Helsingborg rywalem Śląska Wrocław w 3 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

msz
Mistrz Szwecji, Helsingborg IF będzie rywalem Śląska Wrocław w 3 rundzie el. Ligi Mistrzów. Awans zapewnił sobie, pokonując dzisiaj mistrza Walii, The New Saints 3:0.

W pierwszym meczu szwedzkow-walijskiego dwumeczu padł bezbramkowy remis i w rewanżu sprawa awansu wydawała się być otwarta. Helsingborg nie pozostawił jednak złudzeń rywalom i bardzo szybko wyszedł na prowadzenie, po bramce Walida Atty w 8. minucie. Jeszcze przed przerwą podwyższył Thomas Sorum, a w drugiej połowie wynik ustalił Alvaro Santos.

W kolejnej rundzie Helsingborg zagra ze Śląskiem Wrocław.