Historyczne zwycięstwo Górnika

Marcin Szczepański
Zawisza Bydgoszcz 1:1 Górnik Polkowice
Zawisza Bydgoszcz 1:1 Górnik Polkowice Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
W pierwszym ligowym meczu Górnika Polkowice z Pogonią Szczecin zwyciężył beniaminek I ligi. Zwycięską bramkę zdobył z rzutu karnego zdobył Zbigniew Grzybowski.

Pierwsze minuty należały do Pogoni. To podopieczni Macieja Stolarczyka stwarzali sobie okazje strzeleckie, jednak nie były one na tyle groźne, żeby sprawić poważne problemy stojącemu w bramce Górnika Sebastianowi Szymańskiemu.

W odpowiedzi również gospodarze przeprowadzili groźną akcję, ale szczelna defensywa "Portowców" nie dała się zaskoczyć. Z czasem gra się wyrównała i obie ekipy dużo czasu spędzały na walce o piłkę w środku pola, od czasu do czasu atakując.

Po zmianie stron gra wyglądała bardzo podobnie i ciężko było spodziewać się bramek. Co nie udawało się z gry, udało się w końcu ze stałego fragmentu. W 56. minucie prowadzący spotkanie Piotr Wasilewski podyktował mocno wątpliwy rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Zbigniew Grzybowski i Górnik objął prowadzenie.

Trener gości szybko przeprowadził komplet zmian, ale pojawienie się na boisku nowych zawodników nie wniosło wiele do gry. Do końca Pogoń atakowała, próbując odwrócić losy meczu, jednak bramki nie zdobyła. W ostatnich sekundach meczu rzut wolny z prawie 50. metrów wykonywał nawet bramkarz "Portowców", jednak desperackie ataki wyniku nie zmieniły.

Polkowiczanie pokazali, że są zespołem ambitnym i po tej kolejce będą nadal najlepszym beniaminkiem. Pogoń natomiast może już zapomnieć o walce o wyższe cele i bardziej musi skupić się na nie zbliżaniu się do strefy spadkowej. Zwycięstwo sprzed tygodnia 3:0 nad Kolejarzem Stróże było najwyraźniej spowodowane słabością podopiecznych Marka Motyki, a nie siłą szczecinian.