla Patrika Mraza ze stojącej piłki.

• ... w Górniku za Szymona Żurkowskiego pojawia się Szymon Matuszek.

• Tomasz Nowak zmienia Żarko Udovicicia...

• Goście dążą do szybkiego wyrównania. Uderzenie Mateusza Możdżenia odbija jednak Martin Chudy!

• Będący na prawej stornie Jesus Jimenez podaje w pole karne do Igora Angulo, który podbija piłkę I UDERZA PRZEWROTKĄ! TUŻ PRZY LEWYM SŁUPKU! Bezradny Lukas Hrosso musi wyciągać piłkę z siatki!

• IGOR ANGULO! CO ZA GOL!!!

• Szymon Żurkowski decyduje się niepotrzebnie na strzał z dystansu. Posyła piłkę kilka metrów obok bramki gości, a na lewej stronie był rozpędzonego - przez nikogo niepilnowany - Michał Koj...

• Pojedynek biegowy Vamary Sanogo z Przemysławem WIśniewskim na prawej stronie. Górą defensor Górnika, za co został nagrodzony brawami.

• Gra wznowiona. Po centrze z prawej strony Walerian Gwilia uderza głową obok bramki, a po wrzutce Michała Koja z lewej strony piłkę łapie Lukas Hrosso.

• Sztab medyczny Górnik aopatruje Daniego Suareza. Z bandażem na głowie (na moment) opuszcza plac gry.

• Chwila po wyrównującej bramce Żarko Udovocicia

• Przerwa w grze. Vamara Sanogo przypadkiem pchnął, w pojedynku o piłkę, Daniego Suareza wprost w rozpędzonego Martina Chudego. Hiszpan leży na murawie.

• Składna akcja prawą stroną Tomasza Nawotki z Szymonem Pawłowskim. Ten drugi zagrywa przed bramkę do Żarko Udovocicia, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

• Nikt nie lubi "wędki" od trenera

• ZAGŁĘBIE WYRÓWNUJE! ŻARKO UDOVICIĆ!!!

• Teraz to Igor Angulo chciał prostopadłym podaniem uruchomić Jesusa Jimeneza. Na linii zagrania pojawił się Piotr Polczak.

• Vamara Sanogo ruszył teraz lewym skrzydłem. Przed polem karnym poradził sobie z nim Mateusz Matras.

• Jesus Jimenez podaje w pole karne do Igora Angulo. Hiszpana uprzedził wychodzący z bramki Lukas Hrosso.

• Drugą połowę zaczyna Zagłębie Sosnowiec!

• W drugiej połowie będzie grać Kamil Zapolnik, który zmienia Giannisa Mystakidisa.

• Wracamy do Zabrza na drugie trzy kwadranse meczu Górnik - Zagłębie Sosnowiec. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Waleriana Gwilii. Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. W Derbach Śląska Górnik Zabrze prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec po bramce Waleriana Gwilii.

• Grek powinien "zluzować". Sfaulował rywala, a ma już na koncie żółtą kartkę.

• Lukas Hrosso łapie piłkę, uprzedzając rozpędzonego Giannisa Mystakidisa

• Mateusz Możdżeń uderza nad murem, ale bramkarz Górnika w porę przesunął się w stronę lewego słupka. "Skleił" piłkę do rękawic.

• Może być groźnie - Mateusz Możdżeń był faulowany ok. 20 metrów od bramki Martina Chudego.

• Vamara Sanogo w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne, ale trafia w stojącego w polu karnym Przemysława Wiśniewskiego. Piłkarze Zagłębia domagali się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Bezskutecznie.

• Powalczyli o górną piłkę Giannis Mystakidis z Sebastianem Milewskim. Ucierpiał drugi z wymienionych, który padł na murawę jak rażony piorunem. Grek zostaje upomniany żółtą kartką.

• Patrik Mraz uderza z dystansu, z rzutu wolnego. Trafia w mur.

• Szymon Pawłowski postraszył teraz gołębie. Martin Chudy wznawia grę z "piątki".

• Centra na bliższy słupek, skąd Igor Angulo miał przedłużyć za siebie. Posyła jednak piłkę wysoko nad bramką.

