Hiszpania

1

Holandia

5

• Co za mecz Oranje! Co za rewanż Holendrów na Hiszpanach za finał w RPA! Co za rewanż Robbena na Casillasie! Uff... Co tu się działo! Sensacyjnie rozpoczyna się ten Mundial i teraz będzie tylko trudniej dla mistrzów świata! To będzie pomarańczowy dzień w Brazylii! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• KONIEC!!! HOLANDIA GROMI MISTRZÓW ŚWIATA!

• Del Bosque pociesza rezerwowych...

• CO ZROBIŁ TORRES?! Hiszpan dostał podanie na pustą bramkę, ale chciał jeszcze zabawić się z obrońcą i stracił piłkę!!!

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• MOGŁO BYĆ 6:1! Lens poradził sobie z rywalem na skrzydle i zagrał w pole karne do Sneijdera, który stracił jednak równowagę i nie oddał czystego strzału!!!

• Bawią się Holendrzy, dręczą swojego rywala! Kto by się tego spodziewał jeszcze w przerwie?!

• CASILLAS RATUJE HISZPANIĘ PRZED KOMPROMITACJĄ! Po pięknej akcji Holendrów, bramkarz Realu obronił uderzenie z kilkunastu metrów Lensa, a następnie potężny strzał z dystansu Robbena!

• Hiszpania - Holandia

• Gol Robbena na 5:1

• Mistrzowie świata, mistrzowie Europy dostają 'piątkę' od Holandii, najgorszej drużyny ostatniego Euro 2012! Football, bloody hell...

• Bramka Van Persie'ego na 4:1

• Gol De Vrija na 3:1

• Ależ vendetta Oranje!!! Indywidualny kontratak Robbena, który bez problemu wygrał pojedynek biegowy z Ramosem, zabawił się z Casillasem i wpakował piłkę do siatki!!! 5:1!!!

• ROBBEEEEEEEEN!!!! NOKAUT, NOKAUT, NOKAUT! BRUTALNY REWANŻ ZA FINAŁ Z RPA!!!

• ...a w reprezentacji Holandii schodzi bohater meczu, Robin Van Persie, którego zastępuje Jeremain Lens!

• Zmiany w obu zespołach. W Hiszpanii Fabregas za Silvę...

• Torres w pojedynku z Vlaarem chciał wymusić rzut karny, ale sędzia Rizzoli nie dał się nabrać.

• Zmiana w Holandii. Schodzi z boiska De Vrij, w jego miejsce Veltman.

• Ramos! Hiszpan z rzutu wolnego z 27 metrów uderza obok holenderskiej bramki!

• CO TU SIĘ DZIEJE?! Fatalny błąd Casillasa, Van Persie zabiera mu piłkę i pakuje do pustej bramki!!! 4:1!!! Mistrzowie świata są rozbijani przez Oranje!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! NIESAMOWITE!!! ROBIN VAN PERSIE!!!

• Gol Robbena na 2:1

• VAN PERSIE! Kąśliwy strzał zza pola karnego Holendra z trudem odbija nogami Casillas!

• Była jeszcze żółta kartka dla Casillasa za protesty.

• Po składnej akcji La Roja, z bliska strzał kolegi dobija David Silva!!! Piłka ląduje w siatce, ale sędzia liniowy słusznie dopatrzył się spalonego!

• Żółta kartka dla Van Persie'ego za faul w środku pola na Pedro.

• Rzut wolny dla Holandii, dośrodkowanie Sneijdera w pole karne, gdzie błąd popełnia naciskany (faulowany?) przez Van Persie'ego Iker Casillas i De Vrij z bliska pakuje piłkę do siatki! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! GOL GOL GOL!!! STEFAN DE VRIJ!

• ... oraz Pedro zmienia Xabiego Alonso.

• Reaguje także Del Bosque i to dwiema zmianami! Torres za Diego Costę...

• Jest zmiana w reprezentacji Holandii. Wijnaldum zastępuje De Guzmana.

• POPRZECZKA!!! Błyskawiczna kontra Holendrów, rozpoczęta przez Robbena, piłka trafia w pole karne do Van Persie'ego, który potężnie uderza z powietrza, ale piłka z wielką siłą trafia tylko w poprzeczkę bramki Casillasa!

• Dużo walki teraz w okolicach pola karnego Holandii, ale zdaniem sędziego wszystko obyło się bez przekroczenia przepisów.

• Costa został teraz złapany na spalonym.

• Puszczają nerwy Diego Coście, który teraz niesportowo starł się czołami z Martinsem Indi. Holender za bardzo próbował to jednak wykorzystać i sędzia Rizzoli słusznie upomniał obu graczy, choć mógł spokojnie pokazać żółtą kartkę reprezentantowi Hiszpanii.

