Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Derby w III lidze dla Polonii. Gospodarze prowadzili 1:0 i dostali pięć ciosów

Tomasz Kuczyński
2.10.2021 r. Trzecioligowe derby Śląska: Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
2.10.2021 r. Trzecioligowe derby Śląska: Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W sobotę 2.10.2021 r. w meczu 11. kolejki III ligi w grupie trzeciej w Tarnowskich Górach odbyły się śląskie derby. Gwarek podejmował Polonię Bytom. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, a w II połowie Polonia zdemolowała rywala! Zobacz ZDJĘCIA kibiców i z derbowego spotkania.

Polonia w poprzednim sezonie liczyła się w grze o awans do eWinner 2. Ligi. Rywalizację wygrał ostatecznie Ruch Chorzów. W obecnych rozgrywkach bytomianie stali się ligowym średniakiem.

Zobacz ZDJĘCIA z derbów Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom, 2.10.2021 r.

W grupie trzeciej III ligi świetnie spisuje się LKS Goczałkowice-Zdrój Łukasza Piszczka, który w sobotę pokonał na wyjeździe Stal Brzeg 1:0 i patrzy na wszystkich rywali z pozycji zdecydowanego lidera. Kibice Polonii po wygranej z Lechią Zielona Góra 1:0 mieli nadzieję na kolejne punkty w Tarnowskich Górach.

Bytomianie mogli otworzyć wynik meczu z Gwarkiem, ale 17. minucie Konrad Andrzejczak nie wykorzystał rzutu karnego (Michał Bodys obronił). Kilka minut później z gola cieszyli się kibice Gwarka. Kamil Zalewski w zamieszaniu na polu karnym posłał piłkę do siatki gości.

Po przerwie nastąpił koncert gry Polonii. Wyrównał Damian Celuch. Prowadzenie bytomianom dał strzałem zza pola karnego Dawid Krzemień. Na 3:1 bombą w "okienko" popisał się Patryk Stefański. Czwartą bramkę po rzucie rożnym zdobył Krzysztof Hałgas, a strzelanie w doliczonym czasie gry zakończył Daniel Iwanek.

Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Bytom 1:5 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Zalewski (23), 1:1 Damian Celuch (65), 1:2 Dawid Krzemień (69), 1:3 Patryk Stefański (73), 1:4 Krzysztof Hałgas (76), 1:5 Daniel Iwanek (90+1)

Gwarek: Bodys - Bąk, Przystalski, Czajkowski, Dyląg (85. Ziemianek) - Dworaczek (76. M. Pisarek), Borycka, Jaszczak (76. Rakowiecki), Zalewski (85.Timochina), Joachim - Stanek.

Polonia: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Górka (46. Hałgas) – Konieczny, Andrzejczak (46. Iwanek), Krzemień, Płonka (87. Belica), Stefański (84. Ochwat) – Wróbel (46. Celuch).

Żółte kartki: Przystalski, Czajkowski - Konieczny, Górka

Sędziował: Radosław Kasprzyk (Wrocław)