Fortuna Puchar Polski, Ćwierćfinał, rewanż

Górnik Zabrze

0

Zawisza Bydgoszcz

3

• Koniec meczu w Zabrzu! Zasłużone zwycięstwo Zawiszy! Bydgoszczanie w półfinale Pucharu Polski!

• Katastrofalnej gry Górnika ciąg dalszy. Prostopadła piłka do Kadu, a środkowi obrońcy nie dają mu rady. Będąc sam na sam z bramkarzem spudłował.

• Kibice oklaskują ironicznie uderzenie jednego z graczy Górnika, Piłka bez problemu złapana przez Kaczmarka.

• Jeż wykonywał rzut rożny, Majtan przedłużył. Po chwili wpadła piłka pod nogi Sobolewskiego, ale ten spudłował.

• Ładne zagranie Nakoulmy do Mańki, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Kadu sfaulowany przez Łukasiewicza.

• Ciechanowski zastępuje Ziajkę.

• Dobra akcja Górnika. Olkowski w pole karne do Jeża, ale ten minimalnie przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Zmiana w Zawiszy. Z boiska schodzi Dudek, a pojawia się za niego Alvarinho.

• Dalekie podanie z głębi pola do Nakoulmy, ale tradycyjnie niecelne.

• Jeż podaje do Nakoulmy. Ten zwleka z zagraniem do Olkowskiego i piłkę spod nóg wybił mu jeden z obrońców Bydgoskiego Zawiszy.

• Oraz Jeż wchodzi za Iwana.

• Podwójna zmiana w Górniku. Madeja zmienia Majtan

• Igor Lewczuk popędził prawą stroną i celnie podał piłkę na piąty metr, gdzie do bramki wbił ją Kamil Drygas. Drugi jego gol w tym spotkaniu.

• Kamil Drygas zdobywa kolejną bramkę!

• Masłowski zmieniony przez Kadu.

• I powinna paść bramka dla Górnika! Madej uderza w słupek, a Nakoulma przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Puchar Polski: Górnik Zabrze - Zawisza BydgoszczPuchar Polski: Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz

• Madej dobrze zgrywa piłkę w pole karne, ale przyjąć jej dobrze w polu karnym nie potrafi Nakoulma.

• Iwan otrzymuje żółtą kartkę za faul na jednym z zawodników Zawiszy.

• Dziwna decyzja sędziego. Na murawę pada Olkowski, ale piłka dla Zawiszy.

• Akcja prawą stroną Mańki i Nakoulmy, ale ten pierwszy traci piłkę.

• Zmiana w Górniku. Oziębała schodzi, a pojawia się za niego Olkowski.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Kosznik dośrodkowuje, ale piłka uderza w Nakoulme. Po chwili lewy obrońca ponawia akcję, ale znów bez powodzenia.

• Sobolewski zagrywa daleką piłkę do Oziębały, ale pojedynek wygrywa z nim Ziajka.

• Do awansu Górnikowi brakuje teraz czterech bramek. Przy ich grze, to nierealne.

• I znów Górnik traci bramkę przeważając! Petasz dośrodkowywał z rzutu wolnego, nieszczęśliwie główkował Iwan, który wpakował ją do własnej bramki.

• I mamy drugą bramkę dla Zawiszy! Bramka samobójcza Iwana!

• I ponownie groźnie Górnik. Po rzucie wolnym piłka trafia do Madeja, a ten ładnie uderza na bramkę, kilkanaście centymetrów obok słupka.

• Madej minął kilku zawodników i podał do Łuczaka. Ten zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany.

• Prostopadła piłka do Nakoulmy, ale ten fauluje Hermesa. Przy okazji taranuje też Kaczmarka, ale ten po chwili wstaje.

• Ależ mogło być otwarcie Górnika! Łuczak wypatrzył Iwana, a ten jeszcze lepiej zgrał do Nakoulmy. Gwiazdor zabrzańskiego zespołu nie stanął na wysokości zadania i fatalnie spudłował!

• Druga połowa rozpoczyna się w Zabrzu!

• Piłkarze z powrotem na murawie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Zawisza prowadzi 1:0! Górnik miał przewagę, ale to goście są na razie lepsi!

• Nakoulma w polu karnym do Oziębały, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny. Kosznik za głęboko dośrodkował i piłka znalazła się w rękawicach Kaczmarka.

• Rzut wolny wykonywał Iwan, ale dwukrotnie uderzył w mur.

• Hermes fauluje Nakoulme i będzie dobra okazja dla Górnika.

• Górnik mimo, że atakował przez większość spotkania, to Zawisza obejmuje prowadzenie. Piłka trafia do Drygasa, a ten mimo asysty dwójki obrońców, precyzyjnym uderzeniem zdobywa bramkę.

• Zawisza niespodziewanie obejmuje prowadzenie! Kamil Drygas!

• Górnikowi w tej części spotkania brakuje pomysłu na grę.

• Madej dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego, ale zbyt słabo. Po chwili ma okazję na poprawkę, ale zbyt głęboko i piłkę łapie Kaczmarek.

• Po 30. minutach grę obu drużyn można ocenić tak: Górnik ma przewagę, a Zawisza, której wystarczy remis przez większość spotkania się broni.

