DW
Grzegorz Włodarczyk
Walczący o utrzymanie w czwartej lidze Hetman Włoszczowa w najbliższej kolejce ligowej zmierzy się z Granatem Skarżysko Kamienna.

Przeciwnik w rundzie wiosennej tego sezonu jest bardzo groźny.

Zespół ten wywindował się wysoko w tabeli dzięki serii zwycięstw. Pokonywał między innymi takie drużyny jak Zdrój Busko Zdrój (3:0), Pogoń Staszów (5:0), czy Nida Pińczów (3:1). W październiku z kolei wygrywał z liderem, rezerwami Korony Kielce (4:2), a w listopadzie z wiceliderem, Neptunem Końskie (2:1).

W ostatniej kolejce Hetman zremisował w bardzo ważnym meczu z Olimpią Pogoń Staszów 2:2.

Hetman Włoszczowa - Olimpia Pogoń Staszów 2:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Małek 50, Paweł Cegieła 53 - Ernest Rozmysłowski 20, 70.
Hetman: Dyras - Wroński, Walasek, M. Małek, G. Małek - Rajek, Cegieła (88. Wargacki), Chuptyś (80. Samek), Sornat (80. Krzysztofik), Winckowicz - Piotrowski.

- Dobrze zaczęliśmy drugą połowę, w ciągu trzech minut zdobyliśmy dwie bramki. Niestety, bramka na 2:2 podcięła nam skrzydła. Remis chyba nas pogrążył w tabeli. Walczyliśmy do końca, ale nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. Jest remis, który nie zmienia sytuacji Pogoni, a naszą bardzo komplikuje. To był kolejny mecz "o życie" i znowu nie zdobyliśmy kompletu punktów - powiedział Grzegorz Włodarczyk, kierownik drużyny Hetmana.

Granat z kolei w ostatniej serii spotkań mierzył się z Klimontowianką w Klimontowie i rozgromił ją 5:0.

Kiedy mierzył się w rundzie jesiennej z Hetmanem, to ich spotkanie także zakończyło się wysokim rezultatem 5:1 dla ekipy ze Skarżyska Kamiennej.

Rewanż Herman rozegra na wyjeździe. Odbędzie się on w niedzielę, piątego maja. Początek zaplanowano na godzinę 17.