Grali rywale Polaków w eliminacjach Euro 2016 (ZOBACZ BRAMKI)

Marcin Tyc
Już na początku września rozpoczną się eliminacje Euro 2016. W środowych meczach towarzyskich grali nasi rywale z grupy B. Faworyt "polskiej" grupy pokonał Chile, Irlandczycy ulegli Serbii, a Gruzja wygrała z Liechtensteinem.

Reprezentacja Niemiec w towarzyskiej potyczce z innym uczestnikiem mundialu pokonała Chile 1:0. W decydującej akcji meczu Mesut Oezil zagrał na nosie czterem obrońcom i podał na jedenasty metr do Mario Goetze, a ten dopełnił formalności.

Niemcy - Chile 1:0 (0:0)
1-0 Mario Goetze (16.)

Niemcy: Neuer - Grosskreutz, Boateng, Mertesacker, Jansen (24-Schmelzer) - Lahm, Goetze (83-Podolski), Schweinsteiger, Kroos, Oezil (89-Ginter) - Miroslav Klose (46-Andre Schuerrle).

Chile: Herrera, Beausejour (76-Valdivia), Jara, Medel, Isla, Gutierrez, Silva (83-Gonzalez), Vidal (90-Fernandez), Aranguiz (80-Orellana), Vargas (86-Pinilla), Sanchez.

Reprezentacja Irlandii może mówić o sporym pechu. Dość szybko, bo już w 8. minucie Shane Long ucieszył kibiców w Dublinie, strzelając gola na 1:0. Long otrzymał świetne długie podanie. Miał przed soba dwóch obrońców i bramkarza. W tej sytuacji fatalnie pomylił się Branislav Ivanović. W drugiej połowie The Boys in Green nie mieli już powodów do radości. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Irlandczyk James McCarthy, a następnie Filip Djordjević ustalił wynik mecz na 2:1 dla Serbii.

Irlandia - Serbia 1:2 (1:0)
1-0 Shane Long (8.)
1-1 James McCarthy (48-samob.)
1-2 Filip Djordjevic (60.)

Irlandia: Forde - Coleman, Keogh, Wilson, Ward (64-Clark), McGeady (73-Murphy), McCarthy (61- Meyler), Hoolahan (61- Pilkington), Whelan (80-Quinn), McClean, Long (72-Walters).

Serbia: Stojkovic - Rukavina (89-Gudelj), Ivanovic, Bisevac, Kolarov; Fejsa, Matic, Basta (59-Tosic), Tadic (81-Ljajic), Markovic (75-Sulejmani), Djordjevic (87-Scepovic).

Gruzja grała raczej sparing niż spotkanie, które miało odpowiedzieć na jakieś pytania. W 25. minucie gola gospodarzy strzelił Chanturia, a dopiero w 76. minucie trafieniem z rzutu karnego wynik ustalił Ananidze. Od 79. minuty w zespole gospodarzy występował zawodnik Legii Warszawa Wladimer Dwaliszwili.

Gruzja - Liechtenstein 2:0 (1:0)
1:0 - Giorgi Chanturia (25.)
2:0 - Jano Ananidze (76. karny)

Gruzja: Loria - Łobzanidze, Chubutia (77-Kwerkwelia), Kaszia, Grigaława (46-Kwirkwelia) - Kobachidze (46-Dauszwili), Ananidze, Kankawa, Okriaszwili (79-Dwaliszwili), Ebralidze (46-Kazaiszwili) - Czanturia (60-Cchadadze).

Liechtenstein: Bicer - Burgmeier, Stocklasa, Kaufmann, Christen, Yildiz, Büchel, Hasler, Wolfinger (87-Gür), Frick (46-Christen), Erne (70-Eberle).

Swoje spotkanie rozegrał także nowicjusz piłkarskich zmagań w Europie. Gibraltar zmierzył się z reprezentacją Estonii. Zespół, który we 7 września zagra z Polską, musiał uznać wyższość Estończyków. Gole dla drużyny znad Morza Bałtyckiego zdobyli Dmitri Krugłow i Rimo Hunt.

Gibraltar - Estonia 0-2 (0-1)
0:1Dmitri Krugłow (11.)
0:2 Rimo Hunt (81.)

Gibraltar: Perez - Artell, Santos, Higginbotham (90-Reoch), Casciaro, Chipolina, Joseph Chipolina, Payas (68-Duarte), Priestley (46-Casciaro), Walker, Guilling (61-Duarte).

Estonia: Pareiko - Jääger (88-Podholjuzin), Igor (79-Reintam), Klavan, Teniste, Kruglov (87-Kallaste), Mosnikov (73-Antonov), Mets, Vassiljev, Kink (65-Puri), Hunt.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.