Gruzja

1

Szkocja

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstrakalsa.net! A teraz ściskajmy mocno kciuki za naszą reprezentacją w meczu z Niemcami! Do boju Biało-Czerwoni! Pierwszy gwizdek we Frankfurkcie o godzinie 20:45.

• Szkocja zagrała dzisiaj bardzo słabo - zbyt statycznie, w bardzo wolnym tempie, bez pomysłu. Z kolei Gruzja była bardzo konsekwentna i skuteczna w obronie, utrudniała mądrze rozgrywanie piłki Szkotom, a w ofensywie sprawiała spore problemy, choć czasami atakowała bardzo chaotycznie. Reasumując - zasłużona wygrana Gruzinów, dla których jest to drugie zwycięstwo w tych eliminacjach.

• Nie ma co ukrywać, że jest to wynik bardzo korzystny dla Polski, bowiem Szkoci nawet w przypadku naszej dzisiejszej porażki, nie zbliżą się do reprezentacji Polski w tabeli grupy D. Natomiast jeśli Biało-Czerwoni ograją Niemców, to będą bardzo bliscy zapewnienia sobie awansu na Euro 2016. Ponadto podopieczni Gordona Strachana zostaną wyprzedzeni przez Irlandię, o ile ta ogra Gibraltar.

• Koniec meczu! Ogromna niespodzianka! Gruzja pokonała Szkocję 1:0!

• Nic z niego jednak z tego kornera nie wyszło. Jeszcze kontra Gruzinów, ale bez powodzenia.

• Rzut rożny dla Szkocji i chyba jest to ostatnia szansa dla gości.

• Ostatnia zmiana w Gruzji. Mchedilidze zmieniony przez Wacadze.

• Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Maloneya, Hanley wygrał walkę w powietrzu i główkował obok bramki

• Ovidiu Hategan doliczył cztery minuty. Kolejny rzut rożny dla Szkocji po interwencji gruzińskiego stopera.

• Po wrzucie piłki z autu w pole karne przez Huttona, Szkoci wywalczyli kolejny rzut rożny i kolejny raz nie potrafili z niego stworzyć zagrożenia.

• Maloney uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka po drodze odbiła się od gruzińskiego muru, poszybowała nad poprzeczką i korner dla Szkocji.

• Nakładka Kverkveli w okolicach dwudziestego metra i rzut wolny dla Szkocji z niezłej odległości. Piłkę ustawia Maloney.

• Futbolówka po zagraniu ze skrzydła Maloneya w pole karne, została wybita z dala od gruzińskiej bramki przez Kverkvelię.

• Kverkvelia dobrze przerwał akcję Szkocji.

• Gruzini utrzymują się z piłką na połowie Szkotów.

• Szkoci rozgrywają piłkę na połowie Gruzji, ale gospodarze skutecznie im przeszkadzają i uniemożliwiają skonstruowanie akcji.

• Druga zmiana w Gruzji. Za Ananidze wchodzi z ławki rezerwowych Dauszwili.

• Z prawej strony dośrodkowywał Mulgrew, a bardzo niecelnie główkował Fletcher.

• Piłka po centrze Maloneya z rzutu wolnego, została przez Gruzinów szybko wybita z ich pola karnego.

• Forrest wywalczył rzut wolny na prawym skrzydle. Sfaulował go Navalovsky, który otrzymał za to żółtą kartkę.

• Mchedilidze uderzył z lewej strony pola karnego i trafił w boczną siatkę! Było blisko!

• Ostatnia zmiana w Szkocji. Griffiths pojawił się na boisku w miejsce Anyi.

• Uderzał Anya, po drodze nieudanie interweniował Kverkvelia, ale na posterunku Rewiszwili, który pewnie złapał piłkę.

• Nieudana akcja Forresta i od bramki Rewiszwili.

• Pierwsza zmiana w Gruzji. Okriashwili schodzi z boiska, wchodzi za niego Merebashvili.

• Strzał Fletchera tuż sprzed pola karnego bardzo daleki od celu.

• Mchedilidze ładnie uderzył z ok. 20 metrów i Marshall sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Szkoci grają statycznie, w wolnym tempie, bez pomysłu, a czas pracuje na korzyść Gruzji i Polski! :)

• Centra Maloneya z rzutu wolnego, ale nic z tego nie groźnego nie powstało i piłka w rękach Rewiszwiliego.