• Robben ma swój rewanż za ostatni finał! To przecież on zmarnował wtedy w końcówce sytuację sam na sam z Casillasem, ale dziś ma swój wielki dzień.

• Oranje na prowadzeniu!!! Kolejna cudowna piłka z lewej strony Blinda za linię hiszpańskiej obronny! Robben świetnie poradził sobie w polu karnym z Pique, a następnie ze spokojem pokonał Ikera Casillasa! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! GOL GOL GOL!!! ARJEN ROBBEN!

• Ramos czysto zatrzymał szarżującego Robbena.

• Uderzył z dystansu Andres Iniesta i płasko kopniętą piłkę z trudem złapał Cillessen.

• Rozpadał się deszcz nad Salvadorem.

• ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• Obie drużyny wracają już na murawę stadionu w Salvadorze. Nie będzie zmian w przerwie.

• I cudowna odpowiedź Van Persie'ego

• Gol z karnego Xabiego Alonso

• Hiszpania remisuje do przerwy z Holandią 1:1! To jest bardzo dobre spotkanie! Obie drużyny miały swoje szanse, ale jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Hiszpanie, za sprawą kontrowersyjnej jedenastki, którą wykorzystał Xabi Alonso. Tuż przed przerwą jednak piękną odpowiedzią popisali się Holendrzy i w drugiej części gry wszystko rozpocznie się praktycznie od nowa!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Jest odpowiedź Holendrów! Fenomenalne podanie za linię obrony Daley'a Blinda, Robin van Persie genialnie urwał się stoperom i głową przelobował bezradnego Ikera Casillasa! Kapitalny gol Oranje i mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! GOL GOL GOL!!! ROBIN VAN PERSIE!!!

• Diego Costa w starciu z Bruno Martinsem Indi przewrócił się w polu karnym, ale sędzia słusznie nie użył gwizdka. Faulu nie było.

• SILVA!!! Po fenomenalnym podaniu prostopadłym Iniesty, David Silva przegrał pojedynek z Cillessenem!!!

• Diego Costa złapany teraz na wyraźnym ofsajdzie.

• De Vrij został ukarany żółtą kartką za bezpardonowe potraktowanie Davida Silvy w środku pola.

• Na minimalnym spalonym został teraz złapany Arjen Robben.

• Van Persie dostał dobre podanie na wolne pole, z powietrza uderzył bardzo niecelnie, ale i tak był na spalonym (choć to nie była dobra decyzja liniowego).

• Uderzenie z dystansu De Jonga na raty obronił Casillas.

• Dobra centra Blinda, błąd Ramosa, czego jednak nie przewidział Van Persie i nie dopadł do bezpańskiej futbolówki!

• Powtórki faulu De Vrija pozostawiają pewne wątpliwości. W pierwszej chwili wydawało się, że na pewno obrońca Oranje pociągnął za sobą nogę napastnika. Po powtórkach jednak wydaje się, że Diego Costa dużo dodał od siebie, ale zrobił to tak, że arbitra można śmiało wytłumaczyć.

• Pomocnik Realu Madryt płaskim strzałem nie zmylił Cillessena, ale uderzył na tyle mocno, żeby pokonać rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!! XABI ALONSO!

• RZUT KARNY DLA HISZPANII!! DE VRIJ FAULOWAŁ COSTĘ!

• Żółta kartka dla Jonathana de Guzmana. Rizzoli uznał to za faul taktyczny i ostrzegał już od jakiegoś czasu Holendrów, ale poprzednie przewinienia bardziej się nadawały na napomnienie.

• Dobre dośrodkowanie Xaviego, Ramos urwał się obrońcy, ale nie sięgnął zagranej w pole karne piłki.

• Dwójkowa akcja Silvy z Iniestą przyniosła mistrzom świata rzut rożny.

• Vlaar ratuje Holandię! Długa piłka za linię obrony do Silvy, który już chciał wyłożyć 'patelnię' swojemu koledze, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez stopera Aston Villi!

• Jakieś problemy z obuwiem ma Arjen Robben, ale zaraz powinien wrócić do gry.

• Co ciekawe, zgromadzeni na trybunach brazylijscy kibice głośno buczą na Diego Costę. Wiadomo, z jakiego powodu.

• Silva uruchomił prostopadłym podaniem Costę, ale snajper Hiszpanów uderzył bardzo niecelnie.

• Pytanie do Was - jaki obstawiacie wynik i strzelców bramek? Podawajcie swoje typy w komentarzach.

