Mecz Hammarby IF - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Hammarby IF

0

Lech Poznań

3

• Koniec meczu! Kolejorz wypunktował Hammarby i melduje się w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. A tam na podopiecznych Dariusza Żurawia czekać będzie OFI Kreta lub Apollon.

• Alan Czerwiński podłączył się prawą stroną do akcji i dostał bardzo dobre prostopadłe podanie. W stylu Łukasza Piszczka zagrywa przed pole karne do Filipa Marchwińskiego, który ustawił sobie piłkę do strzału, po czym huknął pod "ladę" nie do obrony!

• GOL DLA LECHA! FILIP MARCHWIŃSKI!!!

• Obie ekipy czekają na ostatni gwizdek sędziego. Z różnych powodów.

• Sascha Stegemann dolicza 3 minuty.

• Mohammad Awwad zmienia Mikaela Ishaka.

• Jakub Kamiński przejmuje piłkę przed polem karnym, by płaskim uderzeniem przy lewym słupku wpisać się na listę strzelców!

• JAKUB KAMIŃSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Po chwili Dani Ramirez zwlekał ze strzałem z pola karnego. Doskoczyło do niego dwóch rywali i akcja spaliła na panewce.

• Dani Ramirez podaje w pole karne do Mikaela Ishaka. Szwed nie zdołał opanować piłki.

• "Żółtko" na koncie Michała Skórasia.

• Filip Marchwiński zmienia MVP tego meczu, Pedro Tibę.

• ... i Alexander Kacaniklić.

• ... na liście jest też Abdul Khalili...

• ... Jan Kamiński również upomniany...

• I posypały się kartki. Gustav Ludwigson...

• Pedro Tiba padł na murawę jak rażony piorunem. W zielonym stroju. Przerwa w grze, podczas której wokół arbitra zaroiło się od zawodników obu drużyn.

• Alexander Kacaniklić zmienia kontuzjowanego Paulinho.

• Nie ma drugiej bramki dla Kolejorza! Mikael Ishak nieznacznie się pomylił, przenosząc piłkę tuż nad poprzeczką!

• Paulinho przerwał atak Pedro Tiby, ale najwidoczniej okupił to urazem mięśnia dwugłowego. Będzie konieczna zmiana.

• Świeca w pole karne Lecha. Filip Bednarek pewnie łapie piłkę.

• Michał Skóraś zastępuje Jana Sykorę.

• David Ousted broni strzał Jakuba Modera zza linii 16. metra. To pierwsza próba z dystansu świeżo upieczonego reprezentanta Polski.

• Pewna interwencja Filipa Bednarka. Spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Pedro Tiba ucierpiał w starciu z kapitanem Hammarby. Sascha Stegemann sięga najpierw po żółtą, a po chwili po czerwoną kartkę! Jeppe Andersen udaje się do szatni!, Lech będzie grać w przewadze jednego zawodnika!

• Jan Sykora nie podnosi się z murawy po starciu z Abdulem Khalilim. Zdaniem sędziego faulu nie było i gospodarze w ataku. W końcu jest gwizdek po przewinieniu Jeppe Andersena.

• Paulinho uderza tuż nad poprzeczką! Było blisko!

• Ależ "wielbłąd" popełnił Kalle Björklund, któremu piłka uciekła pod stopą w stronę jego pola karnego. Dopadł do niego Pedro Tiba, wygrał pozycję i delikatną "podcinką" pokonuje wychodzącego z bramki Davida Ousteda!

• GOL DLA LECHA! PEDRO TIBA!!!

• Atak Hammarby lewą stroną przynosi rzut rożny. Lechici wychodzą z opresji bez zarzutu.

• Tymoteusz Puchacz centruje w pole karne na dalszy słupek do Jakuba Kamińskiego, który głową zagrywa na 5. metr do Mikaela Ishaka. Szybszy od Szweda był David Ousted.

• Tymoteusz Puchacz zagrywa w pole karne do Jana Sykory. Uprzedził go Jeppe Andersen, który wybija piłkę na aut.

• Jan Sykora uderza zza pola karnego obok bramki.

• Żółtą kartką upomniany Junior. Tym samym obaj defensywni pomocnicy Hammarby (wraz z Jeppe Andersenem), muszą uważać. Może to jest szansa dla piłkarzy Dariusza Żurawia?

• Druga połowa rozpoczęta. Lech przystępuje do niej w niezmienionym składzie.

• Zmiana w ekipie gospodarzy na drugą połowę. Richard Magyar będzie grać w miejsce Davida Fallmana.