• Szymon Żurkowski faulowany ok. 30 metrów od bramki Zagłębia. Miękkie zagranie Waleriana Gwilii w pole karne, skąd na rzut rożny wybija Vamara Sanogo.

• Niespodziewana zmiana w ekipie gości. Sebastian Milewski wchodzi za Lukasa Gressaka.

• Vamara Sanogo poradził sobie przed polem karnym z Przemysławem Wiśniewskim, po czym decyduje się na płaski strzał w 18 metrów. W sam środek bramki, czym znacznie ułatwił interwencję bramkarzowi Górnika.

• W odpowiedzi dwie groźne akcje Górnik w ciągu minuty. Najpierw Giannis Mystakidis uderza nad bramką, a potem Boris Sekulić przeciągnął jednak dośrodkowanie z prawej strony.

• Szymon Pawłowski podaje do Żarko Udovocicia w pole karne. W ostatniej chwili uprzedził go Boris Sekulić. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy Zagłębia znalazłby się oko w oko z Martinem Chudym!

• Giannis Mystakidis posyła piłkę na dalszy słupek w poszukiwaniu Michała Koja. Piłkę przejmuje jednak jego rodak, Giorgos Mýgas.

• Poprzeczka ratuje Martina Chudego po strzale Patrika Mraza! Niewiele brakowało, by kolejny lewy obrońca Ekstraklasy miał bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego!

• Po chwili Dani Suarez skosił Szymona Pawłowskiego ok. 20 metrów od własnej bramki. Żółta kartka dla Hiszpana.

• A teraz rzut wolny dla gości. Niezła centra w pole karne, ale Martin Toth nie zdołał tego spożytkować. Górnicy wybijają na uwolnienie.

• Jęk zawodu po tym strzale Jesusa Jimeneza! Biegł wzdłuż linii 16. metra i uderza prawą nogą obok bramki. Hiszpan domagał się rzutu rożnego, dopatrując się rykoszetu. Innego zdania był Bartosz Frankowski.

• Po chwili Giannis Mystakidis uderza z pola karnego w stronę bliższego, prawego słupka. Pomylił się o metr-półtora.

• Gospodarze idą za ciosem. Szymon Żurkowski podaje w "szesnastkę" do Igora Angulo, ale ten został skutecznie zablokowany przez rywali.

• Świetna akcja Hiszpanów... sfinalizowana przez Gruzina. Igor Angulo przerzuca ciężar gry na lewe skrzydło do Jesusa Jimeneza, który po "złamaniu" na prawą nogę podaje w pole karne do Waleriana Gwilli. Ten z polu bramkowym dokłada idealnie nogę i pokonuje bezradnego Lukasa Hrosso!

• GÓRNIK NA PROWADZENIU! WALERIAN GWILLA!!!

• Igor Angulo strzela płasko w stronę prawego dolnego rogu. Lukas Hrosso spokojnie chwyta piłkę.

• Niezła centra Waleriana Gwilli na 7. metr, skąd najwyżej skaczący Dani Suarez uderza wysoko nad bramką.

• Martin Toth blokuje centrę Giannisa Mystakidisa. Korner dla Górnika.

• Techniczne uderzenie Lukasa Gressaka zza linii 16. metra w bezpiecznej odległości mija bramkę gospodarzy.

• Szymon Pawłowski podaje w "szesnastkę" do rozpędzonego Tomasza Nawotki. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. Niezła wrzutka na 5. metr na Piotra Polczaka, ale wyżej od niego skoczył Przemysław Wiśniewski.

• Strata Vamary Sanogo przed polem karnym gospodarzy zapoczątkowała kontrę rywala. Anemiczny strzał Igora Angulo nie mógł zaskoczyć bramkarza Zagłębia.

• Teraz lewą flanką próbował szarpnąć Jesus Jimenez. Bez trudu poradził sobie z nim Giorgos Mýgas. Lukas Hrosso z "piątki".

• Dobre prostopadłe podanie po lewej linii do rozpędzonego Szymona Pawłowskiego.Wślizgiem na aut wybija piłkę Boris Sekulić.