• Po kilku minutach Zawisza zdecydował się zaatakować. Masłowski zagrał w pole karne do Ziajki, pada on w starciu z Kasprzikiem, ale o faulu nie mogło być mowy.

• Sobolewski mógł zagrywać prostopadłą piłkę do Iwana, ale poczekał chwilę i podał do Oziębały. Obrońcy Zawiszy przewidzieli tą sytuację i przecięli podanie.

• Lewczuk bez faulu zabiera piłkę Kosznikowi i po chwili dośrodkowuje w pole karne. Nie znalazł się żaden adresat tego podania.

• W akcji ofensywnej Zawiszy pojawił się Lewczuk, ale nie doszedł do piłki i od bramki rozpocznie Grzegorz Kasprzik.

• Sobolewski zagrywa piłkę w pole karne do Nakoulmy, ale ten jest na pozycji spalonej.

• Prostopadła piłka w kierunku Oziębały, ale Sebastian Ziajka nie pozwala mu dojść do niej.

• Spotkanie się wyrównało. Widać minimalną przewagę Górnika.

• Strata Górnika . Masłowski radzi sobie bez problemu z Łukasiewiczem, ale przy Koszniku pojawiają się większe problemy. Ostatecznie piłkę przejmuje Sobolewski, W kontrze Nakoulma rozpoczął rajd po boisku, ale obrońcy Zawiszy sobie z nim radzą.

• Groźne dośrodkowanie Drygasa z lewej strony w pole karne. Piłkę zdołał wybić jednak Antoni Łukasiewicz.

• Masłowski pojawia się z powrotem na murawie.

• Prostopadłe podanie pozwoliło Nakoulmie wyjść sam na sam z bramkarzem. Kibice podnosili się już z krzeseł, ale sędzia pokazał pozycję spaloną.

• Na murawie leży Masłowski. Będzie potrzebna pomoc fizjoterapeuty.

• Pierwsza akcja Zawiszy w tym spotkaniu. Na prawej stronie Wójcicki zobaczył Masłowskiego, a ten z pierwszej piłki uderzył, tym razem w boczną siatkę.

• Można powiedzieć, że Zawisza nie istnieje. Kolejna akcja Górnika na prawej stronie, aktywnemu Oziębale piłkę wybił Ziajka. Rzut rożny nie przyniósł spodziewanego zagrożenia.

• Górnik spokojnie rozgrywał akcje. Na prawej stronie Oziębała poradził Sobie z Dudkiem, ale po chwili piłka wyszła poza boisko.

• Iwan wywalczył rzut rożny. Dośrodkowywał Kosznik, ale zbyt lekko i piłkę zdobył wybić Ziajka. Górnik jednak wciąż przy piłce.

• Na murawie przez chwilą leżał Nakoulma, który był uderzony piłką. Po chwili jednak wstał.

• Czas rozpocząć spotkanie w Zabrzu!

• Na trybunie Górnika są jeszcze wolne miejsca, więc nie można mówić o liczbie 3000 kibiców. Ale wydaje się, że większość z nich powinna być zapełniona w najbliższych minutach.

• Piłkarze zbiegli już z murawy. Za około 10 minut rozpoczynamy spotkanie.

• Na ławce rezerwowych znalazł się Paweł Olkowski, który jeszcze niedawno leczył kontuzje. W ostatnim czasie był on na testach medycznych w Koeln, co zdziwiło klub z Zabrza. Teraz prawy obrońca jest już gotowy do gry.

• W Cafe Futbol prowadzonym przez Mateusza Borka debatowano nad zespołem Górnika i sytuacją związaną z Robertem Warzychą. Mówiono, iż Józefowi Dankowskiemu może zostać odebrana licencja trenerska za bycie "słupem".

• W tym tygodniu pojawiły się informację, że Łukasz Skorupski wniósł wniosek o brak licencji dla Górnika. Bramkarz AS Roma wydał oświadczenie. O tym możecie przeczytać tutaj

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

• Rezerwowi Zawisza: Witan, Vasconcelos, Alvarinho, Skrzyński, Ciechanowski, Wojciechowski, Kadu

• W odpowiedzi do pytania zawartego w komentarzu. W protokole meczowym widnieje godzina 19:45. Więc albo to był błąd lub ma to związek z KS "Zjednoczenie", który powstał właśnie w 1946 roku, Tradycje piłkarskie w Zabrzu mają tam swoje źródło.

• Na stadionie Górnika nie może zabraknąć przedstawiciela sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Tym razem obecny jest Jarosław Tkocz.

• Rezerwowi Górnik: Witkowski, Małkowski, Drewniak, Olkowski, Pandża, Jeż, Majtan

• Na boisku rozgrzewają się obecnie bramkarze obu drużyn. Pogoda do gry w Zabrzu idealna, podobnie jak murawa.

• W pierwszym spotkaniu rozegranym w Bydgoszczy Zawisza pokonał Górnika 2:1. Bramki zdobywali Masłowski i Petasz, a dla zabrzan Majtan.

• Witamy podczas relacji z meczu rewanżowego 1/4 finału Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zawiszą Bydgoszcz.