4

3 1 połowa

Zagłębie Sosnowiec

0

• Górnik Zabrze całkowicie zdominował dziś Zagłębie Sosnowiec i zasłużenie wygrał aż 4:0. Goście przez większość drugiej połowy musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Patrik Mraz. Przez to zabrzanie jeszcze bardziej zdominowali rywali - nie uznano trafienia Kamila Zapolnika, kilka szans miał Igor Angulo, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Hiszpan bliski jest korony króla strzelców, Górnik jest już o krok od utrzymania, a Zagłębie coraz bliżej spadku z LOTTO Ekstraklasy. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu - Górnik wygrywa z Zagłębiem aż 4:0!

• Po dośrodkowaniu z kornera strzelał Suarez. Piłka przeszła obok słupka.

• Akcja gospodarzy lewą stroną, Żurkowski wyłożył piłkę Arnarsonowi, a ten uderzył tuż obok słupka! Będzie jeszcze rzut rożny dla Górnika.

• Owacją na stojąco żegnany strzelec dwóch goli, Igor Angulo. Zastępuje go Łukasz Wolsztyński.

• Mateusz Możdżeń ostro potraktował Żurkowskiego. Zobaczył za to żółtą kartkę.

• Żurkowski nie zrozumiał się z Jimenezem. Hiszpan nie ruszył do zagranej przez kolegę piłki.

• 11.549 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Zabrzu.

• Górnik prowadzi bardzo wysoko, ale nie zaprzestaje kolejnych ataków. Jimenez wywalczył rzut rożny po lewej stronie boiska.

• Igor Angulo bliski hat-tricka! Kapitan Górnika otrzymał podanie od Adama Arnarsona, lecz jego uderzenie zablokował obrońca!

• Kudła musiał teraz wychodzić poza własne pole karne. Bramkarz Zagłębia uprzedził Sekulicia.

• Opuszcza boisko Walerian Gwilia. Wchodzi za niego Adam Arnarson.

• Jesus Jimenez znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył na bramkę Zagłębia, piłka odbiła się od Cichockiego i Polczaka, po czym trafiła do Igora Angulo, a napastnik Górnika zdobył 22. bramkę w tym sezonie i drugą w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! IGOR ANGULO!

• Bardzo dobry strzał z dystansu oddał teraz Szymon Żurkowski! Piłka przeleciała jednak tuż obok słupka!

• Żurkowski nieźle zagrywał do Gryszkiewicza, ale ten nie zdołał opanować piłki przed obrońcą.

• Zagłębie bliskie gola! Krótko rozegrali rzut rożny Żarko Udovicić oraz Mateusz Możdżeń, ten drugi uderzył sprzed pola karnego, ale Martin Chudy odbił piłkę na poprzeczkę! Dobitkę zablokował Bochniewicz, ale wówczas i tak już był spalony.

• Pierwsza zmiana w zespole Górnika. Schodzi Kamil Zapolnik, wchodzi Szymon Matuszek.

• Nieudane dośrodkowanie Jimeneza w pole karne. Futbolówkę złapał Kudła.

• Dogranie Jimeneza do Gwilii, Gruzin nie zdołał jednak oddać czystego strzału i piłka przeszła daleko obok słupka.

• Akcja Mygasa lewą stroną i dobra interwencja obrońcy Górnika. Od bramki zacznie grę Chudy.

• Indywidualna akcja Pawłowskiego, ale gracza Zagłębia czystym wślizgiem powstrzymał Paweł Bochniewicz.

• Sekulić celnie dośrodkował w pole karne z prawej strony, główkował Angulo, lecz strzał Hiszpana obronił Kudła, efektowną paradą przenosząc piłkę nad poprzeczką!

• Żurkowski zagrał w pole karne w kierunku Angulo, lecz przeciął to podanie Piotr Polczak.

• Pawłowski zagrał w pole karne do Totha, ale stoper gości został zablokowany.

• Zapolnik dośrodkował z prawej strony do Jimeneza, lecz ten źle przyjął sobie piłkę, przez co futbolówka wylądowała w rękach Kudły.

• Zupełnie nie mają pomysłu na grę piłkarze Zagłębia. Górnik z łatwością odzyskał piłkę.