• ... zaczynający ze środka gospodarze!

• Igor Angulo i Szymon Pawłowski są już przy Bartoszu Frankowskim. W losowaniu "górą"...

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej obie ekipy się punktem po remisie (1:1). Taki wynik nie wchodzi dzisiaj w grę.

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Adam Om Amarson, Ishmael Baidoo, Adrian Gryszkiewicz, Szymon Matuszek, Łukasz Wolsztyński, Kamil Zapolnik.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 20 punktów (po 22 meczach). Rundę wiosenną zaczęli obiecująco od pokonania Wisły Kraków po dublecie Mateusza Matrasa, ale piłkarze Marcina Brosza ulegli 8 dni temu w Szczecinie aż 1:3.

Z kolei sosnowiczanie zamykają stawkę w Ekstraklasie z 15 "oczkami". Do przedostatniej Wisły Płock traci 5 punktów,. Na inaugurację wiosny mocno zmienione Zagłębie przegrało we Wrocławiu 0:2,ale przed tygodniem niespodziewanie pokonało Arkę Gdynia (3:2).

• Graficzne przedstawienie składu gospodarzy

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Dawid Kudła - Mateusz Cichocki, Michael Heinloth, Sebastian Milewski, Giorgi Iwaniszwili, Olaf Nowak, Dawid Ryndak.

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Sobotnie wczesne popołudnie zaczynamy od mocnego uderzenia w postaci Derbów Śląska, w których beniaminek z zeszłego sezonu - Górnik Zabrze - zmierzy się z "aktualnym", czyli Zagłębiem Sosnowiec. Zwycięstwo da jednej ze stron mocnego "kopa" w dalszej fazie sezonu. Której?

DW

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Przed hitem Ekstraklasy Lech - Legia otrzymamy na przystawkę równie ciekawe spotkanie. 14. w tabeli Górnik Zabrze podejmie ostatnie Zagłębie Sosnowiec. Dla obu zespołów zwycięstwo jest na wagę złota, a bezpośrednie starcie może mieć kluczowe znaczenie. Początek sobotniego spotkania o godzinie 15.30. Gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec?

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Górnik Zabrze i Zagłębie Sosnowiec w przerwie zimowej dokonały wielu transferów. Oba zespoły wciąż się zgrywają, ale po poprzedniej kolejce w lepszych nastrojach byli sosnowiczanie, którzy doczekali się pierwszego od października zwycięstwa.
Beniaminek przegrywał u siebie z Arką Gdynia, ale w drugiej połowie strzelił dwa gole i niespodziewanie pokonał rywala 3:2. Było to pierwsze zwycięstwo Zagłębia w Ekstraklasie od październikowego spotkania z Miedzią. Zabrzanie natomiast szybko objęli prowadzenie w Szczecinie, ale w drugiej połowie zostali zepchnięci do defensywy i ostatecznie Pogoń wygrała 3:1.

W poprzednim spotkaniu między tymi drużynami w Sosnowcu padł remis 1:1, natomiast w dwóch poprzednich meczach tych zespołów, jeszcze w 1. lidze, Zagłębie wygrało dwukrotnie 2:1. W sumie o punkty na różnych szczeblach rozgrywek Górnik grał z Zagłębiem 73 razy, wygrywając 35, remisując 20 i ponosząc 18 porażek.

Górnicy liczą na swojego hiszpańskiego lidera, który znów jest w czołówce klasyfikacji strzelców. Mowa oczywiście o Igorze Angulo. Zagłębie postawi natomiast na doświadczonego Szymona Pawłowskiego, który w meczu z Arką zanotował dublet. Skrzydłowy dla beniaminka strzelił łącznie pięć bramek i w każdym meczu, w którym trafiał do bramki, Zagłębie zdobywało przynajmniej punkt.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec NIE ZAGRAJĄ:

W zespole Górnika zabraknie Pawła Bochniewicza, który pauzuje za żółte kartki. Sosnowiczanie zagrają bez kontuzjowanych Bartłomieja Babiarza i Tomasza Nowaka.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec?

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Początek meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec o godzinie 15:30. Transmisję przeprowadzi stacja NSport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.