Grad bramek we Florencji. Napoli lepsze od Fiorentiny. Grali Bartłomiej Drągowski i Piotr Zieliński

DW
AC Fiorentina - SSC Napoli 3:4 (1:2)
AC Fiorentina - SSC Napoli 3:4 (1:2) EASTNEWS
Liga włoska. Mecz we Florencji rozpoczął się niefortunnie dla Piotra Zielińskiego, ale ostatecznie jego Napoli pokonało na wyjeździe Fiorentinę 4:3. Po stronie gospodarzy stanął między słupkami Bartłomiej Drągowski, ale nie zdołał uchronić zespołu od porażki.

Napoli celowało w zwycięstwo, aby już od samego początku sezonu nie odstawać od niemal wiecznego mistrza Serie A - Juventusu. Stara Dama wygrała na inaugurację włoskiej ekstraklasy 1:0 z Parmą. Na Azzurrich czekał nieco mocniejszy rywal, bo AC Fiorentina, w której dostępu do bramki chronił Bartłomiej Drągowski. Spotkanie rozpoczęło się nie po myśli Piotra Zielińskiego, który w 6. minucie niefortunnie interweniował ręką we własnym polu karnym. Właściwie to został nabity przez rywala, ale po interwencji VARR arbiter Davide Massa wskazał na "wapno". Z ogromnym spokojem wykorzystał jedenastkę Erick Pulgar. Chilijczyk strzelił celnie po ziemi po zmyleniu Alexa Mereta.

Na kilka minut przed przerwą gola strzelił Dries Mertes. Mario Rui dogonił piłkę tuż przed opuszczeniem boiska. Futbolówka trafiła do Mertensa, który pokonał Drągowskiego bardzo mocnym uderzeniem. Tuż przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Gaetano Castrovilli faulował Mertensa w polu karnym, a Lorenzo Insigne pewnie wykorzystał jedenastkę.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadzili piłkarze "Violi". Po dośrodkowaniu Pulgara ze stałego fragmentu gry do piłki dopadł Nikola Milenković, który nie dał szans Meretowi. Azzurri po raz kolejny wyszli na prowadzenie już w 56. minucie. Jose Callejon z dystansu mocnym strzałem pokonał Drągowskiego.

W minutach 65 i 67. padły jeszcze dwa gole. Najpierw Kevin-Prince Boateng zameldował się trafieniem tuż po wejściu z ławki rezerwowych, a po chwili Lorenzo Insigne po raz kolejny dał swojej drużynie upragnione prowadzenie. Tego goście już nie wypuścili do samego końca spotkania.

Bramki: 9' Erick Pulgar 52' Nikola Milenković 65' Kevin-Prince Boateng - 38' Dries Mertens; 43' Lorenzo Insigne; 56', 67' Jose Callejon

AC Fiorentina: Drągowski - Lirola, Milenković, Pezzella, Venuti - Castrovilli, Badelj, Pulgar - Chiesa, Vlahović, Sottil

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui - Fabian Ruiz, Zieliński, Allan, Callejon - Mertens, Insigne

LIGA WŁOSKA w GOL24

Polacy są czwartą nacją pod względem liczebności we włoskiej Serie A. Kluby coraz chętniej sięgają po naszych zawodników, gdyż są oni tanią opcją, a mogą spłacić się z dużą nawiązką. Przykładem świeci tutaj Krzysztof Piątek, który w zaledwie pół roku dał zarobić Genoi ponad 25 milionów euro. Polaków w sezonie 2019/20 będzie na włoskich boiskach aż 17! Zobacz wszystkich.