• Wyrównane starcie na sztucznej murawie. Trudno wskazać stronę przeważającą - obie miały kilka dogodnych okazji, chociaż więcej interwencji zanotował Filip Bednarek. W akcjach Lecha dość często brakuje ostatniego (dokładnego) podania, ale znamy to nie od dziś (dotyczy polskiej ligi). Awans jest sprawą otwartą i czekamy na drugą połowę (a może i dogrywkę?).

• +1' Koniec pierwszej połowy. Hammarby IF bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań.

• Na solową akcję środkiem zdecydował się Gustav Ludwigson. Wystawia piłkę na 18. metrze Paulinho, który uderza bez przyjęcia minimalnie obok lewego słupka!

• Krótkie rozegranie poznaniaków i... Tymoteusz Puchacz na spalonym.

• To była najlepsza okazja Lecha! Dani Ramirez podaje prostopadle w pole karne do Mikaela Ishaka, którego strzał z narożnika pola bramkowego broni David Ousted! "Tylko" korner dla "Kolejorza"!

• Mohanad Jeahze ruszył lewą stroną. Boisko okazało się dla niego za wąskie. Piłka wyszła poza linię boczną.

• Djordje Crnomarković w ostatniej chwili blokuje strzał Gustava Ludwigsona. Gdyby nie ta interwencja, to Filip Bednarek byłby w opałach!

• Dani Ramirez z żółtą kartką za faul. W starciu z Hiszpanem (w środku pola) ucierpiał Abdul Khalili.

• Alan Czerwiński w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne w poszukiwanie Mikaela Ishaka. Nie "znalazł" go.

• Przewinienie Paulinho. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Dani Ramirez uderza teraz z ok. 20 metrów tuz obok lewego słupka! Niewiele brakowało do szczęścia!

• Żółtą kartką upomniany Jeppe Andersen za skoszenie Daniego Ramireza.

• Po chwili Jakub Kamiński uderza wysoko nad bramką.

• Jan Sykora pada w polu karnym gospodarzy. Sędzia Sascha Stegemann nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• David Fällman blokuje Jakuba Modera. Lechici krótko rozegrali rzut rożny, ale dośrodkowanie Jana Sykory pozostawia wiele do życzenia.

• Gustav Ludwigson wbiega w pole karne Lecha i dostaje bardzo dobre prostopadłe podanie Aarona Johanssona. Przytomnie z bramki wyszedł Filip Bednarek, który "skrócił kąt", uniemożliwiając Szwedowi oddanie strzału.

• Aaron Johansson strzela, Filip Bednarek paruje piłkę na korner.

• Żółtą kartką upomniany Mohanad Jeahze za faul. Rzut wolny dla Lecha z ok. 25 metrów.

• Kalle Björklund skutecznie "wypchnął" Mikaela Ishaka z pola karnego do jego boku. Napastnik Lecha uderza bardzo niecelnie.

• Tymoteusz Puchacz przemknął lewą flanką. Uderza z ok. linii bocznej pola karnego w boczną siatkę.

• Anemiczny strzał Aarona Johanssona z pola karnego nie sprawił problemu bramkarzowi Lecha.

• Ajj. Jakub Kamiński w narożniku pola karnego gospodarzy. Podaje anemicznie przed "szesnastkę" do Daniego Ramireza, co wykorzystał Jeppe Andersen.

• W odpowiedzi Paulinho uderza zza linii 16. metra. Piłkę zmierzającą w stronę prawego dolnego rogu odbija na korner Filip Bednarek.

• Nie wyszło prawą, to Lech zaatakował lewą flanką. Tymoteusz Puchacz zagrywa płasko na 7. metr do Mikaela Ishaka, który uderza nad poprzeczką! Po drodze był rykoszet - rzut rożny.

• Składny atak Lecha prawą stroną. Podłączył się Alan Czerwiński, ale dobrze spisał się w defensywie Mohanad Jeahze.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Jak już wspomniałem na wstępie, spotkanie poprowadzi Sascha Stegemann z Niemiec. Na liniach będą mu pomagać rodacy - Mike Pickel i Frederik Assmuth. Sędzią technicznym jest Soren Storks.

• W poprzedniej rundzie eliminacji do Ligi Europy Hammarby IFF pokonało węgierską Akademię Puskasa 3:0. Bramki strzelili A. Khalili, D. Bojanić oraz Paulinho.

Z kolei poznaniacy takim samym wynikiem odprawili Valmierę z Łotwy. Wszystkie bramki padły po przerwie, a ich strzelcami byli M. Ishak (dwa razy) oraz F. Szymczak.

• Rezerwowi Hammarby IF: Davor Blazević - Richard Magyar, Vladimir Rodić, Aimar Sher, Tim Sodestrom, Akinkummi Amoo Alexander Kacalinkić.

Rezerwowi Lecha: Marko Malenica - Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewycz, Michał Skóraś, Filip Marchwiński, Mohammad Awwad, Karlo Muhar.

