Grzelczak wrócił do Łodzi i wygrał z Widzewem

Daniel Kawczyński
Były widzewiak Piotr Grzelczak gra teraz w Lechii Gdańsk
Były widzewiak Piotr Grzelczak gra teraz w Lechii Gdańsk Maciej Stanik
Wspaniała seria ekipy Młodej Ekstraklasy Widzewa skończyła się na dobre. W niedzielę podopieczni Tomasza Kmiecika doznali drugiej porażki z rzędu. Tym razem na własnym terenie musieli uznać wyższość Lechii Gdańsk. W barwach przeciwnika wystąpił Piotr Grzelczak, który jeszcze w zeszłym sezonie był etatowym napastnikiem Widzewa w Ekstraklasie.

Decyzją sztabu szkoleniowego na boisko desygnowano kilku zawodników trenujących z pierwszym zespołem jak Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Adrian Pietrowski, Emerson Carvalho i Sebastian Radzio. I to właśnie ten ostatni, w 7. minucie oddał płaski strzał, otwierający wynik spotkania. Do przerwy to Lechia była na prowadzeniu. W 18. minucie do remisu doprowadził Przemysław Czerwiński, a 10 minut przed przerwą na 2:1 trafił Adam Duda, który w 70. minucie dołożył kolejną bramkę, ustalając końcowy rezultat.

Po stronie lechistów 89-minutowy występ zaliczył Piotr Grzelczak, który zimą opuścił Widzew i przeniósł się do Lechii, gdzie ostatnio nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie. Przy okazji wizyty w Łodzi otrzymał od klubu koszulkę z numerem 26, oznaczającym liczbę zdobytych bramek dla Widzewa.

Widzew Łódź (MESA) - Lechia Gdańsk (MESA) 1:3 (1:2)