• Ostatnia zmiana w zespole Zagłębia. Poza boiskiem Lukas Gressak, na murawie melduje się Sebastian Milewski.

• Gwilia dobrze dośrodkował w pole karne, ale niecelnie główkował Suarez. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Zapolnik zagrał na prawą stronę do Gwilii. Ten wywalczył rzut rożny.

• Górnik długo utrzymuje się przy piłce na połowie Zagłębia, na razie niewiele z tego wynika.

• Teraz nie zdołał przebić się Jimenez. Hiszpan faulował w ofensywie Totha.

• Schodzi z boiska Vamara Sanogo. Zastępuje go Piotr Polczak.

• Kamil Zapolnik trafił do siatki, ale gol nie został uznany! Gwilia poślizgnął się przy wykonywaniu rzutu wolnego, Jimenez zgrał do Angulo, ten podał do Zapolnika, który pokonał Kudłę. Wcześniej Angulo znajdował się jednak na spalonym!

• Zagłębie będzie musiało radzić sobie w dziesiątkę, bo wylatuje z boiska Patrik Mraz! Zapolnik dograł do środka do Jimeneza, ten minął Totha i Mraza, a ostatni z zawodników Zagłębia faulował Hiszpana, przez co ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką!

• Gwilia uderzył na bramkę z rzutu wolnego, lecz pewnie złapał piłkę Kudła.

• Górnik o włos od kolejnego gola! Kolejna w tym meczu kontra gospodarzy, prawą stroną urwał się Gwilia, wyłożył piłkę Jimenezowi, ale ten w świetnej sytuacji trafił tylko w słupek!

• Od środka wznowiło mecz Zagłębie. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Górnik Zabrze pewnie zmierza po czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu! Gospodarze są na razie stroną zdecydowanie lepszą, a w efekcie już do przerwy prowadzą z Zagłębiem aż 3:0. Wynik otworzył Boris Sekulić, potem do siatki trafiali Jesus Jimenez i Igor Angulo. Nie można też zapomnieć o Walerianie Gwilii, który zanotował asysty przy drugim i trzecim golu. Zagłębie na razie nie potrafi odpowiedzieć choćby celnym strzałem. Czy beniaminek obudzi się w drugiej połowie i postara się choćby o gola honorowego? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Niezłe uderzenie Gwilii z rzutu wolnego. Kudła wybił piłkę na rzut rożny.

• Szymon Pawłowski faulem powstrzymał idącego z kontrą Żurkowskiego. Pomocnik Zagłębia z żółtą kartką.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy Szymon Marciniak.

• Zagłębie atakowało, ale Górnik zdobył błyskawicznie trzeciego gola! Jedno prostopadłe podanie wystarczyło, aby Igor Angulo znalazł się w sytuacji sam na sam z Kudłą. Hiszpan wcześniej nie dał się jeszcze przepchnąć Tothowi, a potem pewnie wygrał pojedynek z bramkarzem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! IGOR ANGULO!

• Valdas Ivanauskas nie czeka nawet na przerwę i reaguje na boiskowe wydarzenia. Zdejmuje Tomasza Nawotkę, wprowadza Giorgiego Gabedawę.

• Nawotka pomylił się przy wyprowadzaniu piłki. Stracił futbolówkę na rzecz Gryszkiewicza, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii piłka trafiła w pole karne do Jesusa Jimeneza. Przy Hiszpanie było dwóch rywali - Cichocki i Toth, a ten mimo wszystko zdołał oddać strzał i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Kudłę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!

• Mateusz Możdżeń dobrze powstrzymał Żurkowskiego tuż przed polem karnym. Górnik za to bardzo szybko odzyskał piłkę.

• Bardzo aktywny w ostatnich minutach jest Gwilia. Żółtą kartkę za faul na Gruzinie zarobił Patrik Mraz.

• Teraz Gwilia miał mnóstwo miejsca przed polem karnym. Kudła znów stanął na wysokości zadania, zbijając piłkę do boku!

• Gwilia uderzył ze skraju pola karnego, lecz bez problemów poradził sobie z tym strzałem Kudła.

• Mateusz Cichocki stracił piłkę na własnej połowie i omal nie skończyło się to dla Zagłębia fatalnie. Igor Angulo uderzył jednak nad poprzeczką.

