4

• Koniec spotkania! Robert Lewandowski bohaterem meczu i całej Borussii!

• W idealny sposób Robert Lewandowski podsumowuje swój okres pobytu w Borussii. Pełny tytułów okres zakończy z koroną króla strzelców, udowadniając, że jest najlepszym napastnikiem w Bundeslidze.

• Żółta kartka dla Ramosa.

• Ramos szukał swojego gola, ale po zamieszaniu w polu karnym uderzył głową tyłem do bramki, ale obok słupka.

• Lewandowski mógł pokusić się o hattrick, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Kraftem, Piłka po chwili trafiła jednak do Mkhitaryana, który trafił do bramki z bliskiej odległości.

• Goooooooooool! Pogrom! Mkhitaryan!

• Ależ bramka Roberta Lewandowskiego! Jego 20 gol w sezonie jest zarazem chyba najpiękniejszym, jakiego zdobył w tym sezonie! Nietypowo Lewy podszedł do rzutu wolnego i przepięknie uderzył w okienko. Bramka stadiony świata!

• Leeeeeeeeeeeeeeewandowski!

• A wracając na boisko w Berlinie, Hertha stara się ustrzelić chociaż honorowego gola. Sporo dało gospodarzom wejście Adriana Ramosa. Borussia będzie miała z niego w przyszłym sezonie pożytek.

• @brylsky - oczywiście masz rację, założyłem, że nikt nagle się nie "rozstrzela". Przewaga Roberta nad resztą konkurentów jest jednak chyba wystarczająco duża, żeby być pewnym korony króla strzelców. Zwłaszcza po zejściu Reusa.

• Weidenfeller dobrze wybronił uderzenie Wagnera!

• Ostatnia zmiana w Borussii. Reusa zmienia Aubemeyang

• Żółta kartka dla Schulza.

• Ramos mógł wpisać się na listę strzelców chwilę po wejściu! Jego uderzenie głową po rzucie rożnym świetnie wybronił jednak Weidenfeller!

• Robert Lewandowski został królem strzelców Bundesligi! Mario Mandziukić opuścił boisko w meczu Bayernu!

• Na chwilę boisko musiał opuścić Sokratis, ale po chwili wraca na murawę.

• Kolejny korner Herthy. Ponownie wrzucał Ndjeng, ale i tym razem bez zagrożenia.

• Ostatnia zmiana w Herthcie. Za Kobiashviliego wchodzi Adrian Ramos, który tym występem żegna się z publicznością w Berlinie. Od przyszłego sezonu będzie bowiem piłkarzem... Borussii Dortmund.

• Rzut rożny dla Herthy, po tym jak zablokowany został strzał Ndjenga. Po kornerze nie było jednak zagrożenia.

• Niewiele ciekawego dzieje się teraz na boisku. Oba zespoły zagrywają raczej długie piłki w pole karne, które padają łupem bramkarzy. Walka toczy się głównie w środku pola.

• Druga wymuszona kontuzją zmiana w Herthcie. Kontuzjowanego Langkampa zmienił Niemeyer.

• Druga zmiana w Borussii. Sokratis za Hummelsa.

• Hertha - Borussia DortmundHertha - Borussia Dortmund

• Dużo przerzutów nad obrońcami w pole karne zagrywają dzisiaj piłkarze gości i przynosi to dobre efekty.

• Dobra piłka zagrana z lewego skrzydła do Wagnera, ale ten nie potrafił jej przyjąć w polu karnym!

• Kuriozalną bramkę mógł strzelić teraz Jojić! Piłkę zagraną w uliczkę przez Mkhitaryana zdołał wykopać wychodzący Kraft, ale trafił prosto w Serba. Futbolówka poleciała w kierunku bramki, ale zdecydowanie za mocno, by trafić w jej światło!

• Rzut rożny dla Herthy. Piłka w rękach Weidenfellera.

• Lewandowski świetnie zagrał lobem w pole karne do Reusa, ale to wyraźnie nie jest dzień Niemca. Tym razem huknął ponad bramką w idealnej sytuacji!

• Początek drugiej połowy. Od środka Borussia.

• Zapowiadany Kirch rozpocznie 2 połowę w miejsce Sahina.

• Na boisko wracają już piłkarze Herthy

• Intensywnie w przerwie rozgrzewał się Kirch, który zaraz pojawi się chyba na boisku.

• Sędzia kończy pierwszą połowę, bez doliczania ani minuty. Nie ma się co dziwić, bo do momentu strzelenia goli przez Borussię, niewiele się działo na boisku, Robert Lewandowski wyprzedza Mario Mandziukicia o jedną bramkę w klasyfikacji najlepszych strzelców, mając 19 trafień na koncie.

• Po profesorsku wykończył akcję Jojić. Spokojnie opanował piłkę przed polem karnym, przetrzymał obrońców, znalazł sobie miejsce na oddanie strzału i uderzył nie do obrony!

• Gooooooooooooool! 2:01 Jojić!