• Szkoci próbują budować atak pozycyjny, ale jakby zupełnie nie mieli na to pomysłu, a na dodatek Gruzini im to skutecznie utrudniają.

• Mchedilidze przedzierał się z piłką przy linii końcowej i w ostateczności został wypchnięty z futbolówka z boiska.

• Źle rozegrana akcja przez Szkocję i przy piłce już Gruzini.

• Natomiast Hanley zmienia Robertsona.

• Podwójna zmiana w rprezentacji Szkocji. Naismith opuszcza plac gry, a w jego miejsce Forrest.

• Kverkvelia zatrzymał rozpędzającego się Anyę na lewym skrzydle.

• Maloney zagrał w pole karne po ziemi do Fletchera, a ten uderzył i trafił w słupek, lecz szkocki napastnik był na spalonym i rzut wolny dla Gruzji.

• Po centrze zrzutu wolnego Morrisona w pole karne Gruzji, nikt nie przejął piłki i ta znalazła się w rękach bramkarza.

• Navalovski składał się do strzału na "szesnastce", ale został zablokowany przez Martina.

• Gruzini coraz lepie sobie poczynają w ataku.

• Kverkvelia czystym wślizgiem odebrał piłkę we własnym polu karnym Anyi.

• Anya wywalczył rzut rożny dla swojej reprezentacji, po którym było bardzo groźnie. Anya dośrodkował w światło bramki, prawie na linię bramkową, stał tam Naismith, ale nie skierował piłki do siatki, choć reklamował gola. Przy okazji faulował jeszcze Rewiwszwiliego.

• Po krótko rozegranym kornerze, w pole karne zagrywał Ananidze, w kierunku bramki uderzył Mchedilidze, ale zbyt słabo i bez problemów piłkę złapał Marshall.

• Novalovski wywalczył rzut rożny dla Gruzji.

• Bez zmian oba zespoły wszyły na drugą połowę.

• Rumuński sędzia Ovidiu Hateganu dał sygnał do rozpoczęcia drugich 45 minut. Od środka zaczęli Gruzini.

• Wracamy na drugą połowę meczu Gruzja - Szkocja. Po pierwszej to Gruzini niespodziewanie prowadzą 1:0 po bramce w 37 minucie Valeriego Kazaishviliego

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy sensacyjnie Gruzja prowadzi ze Szkocją 1:0! Czekamy z niecierpliwością na drugą odsłonę tego spotkania.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ananidze ukarany żółtą kartką.

• Kvekvelia wślizgiem uprzedził Naismitha, który był o krok od przejęcia piłki w polu karnym Gruzji.

• Szkoci są w szoku po tym golu. Kolejna szansa dla Gruzji. Jednak Okrashvili pogubił się, zbyt długo zwlekał z zagraniem piłki w polu karnym, a Szkoci wybili ją następnie na rzut rożny, z którego nic groźnego dla Wyspiarzy nie wynikło.

• Bardzo korzystny wynik dla reprezentacji Polski!

• Kankava zagrał miękko w pole karne do Mchedilidze, ten zgrał piłkę głową na szesnasty metr do Kazaishviliego, który opanował ją, uderzył i futbolówka zatrzepotała w siatce!

• 1:0 dla Gruzji! Kazaishvili!

• I wracamy do gry!

• Teraz mamy przerwę w grze na uzupełnienie płynów.

• Spore zamieszanie pod polem karnym Szkocji, ale Mchedilidze złapany na spalonym.

• Anya prostopadle zagrywał do wchodzącego w pole karne Maloneya, ale przeczytali to Gruzini.

• Łobdżanidze zagrał po ziemi w pole karne do Mchedlidze, ale gruzińskiego napastnika uprzedził Mulgrew i oddalił zagrożenie od własnej bramki.

• Nic z tego kornera jednak nie wynikło. Gruzini kilka sekund później jeszcze raz wrzucili piłkę w pole karne, lecz Mchedlidze nie sięgnął piłki.

• Kontra Gruzinów, po której Łobdżanidze w starciu z Anyą wywalczył rzut rożny.

• Piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony Huttona, przechwycili gRuzini.

• Robertson zagrywał z lewego skrzydła w pole karne w okolice siódmego metra, ale futbolówki nie sięgnął znajdujący się tam Fletcher i od bramki Gruzini. Pierwsza tak dobra okazja Szkocji w tym meczu.