• Górnik rozgrywa piłkę na własnej połowie. Lukas Gressak faulował Żurkowskiego.

• Kontra Górnika przyniosła gospodarzom prowadzenie! Żurkowski zagrał do Zapolnika, ten prostopadłym podaniem wypuścił w uliczkę Igora Angulo - strzał Hiszpana w sytuacji sam na sam obronił Dawid Kudła, piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeszcze Giorgios Mygas, ale zrobił to zbyt lekko i Boris Sekulić z bliska trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! BORIS SEKULIĆ!

• Akcja prawą stroną Pawłowskiego przyniosła pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Zagłębia.

• Walerian Gwilia faulem przerwał groźną kontrę Zagłębia. Gracz gospodarzy z żółtą kartką.

• Pawłowski był faulowany przez Gwilię, a Zagłębie miało dzięki temu szansę na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po nim wypiąstkował piłkę Martin Chudy.

• Gorąco w polu karnym Zagłębia! Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu w pole karne przed szansą stanął Dani Suarez, ale na wślizgu uderzył obok bramki!

• Gryszkiewicz ładnie dośrodkował w pole karne z lewej strony, główkował Angulo, ale Hiszpan strzelił w środek bramki i spokojnie złapał piłkę Kudła.

• Ucierpiał w starciu z jednym z rywali Vamara Sanogo. Gracz Zagłębia potrzebuje pomocy medycznej.

• Kamil Zapolnik odebrał piłkę Patrikowi Mrazowi na wysokości pola karnego Zagłębia, lecz faulował przy tym gracz Górnika.

• Prostopadłe podanie Jimeneza do Igora Angulo. Piłkę spod nóg napastnika wybił Martin Toth.

• Kąśliwe dośrodkowanie Waleriana Gwilii z kornera. Piąstkuje piłkę Dawid Kudła.

• Jimenez miał sporo miejsca na lewej stronie, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Mygas. Będzie rzut rożny dla Górnika.

• Nieźle dośrodkował w pole karne Żarko Udovicić. Żaden z jego partnerów nie zdołał jednak dojść do piłki i oddać strzału głową.

• Dłużej przy piłce utrzymywało się teraz Zagłębie. Po prawej stronie boiska faulowany był Nawotka.

• Kontra gości i indywidualna akcja Vamary Sanogo. Po strzale napastnika Zagłębia piłka przeszła obok słupka.

• Igor Angulo dośrodkował w pole karne z prawej strony, miał okazję na gola Jimenez, ale nie zdołał czysto trafić w piłkę, bo przeszkadzał mu Giorgios Mygas.

• Pierwsza groźniejsza akcja Zagłębia, Bartłomiej Pawłowski zagrał na prawą stronę do Tomasza Nawotki. Tego ostatniego wyprzedził Gryszkiewicz, od bramki zacznie Martin Chudy.

• Gryszkiewicz podał do Jimeneza, ten starał się po ziemi dograć w pole karne, ale wybił piłkę obrońca Zagłębia.

• Teraz gospodarze zaatakowali z kolei prawą stroną. Boris Sekulić nie zdołał jednak nawet wywalczyć rzutu rożnego.

• Dwójkowa akcja lewą stroną Adriana Gryszkiewicza i Jesusa Jimeneza. Ten pierwszy podał jednak zbyt mocno.

• Na razie spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze.

• Od środka grający na czarno Górnik. Zagłębie w czerwonych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W rundzie jesiennej w Sosnowcu padł remis 1:1, wiosną w Zabrzu Górnik zwyciężył natomiast 2:1. Gole dla gospodarzy zdobywali wówczas Igor Angulo (trafił także w pierwszym meczu) i Walerian Gwilia, dla Zagłębia strzelał natomiast Żarko Udovicić. Wszyscy trzej mogą być też centralnymi postaciami dzisiejszego meczu.

