Grający w dziewiątkę Górnik Wałbrzych pokonał Chojniczankę

Piotr Hukało/Dziennik Bałtycki
Chojniczanka Chojnice przegrała w frajerski sposób
Chojniczanka Chojnice przegrała w frajerski sposób Piotr Hukało/Dziennik Bałtycki
Jeżeli działacze jakiegoś klubu szukaliby odpowiedzi na pytanie - jak w najbardziej frajerski sposób przegrać mecz? - to śmiało mogą się zgłosić do piłkarzy Chojniczanki. Podopieczni Mariusza Pawlaka wiedzą, jak w 3 minuty przegrać spotkanie, grając w przewadze dwóch zawodników.

Piłkarzom Chojniczanki zabrakło tego, czego brakowało jeszcze za czasów Grzegorza Kapicy, mianowicie skuteczności. Potrafili wypracować sobie sytuacje, jednak nie było kropki nad "i", czyli dobrego strzału. Od 10 minuty przewaga stopniowo zwiększała się na korzyść Chojniczanki. Były nawet momenty, kiedy Górnik nie mógł się wydostać spod swojego pola karnego. Zawodnicy obu drużyny nie szczędzili sobie złośliwości. Arbiter tylko w pierwszej połowie pięciokrotnie sięgał po żółty kartonik i raz po czerwony. W 41 minucie Dominik Radziemski z Górnika Wałbrzych został odesłany przez sędziego do szatni.

Grę ożywiły dopiero wprowadzenie na 15 minut przed końcem drugiego napastnika i druga czerwona kartka dla piłkarza Górnika. Tego, co się działo na boisku od tego momentu, nie potrafi wytłumaczyć nikt. W 89 minucie sędzia dopatrzył się faulu na Mikołajczaku w polu karnym. Pewnie jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Feruga. Ciężar niemal pewnej przegranej Górnika wziął na siebie 16-letni Michał Bartkowiak. Najpierw w doliczonym czasie gry popędził lewą stroną boiska i dograł do Adriana Sobczyka, któremu nie pozostało nic innego, jak strzelić bramkę. W 4 minucie doliczonego czasu gry, gdy sędzia trzymał już gwizdek w ustach, chcąc zakończyć spotkanie, prawą stroną zerwał się Marcin Morawski, podał do Bartkowiaka, który końcówką palców wepchnął piłkę do bramki pilnowanej przez Jałochę.

Górnik Wałbrzych - Chojniczanka 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Daniel Feruga (90 -karny), 1:1 Adrian Sobczyk (90+1), 2:1 Michał Bartkowiak (90+4)

Górnik: Jaroszewski - Michalak lll 84 min, Wojtarowicz, Orzech, Michalak, Radziemski lll 41 min, Morawski, Wepa, Sawicki (56 Oświęcimka), Zinke (85 Sobczyk) i Moszyk (73 Bartkowiak)

Chojniczanka: Jałocha - Bednarek, Jankowski, Markowski l, Piszczek l (69 Mąka) - Kapsa (77 Mikołajczak), Feciuch, Rysiewski, Garuchl (46 Steć), Feruga i Orłowski