Hat-trick i asysta Lewandowskiego w Bundeslidze! (zdjęcia, wideo)

Łukasz Zub
Znakomity występ w barwach Borussi Dortmund zaliczył Robert Lewandowski, a jego zespół pokonał na własnym boisku FC Augsburg aż 4:0. Trzy bramki i asystę zaliczył napastnik reprezentacji Polski.

Pierwsza bramka to ładna akcja Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, który tym razem znalazł się w składzie BVB od pierwszej minuty. "Lewy" zagrał piłkę do Kuby, ten odegrał na wolne pole i nasz napastnik sam na stanął sam z bramkarzem. Wykorzystał sytuację zdobywając pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

To nie był koniec popisów strzeleckich Roberta w tym spotkaniu. Tuż przed końcem pierwszej części zdobył drugą bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował Goetze, bezpańska piłka wylądowała pod jego nogami i było 2:0.

W drugiej połowie Lewandowski wspaniale zagrał ponad obrońcami do Goetzego, a ten podwyższył na 3:0. W 78. minucie polski napastnik zdobył trzecią bramkę i pierwszego hat-tricka w Bundeslidze pokonując głową Jentzscha. To był pierwszy hat-trick polskiego piłkarza w lidze niemieckiej od 6 lat. W 2005 roku 3 gole też dla Borussii zdobył Ebi Smolarek.

Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. W 62. minucie boisko opuścił Błaszczykowski, którego zastąpił najgroźniejszy rywal Lewego w walce o pierwszą jedenastkę - Lucas Barrios.

Gol Lewandowskiego na 1:0:

"Lewy" podwyższa na 2:0:

W 75 minucie reprezentant Polski asystował przy bramce zdobytej przez Goetze (3:0):

78 minuta i 4:0 dla Borussi Dortmund - trzecia bramka Lewandowskiego: