Jacek Wójcik
W meczu 6. kolejki III ligi, Gwardia Koszalin nie sprostała wyżej notowanemu Świtowi Szczecin. Gospodarze długo byli w grze o przynajmniej jeden punkt. Gola na 0:2 stracili w doliczonym czasie gry.

Mecz od początku toczył się pod dyktando bardziej doświadczonej ekipy gości. W pierwszej połowie Gwardię kilka razy ratowały skuteczne interwencje Adriana Hartleba m.in. po groźnych uderzeniach z rzutów wolnych Adama Ładziaka i Przemysław Brzeziańskiego. Goście trafili także w słupek.

Limit szczęścia wyczerpał się w 23. minucie, gdy za linią gwardyjskiej obrony znalazł się Szymon Kapelusz i pewnie umieścił piłkę w siatce. Gwardia do przerwy praktycznie nie zagroziła Świtowi.

Na początku drugiej odsłony znów swój zespół musiał ratować Hartleb (50.). W 70. min kapitalny strzał z dystansu oddał Miłosz Kraśniewicz, tym razem piłka odbiła się od poprzeczki. Natychmiastowa kontra zakończyła się pierwszym celnym strzałem Gwardii w meczu (Adam Gross).

W doliczonym czasie prosty błąd popełnił Bartosz Maciąg. Wykorzystał to wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Krawiec i ustalił wynik.

Gwardia Koszalin - Świt Szczecin 0:2 (0:1) 0:1 Kapelusz (23.), 0:2 Krawiec (90+3).
Gwardia: Hartleb - Mateusz Bachleda (89 Pytlewski), Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Silski (75 Walaszczyk), Piotrowski (90 Pawlak), Bać, Szygenda (82 Krauze), Grela (66. Rybacki), Gross.
Świt: Matłoka - Bil, Baranowski, Żulpo, Wyganowski - Wojdak (76 Mach), Kraśniewicz (87 Potoczny), Ładziak (68 Wojtasiak), Kapelusz - Brzeziański (58 Nagamatsu), Nagórski (90 Krawiec).