• Teraz brzydki faul na Busquetsie w wykonaniu Sneijdera i także gwiazdor Oranje otrzymał ostrzeżenie.

• Wracają demony przeszłości. Nigel De Jong ostro potraktował Busquetsa i został ostrzeżony przez Rizzolego. Następnym razem będzie kartka.

• Costa!!! Napastnik Atletico dostał bardzo dobre podanie w pole karne od Iniesty, ale nie opanował dobrze piłki i zdołał zostać zablokowany przez ofiarnie interweniującego Vlaara!

• Iniesta! Pomocnik Barcelony uderza z 25 metrów ponad bramką Cillessena!

• W pierwszych minutach zdecydowanie lepiej wyglądają Holendrzy. Mistrzowie świata rozpoczęli bardzo 'nieśmiale'.

• SNEIJDER!!! Po błędzie Alby i kapitalnym podaniu Robbena, pomocnik Galatasaray wyszedł sam na sam z Casillasem, ale uderzył wprost w hiszpańskiego bramkarza!!! Powinno być 1:0 dla Holandii!

• Co ciekawe, do tej pory Hiszpanie jeszcze nie przejęli inicjatywy na murawie. Holendrzy bardzo rozsądnie przeszkadzają swoim rywalom.

• Pierwsze minuty tego spotkania bardzo spokojne. Obserwujemy wzajemne badanie się obu drużyn.

• PIERWSZY GWIZDEK NICOLI RIZZOLEGO I ZACZYNAMY!

• Hiszpanie dzisiaj grają na biało, natomiast Holendrzy w niebieskich strojach.

• Na stadionie zdecydowanie więcej jest Holendrów. Mówi się, że kibiców Oranje jest 20 tysięcy, podczas gdy Hiszpanów tylko 4 tysiące.

• Obie drużyny już na murawie Fonte Nova Arena w Salvadorze, czas na hymny narodowe!

• Jako że ostatnio głównymi aktorami pierwszych meczów Mundialu są niestety sędziowie, to warto przypomnieć, kto jest arbitrem głównym tego spotkania. Jest nim doświadczony Włoch, Nicola Rizzoli.

• - Moi piłkarze są bardzo zmotywowani przed tym turniejem. Byliśmy tu już rok temu, ale to już przeszłość i patrzymy tylko przed siebie. Mamy bardzo stabilną reprezentację, a rywale są prowadzeni przez bardzo doświadczonego trenera, którego bardzo szanuję. Zmienili mocno swój styl gry - to z kolei opinia Vicente del Bosque, szkoleniowca mistrzów świata i Europy.

• Kibice przed meczem Hiszpania - HolandiaKibice przed meczem Hiszpania - Holandia

• Co mówili selekcjonerzy obu drużyn przed tym meczem? - Zawsze wierzę w mój zespół, ale to nie jest najważniejsza sprawa, bo w takich turniejach najważniejsza jest efektywność. Trzeba zdawać sobie z atmosfery i presji związanej z Mundialem, ale najważniejsze jest to, jak moi piłkarze będą realizowali założony system - mówił szkoleniowiec Holandii, Louis Van Gaal

• Rezerwowi reprezentacji Holandii: Tim Krul (GK), Michel Vorm (GK), Joel Veltman, Terence Kongolo, Jordy Clasie, Memphis Depay, Leroy Fer, Klaas-Jan Huntelaar, Jeremain Lens, Dirk Kuyt, Paul Verhaegh, Georginho Wijnaldum.

• Rezerwowi reprezentacji Hiszpanii: David De Gea (GK), Pepe Reina (GK), Raul Albiol, Juanfran, Javi Martinez, Pedro, Juan Mata, Fernando Torres, Koke, David Villa, Cesc Fabregas, Santi Cazorla.

• I już prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Vicente del Bosque stawia na weteranów, natomiast Louis Van Gaal ustawił swój młody zespół w systemie z piątką obrońców.

• Tak wyglądało spotkanie Hiszpanii z Holandią w finale ostatniego Mundialu:

• Dzisiejszym meczem w wielkim stylu rozpoczynamy rywalizację w mundialowej grupie B, bowiem w Salvadorze zostanie rozegrany wielki rewanż za finał Mistrzostw Świata sprzed czterech lat, gdy w RPA Hiszpanie pokonali Holandię 1:0. Teraz Oranje na pewno będą chcieli się zrewanżować podopiecznym Vicente del Bosque, ale mimo wszystko wydaje się, że to La Furia Roja jest wyraźnym faworytem tego pojedynku.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, w którym obrońcy tytułu, Hiszpanie, zmierzą się z Holandią!