• Górnik po trzech zwycięstwach z rzędu znacznie oddalił się od strefy spadkowej - przewaga zabrzan nad przedostatnim Śląskiem Wrocław wynosi już pięć punktów, a dzisiejsze zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec oznaczałoby, że pozostanie Górnika w lidze jest o krok. Sytuacja gości jest zdecydowanie gorsza - Zagłębie to wciąż najsłabsza drużyna ligi. Na dodatek punktują najgroźniejsi rywale w walce utrzymanie, więc strata beniaminka do bezpiecznej strefy wynosi siedem punktów. Wygrana w Zabrzu jest więc konieczna, aby sosnowiczanie mogli wciąż myśleć o utrzymaniu.

• Rezerwowi Zagłębia: Matko Perdijić, Giorgi Iwaniszwili, Giorgi Gabedawa, Michael Heinloth, Olaf Nowak, Piotr Polczak, Sebastian Milewski

• Rezerwowi Górnika: Tomasz Loska, Adam Arnarson, Łukasz Wolsztyński, Maciej Ambrosiewicz, Daniel Liszka, Giannis Mystakidis, Szymon Matuszek

• W takim zestawieniu rozpocznie mecz Zagłębie:

• Oto podstawowy skład Górnika:

• Czas na ostatni mecz 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy! W Zabrzu zmierzą się zespoły walczące o utrzymanie - miejscowy Górnik zmierzy się z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

red

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapress

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Na zakończenie 33. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze skonfrontuje się z Zagłębiem Sosnowiec. Zamykający tabelę goście zagrają o pełną pulę, ale z takim samym celem do spotkania przystąpią zabrzanie. Początek meczu o godz. 18. Relacja LIVE w GOL24!

Lotto Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Górnik Zabrze wygrał trzy poprzednie spotkania i jest bardzo bliski utrzymania. Piłkarze Marcina Brosza zwycięską serię będą chcieli kontynuować w starciu z najsłabszym w lidze Zagłębiem Sosnowiec. Po raz ostatni cztery kolejne zwycięstwa zabrzanie odnieśli niemal sześć lat temu.

- Mamy 37 punktów. Moim zdaniem to jeszcze nie wystarczy do tego, by w spokoju utrzymać się w Ekstraklasie. Właśnie dlatego musimy wygrać kolejny mecz. Zresztą zawsze wychodzimy na boisko z takim nastawieniem. Ostatnio gramy bardzo dobrze, dlatego myślę, że będzie nam łatwiej osiągnąć wynik co najmniej 40 punktów - uważa Igor Angulo cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Z Zagłębiem nie będzie mógł zagrać Przemysław Wiśniewski, który w wygranym 2:1 meczu ze Śląskiem zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Możliwe, że zastąpi go Dani Suarez. We Wrocławiu nie grał kolejny obrońca Boris Sekulić, którego zmogła angina. Jeśli się nie wykuruje, wskoczy za niego Adam Orn Arnarson.

Ekipa z Sosnowca do bezpiecznego miejsca traci aż siedem punktów. Jeśli przegra w Zabrzu, postawi się w sytuacji właściwie beznadziejnej. W lutym Zagłębie po nerwowym meczu uległo przy Roosevelta Górnikowi 1:2. Z boiska za czerwoną kartkę wyleciał wówczas Vamara Sanogo, a trener Valdas Ivanauskas został odesłany do szatni. - Jedziemy do Zabrza z chęcią rewanżu. Na pewno Górnik ma lepszą sytuację niż my, więc musimy pokazać dużo determinacji i przede wszystkim zdobyć tam trzy punkty - zapowiada napastnik Zagłębia, Olaf Nowak.

Grupa spadkowa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec?

Nie zagrają:

Górnik Zabrze: Michał Koj (uraz), Przemysław Wiśniewski (pauza).

Zagłębie Sosnowiec: Bartłomiej Babiarz (kontuzja).

Forma w ostatnich ligowych spotkaniach:

Górnik Zabrze:
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:2 (runda finałowa)
Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:0 (runda finałowa)
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1 (runda zasadnicza)

Zagłębie Sosnowiec:
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:1 (runda finałowa)
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (runda finałowa)
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 1:3 (runda zasadnicza)

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Spotkanie Górnika z Zagłębiem rozpocznie się w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18. Transmisja na żywo w Eurosporcie 1. Komentuje duet: Julian Kowalski – Maciej Żurawski. W internecie mecz będzie można obejrzeć na eurosportplayer.pl.