Historyczny mecz w Bundeslidze. Bayer rozgromił Eintracht 6:1. W ciągu 34. minut padło 7 bramek!

Press Focus/x-newsZaktualizowano

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Eintracht Frankfurt zaledwie trzy dni po półfinałowym meczu Ligi Europy z Chelsea (1:1) został zmiażdżony przez Bayer Leverkusen 1:6. Nigdy wcześniej w historii Bundesligi przed przerwą nie padło siedem bramek.

Wynik meczu już w 2. minucie otworzył Kai Havertz. W 13. minucie na 2:0 podwyższył Julian Brandt. Eintracht odpowiedział trafieniem Filipa Kosticia w 14. minucie. Następnie między 23., a 36. minutą Bayer zdobył cztery bramki. W pierwszej połowie piłkarze z Leverkusen mieli aż 78 procent posiadania piłki. Po tym meczu oba kluby zrównały się punktami w tabeli. Po 32. kolejkach mają po 54 „oczka”.

Pomimo druzgocącej klęski Eintracht zajmuje czwarte miejsce w tabeli i wyprzedza Bayer ze względu na lepszy bilans bramkowy.
- Nie doświadczyłem wcześniej takiej pierwszej połowy. To było bardzo wyjątkowe. Decydująca była nasza reakcja po zdobyciu bramki kontaktowej przez Eintracht - powiedział Julian Brandt, piłkarz Bayeru.