Gryf Słupsk - Jantar Ustka 2:1 (0:1) [ZDJĘCIA]

Jarosław Stencel
Gryf Słupsk - Jantar Ustka 2:1 (0:1)
Gryf Słupsk - Jantar Ustka 2:1 (0:1) Łukasz Capar
W Słupsku w spotkaniu 1/4 finału Regionalnego Pucharu Polski było wszystko czego oczekiwałby kibic od spotkania derbowego. Ostatecznie Gryf pokonał Jantara Ustka 2:1 (0:1).

Mecz się rozpoczął od niecelnych prób Josepha Amoaha, Łukasza Stasiaka i Kacpra Bednarczyka. W 13. minucie sędzia Bartłomiej Żmuda podyktował rzut karny za faul Bartłomieja Oleszczuka na Oskarze Zielińskim. Słabym strzałem z 11 metrów popisał się Kacper Jendruch i nie trafił w bramkę posyłając piłkę po ziemi obok słupka. Świetny strzał Zielińskiego potem wybronił Patryk Wójcik, który następnie wybił strzał Jendrucha.

W 30. minucie z kolei Karol Czubak był faulowany przez Jarosława Felisiaka i pokonał z 11 metrów Mirosława Dybowskiego. Trener Grzegorz Bednarczyk wprowadził w przerwie Fabiana Słowińskiego i okazało się to świetnym ruchem. Najpierw napastnik Gryfa po dograniu Stasiaka z prawej strony i strzale z pierwszej piłki z pięciu metrów wyrównał, a następnie tuż przed końcem meczu strzelił zwycięskiego gola. Najpierw z lewej strony spod końcowej linii dogrywał Tomasz Piekarski. Głową zgrał Bednarczyk i Słowiński strzelił z kilku metrów w długi róg. Wójcik później jeszcze obronił strzał Słowińskiego, a Stasiak po dobitce trafił w poprzeczkę.

Bramki: 0:1 Karol Czubak (30-karny), 1:1 Fabian Słowiński (71), 2:1 Fabian Słowiński (89)

żółte kartki: Dybowski, Jendruch, Stasiak - Oleszczuk, Wasiuk, Czubak, P.Wójcik, Nałęcz
czerwone kartki: Czubak (81), Miecznikowski (po meczu)

Gryf: Dybowski - D.Więckowski, Felisiak, W.Barnik, Amoah, K.Bednarczyk, Szmytkiewicz (46 Słowiński), Jendruch, O.Zieliński, Piekarski, Stasiak.

Jantar: P.Wójcik - B.Oleszczuk, B.Brzostowicz, M.Dawid, Wasiuk, Granosik, M.Żebrowski (67 Miecznikowski), M.Zborowski (56 Nałęcz), K.Dawid, Czubak, K.Wójcik.

Pozostałe wyniki: Czarni Pruszcz Gd. - Grom Nowy Staw 0:3, Zenit Łęczyce - Radunia Stężyca 0:1, Powiśle Dzierzgoń - Stolem Gniewino 3:3 k. 2:4.