• Kibice gospodarzy na ok. godzinę przed meczem

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Saschy Stegemanna warto, kto jeszcze nie miał okazji, przeczytać zapowiedź "pióra" Macieja Lehmanna:

• A relację poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Mówisz "środa" - myślisz "europejskie puchary". I tak jest dzisiaj - za 25 minut Lech Poznań zmierzy się ze szwedzkim Hammarby! Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

Maciej Lehmann

Mecz Hammarby IF - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Mecz Hammarby IF - Lech Poznań ONLINE. W środę o godz. 19 Lech Poznań zmierzy się w Sztokholmie z Hammarby IF. Rywale Kolejorza w 2. rundzie eliminacji zajmują aktualnie 6. miejsce w tabeli ligi szwedzkiej. Relacja na żywo z meczu Hammarby IF - Lech Poznań live w GOL24.pl.

Mecz Hammarby IF - Lech Poznań ONLINE

- Czy to dla nas było dobre losowanie, przekonamy się po ostatnim gwizdku sędziego. Na pewno mamy potencjał, by wyeliminować szwedzką drużynę - powiedział na konferencji prasowej trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw. Faworytem są gospodarze, a dodatkowych utrudnieniem dla Kolejorza jest sztuczna murawa, na której przyjdzie mu się zmierzyć z klubem, którego współwłaścicielem jest Zlatan Ibrahimović.

Lech Poznań ma dotąd fatalny bilans w starciach ze szwedzkimi zespołami. Jeszcze nigdy nie udało mu się wyeliminować zespołu z tego kraju.

- Historia mnie za bardzo nie interesuje. Statystyki starć ze Szwedami nie mają dla nas znaczenia. Patrzę w przyszłość. Hammarby to solidny zespół, ale można go ograć. Na pewno jest to drużyna, która fajnie operuje piłką, jest mocna w ofensywie, dlatego musimy uważać w obronie. Sami mamy jednak potencjał z przodu, by wygrać. Wiemy o Hammarby praktycznie wszystko - twierdzi trener Żuraw.

Hammarby, podobnie jak Lech, nie ma ostatnio dobrej passy. Z czterech ostatnich meczów wygrało tylko jeden (w czwartek z bardzo słabym w tym sezonie IFK Goeteborg 4:0), a w niedzielnej próbie generalnej przed starciem z poznaniakami zremisowało u siebie z broniącym się przed spadkiem Helsingborgsem 2:2 (1:0). Trzeba jednak zaznaczyć, że trener Stefan Billborn dał odpocząć paru podstawowym zawodnikom.

Zespół Hammarby przed środowym meczem ma problemy kadrowe. Aftonbladet.se informuje o kontuzji Muamera Tankovica - najbardziej wartościowego piłkarza drużyny ze Sztokholmu, wycenianego na 1,1 mln euro.

- Występ Mujo Tankovicia przeciwko Lechowi Poznań stoi pod znakiem zapytania - informuje Aftonbladet.se. Napastnik nie był obecny na ostatnim treningu zespołu. Problemy Tankovicia zaczęły się podczas niedzielnego meczu z Helsingborgiem. Po nieco ponad godzinie zgłosił chęć zmiany, wyraźnie pokazując, że nie może kontynuować gry - pisze gazeta.

Nie trenował też Darijan Bojanić. Trener Hammarby wyjaśniał, że wynika to z przeziębienia, ale teraz skojarzenia są raczej jednoznacznie.

Zmartwieniem Żurawia są z kolei urazy Lubomira Satki oraz Djordje Crnomarkovicia. Słowak nie grał w ostatnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław (3:3), bowiem wrócił ze zgrupowania kadry z drobnym urazem i zdecydowano, że potrzebny mu jest odpoczynek.

- Satka jest do mojej dyspozycji - zapewnił Dariusz Żuraw. Nie wiadomo jednak, czy będzie mógł zagrać Djordje Crnomarković, który we Wrocławiu pod koniec meczu sam poprosił o zmianę. Niewykluczone więc, że w Sztokholmie parę stoperów mogą tworzyć Thomas Rogne oraz Tomasz Dejewski.

Mecz Hammarby IF - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Gdzie obejrzeć w tv mecz Ligi Europy Hammarby IF - Lech Poznań na żywo? Środowy mecz Fortuna 1 Ligi Hammarby IF - Lech Poznań będzie transmitowany na żywo w telewizji przez Polsat Sport i Super Polsat. Spotkanie komentować będą Cezary Kowalski i Jerzy Engel. Mecz Hammarby - Lech online będzie można obejrzeć na platformie IPLA.

19:00 mecz Hammarby IF - Lech Poznań transmisja tv