• Robertsona zagrywał do Anyi, ale Gruzini przeczytali to zagranie i nie dali graczowi Watfordu przejąć i opanować piłki.

• Piłka po wrzutce z wolnego Ananidze, została natychmiast wybita z pola karnego przez Szkotów.

• Brown sfaulował Mchedlidze i rzut wolny dla Gruzji z ok. 30 metrów od bramki Marshalla.

• Za nami dwadzieścia minut gry, a jedni, ani drudzy nie stworzyli sobie żadnej klarownej, stuprocentowej sytuacji.

• Lobdżanidze próbował uderzać z woleja, ale piłka nawet nie poszybowała w kierunku bramki...

• Naismith zagrywał w polu karnym do Fletchera, ale uprzedził go Amisulashvili i rzut rożny dla Szkotów.

• Mchedlidze wykończył swoją solową akcję strzałem po ziemi obok bramki. Gdyby lepiej przymierzył, mogło być groźnie. Z piątego metra rozpoczął Marshall.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Huttonaa na piąty metr do Fletchera, ale ten w powietrznej walce o piłkę, sfaulował bramkarza Gruzji Rewiszwiliego.

• Gruzini stracili jednak piłkę w głupi sposób i przy piłce już Szkoci.

• Gruzini już od dłuższej chwili operują piłką na połowie Szkotów i budują atak pozycyjny.

• Długa piłka adresowana do Mchedlidze, ale nie przejął jej napastnik Gruzji, gdyż przegrał pojedynek główkowy. Mimo to Gruzini dalej przy piłce.

• Centra Robertsona na długi słupek do Naismitha'a, ale ten nie przejął piłki, a na dodatek jeszcze w walce sfaulował rywala w jego polu karnym.

• Miękka wrzutka Browna w pole karne do Anyi, ale przegrał on pojedynek główkowy z rywalem.

• Wślizgiem zatrzymana Anya i od autu Szkoci.

• Gruzini nie dają teraz rozegrać Szkotom piłki w środku boiska.

• Piłka po dośrodkowaniu z wolnego Szkotów, natychmiast wybita przez Gruzinów z pola karnego.

• Kashia sfaulował Huttona i otrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Szkocji z ok. 40 metrów.

• Na spalonym załapany Shaun Maloney.

• Naismith mógł stanąć przed szansą, ale futbolówkę przechwycił Rewiszwili.

• Szkoci mają przewagę w posiadaniu piłki, ale póki co nie wiele z tego dla nich korzystnego wynika.

• Navalovski dośrodkowywał z lewej strony na długi słupek, ale piłkę przechwycił bramkarz gości David Marshall.

• Kontra Gruzinów wykończona bardzo niecelnym uderzeniem Kazaishviliego.

• Szkoci zamknęli Gruzinów na ich połowie.

• Morrison próbował przedzierać się lewym skrzydłem, ale został zatrzymany.

• Zaczęli!

• Gruzja - ławka rezerwowych: Dvaushvili, Makalidze, Kvekveskiri, Gvelesiani, Merebeshvili, Khizanishvili, Kakabadze, Kenia, Popchadze, Vatsadze, Loria.Tskhadadze.

• Już po hymnach, teraz przywitanie obu ekip, następnie losowanie i zaczynamy!

• Z punktu widzenia Polski, bardzo korzystny byłby w tym meczu remis lub wygrana Gruzinów.

• Obie reprezentacje już na murawie, odgrywane są teraz hymny.

• Szkocja - ławka rezerwowych: Fletcher, Forrest, Gordon (GK), Greer, Grifitths, Hanley, Martin, McGregor (GK), McArthur, Ritchie, Russel, Whittaker

• Po sześciu kolejkach grupy D, Szkoci z dorobkiem jedenastu punktów są na trzecim miejscu. Do pierwszej Polski tracą trzy punkty, a do drugich Niemców dwa. Gruzja jest piąta z trzema punktami.

• Po lewej stronie są widoczne wyjściowe jedenastki obu drużyn na ten mecz.

• Witamy! Już o godzinie 18:00 początek meczu w grupie D eliminacji do Mistrzostw Europy między Gruzją i Szkocją! Będzie to przedsmak emocji przed wieczornym meczem Niemcy - Polska! Zapraszamy!