• Mogło już być 2:0! Reus dostał górną piłkę w polu karnym i uderzył po koźle. Kraft odbił futbolówkę, ta trafiła z powrotem do Reusa, który tym razem uderzył bardzo niecelnie.

• Robert dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się z nią w momencie w stronę bramki i bardzo szybko uderzył po rogu. Bramkarz był bez szans, ładna akcja i ładna bramka Lewego!

• Gooooooooooooooooooooooooooool! Robert Lewandowski!

• Dwa razy dryblowali w polu karnym Borussii piłkarze gości, ale za każdym razem byli powstrzymywani.

• Piszczek wyłożył piłkę Reusowi, który wdał się w drybling i stracił piłkę w polu karnym. Poszła kontra Herthy, ale zakończyła się na niecelnym, za mocnym podaniu.

• Ładna wrzutka w pole karne do Lewandowskiego, który jednak nie zdołał opanować piłki!

• W miejsce Skjelbreda na boisku melduje się van den Bergh.

• Szykuje się zmiana w zespole Herthy. Kontuzji nabawił się Skjelbred.

• Tempo spotkania nie powala. Brak stawki wyraźnie odciska piętno na zaangażowaniu obu zespołów.

• Po okresie gry w środku pola, próba uruchomienia Lewandowskiego górną piłką, ale niestety spalony.

• Po rzucie wolnym przez dłuższą chwilę Hertha szukała sposobu na sforsowanie defensywy Borussii, ale ta okazał się szczelna.

• Z około 40 metrów Reus uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę, ale piłkę pewnie chwycił Kraft.

• Mkhitaryan padł w polu karnym chwytany za ramię przez obrońcę, ale sędzia pokazuje, że o faulu nie było mowy. Gdyby podjął odmienną decyzję chyba nie można by było mieć do niego pretensji.

• Piszczek włączył się do akcji ofensywnej prawą stroną, ale skończyło się na wyjściu piłki za linię końcową po złym przyjęciu w polu karnym.

• Kolejny rzut rożny dla Herthy. Weidenfeller minął się z piłką po wrzutce, ale udało się ją wybić i uniknąć zagrożenia.

• Koledzy starają się szukać Lewandowskiego podaniami, ale jest on szczelnie kryty i ma problem ze znalezieniem sobie miejsca.

• Uderzenie z rzutu wolnego Reusa nie sięgnęło bramki, wcześniej głową wybił piłkę obrońca, zażegnując niebezpieczeństwo.

• Faulowany na połowie gospodarzy Schmelzer. Rzut wolny dla Borussii z około 40 metrów.

• Schemlzer wrzucił piłkę w pola karne z lewej strony, ale za mocno i Lewy opanował ją dopiero za szesnastką. W tej sytuacji musiał odgrywać do kolegów, a ostatecznie Borussia straciła szansę na dobrą akcję.

• Na lewym skrzydle piłkę wywalczył Schmelzer, ale nie zdołał jej dośrodkować.

• Dalekie podanie do Mkhitaryana, ale za mocne i piłka w rękach Krafta.

• Tym razem po dośrodkowaniu dobry strzał głową oddał jeden z zawodników gospodarzy i tylko ofiarna interwencja obrońcy na linii bramkowej zapobiegła utracie gola przez Borussię.

• Rzut rożny dla gospodarzy, ale bez efektu, goście wychodzą z kontrą. Po chwili piłka znowu pod polem karnym Borussii i znowu korner.

• Dobra akcja Borussii! Niewiele brakowało, by Robert oddał z bliska strzał na bramkę, ale w polu karnym zrobiło się za ciasno. Ostatecznie sprzed szesnastki z powietrza uderzył Mkhitaryan, ale piłkę złapał bramkarz.

• Skjelbred faulował w walce o piłkę na połowie Borussii. Rzut wolny.

• Wagner walczył o piłkę na prawej stronie, ale ostatecznie znalazła się ona w rękach Weidenfelera. Bramkarz i obrońcy Borussii bawią się teraz w "dziada" z piłkarzami gospodarzy.

• Początek spotkania nieco się opóźnił, ale już gramy. Od środka gospodarze.

• Oba zespoły wychodzą już na boisko, za chwilę początek spotkania.

• Nas najbardziej będzie interesował dzisiaj oczywiście ostatni mecz ligowy Roberta Lewandowskiego w barwach Borussii Dortmund. Polski napastnik będzie toczył korespondencyjny pojedynek o koronę Króla Strzelców Bundesligi z Mario Mandzukiciem.

• Oba zespoły nie grają już praktycznie o nic w ligowej tabeli. Borussia zapewniła sobie wcześniej wicemistrzostwo Niemiec, gospodarze natomiast spokojne utrzymanie, plasując się w środku tabeli. Hertha w najlepszym wypadku skończy sezon na 9. miejscu, w najgorszym, na 12.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania ostatniej kolejki Bundesligi, pomiędzy Herthą Berlin a Borussią Dortmund.