Hiszpania

4

Macedonia Północna

0

• Koniec! Hiszpania wymęczyła 4:0 z Macedonią i pozostaje liderem grupy G z 10 punktami na koncie (bramki 15:1)

Albania - Izarel 0:3 (18' Zahavi z k., 66' Einbinder, 84' Altar);
    Lichtenstein - Włochy 0:4 (11' i 44' Belott, 12' Immobile, 32' Candreva)

• Wydawało się, że sędzia nie będzie sięgać po karki. A jednak - żółte upomnienie dla Egzijana Alilovskiego.

• Trzy minuty doliczone przez austriackiego sędziego.

• Skrzydłowy Napoli mógł wpisać się na listę strzelców! Świetnie zamknął dośrodkowanie z bocznego sektora, ale uderzył minimalnie obok bramki.

• Jose Maria Callejon zastępuje Vitolo!

• Nikola Gligorov zmienia Ferana Hasaniego.

• David Silva wyłożył piłkę na tacy Baskowi, który pasówką umieszcza piłkę w siatce!

• GOL! ARITZ ADURIZ!!!

• Świetne dośrodkowanie Daniego Carvajala na dalszy słupek, gdzie Nacho Monreal uderzył z woleja "tam, skąd przyszła"!

• GOL! NACHO MONREAL!!!

• Agim Ibaimi zastępuje Iliję Nestorovskiego.

• Dani Carvajal ostro potraktowany przez Iliję Nestorovskiego. Do sędziego doskoczyło 3-4 Hiszpanów, którzy chcieli żółtej kartki dla napastnika gości. Bezskutecznie.

• Egzijan Alilovski popędził środkiem i chciał uderzyć na bramkę Davida de Gei. Piłka uciekła mu spod stopy i ratował się faulem na Nacho.

• Z macedońskim obrońcą jest wszystko w porządku, więc gra wznowiona.

• Darko Velkoski ucierpiał w starciu z Vitolo. Krótka przerwa w grze.

• Isco wchodzi za Koke.

• David Silva wybiegał lewą stroną na spotkanie z macedońskim bramkarzem. Był jednak na minimalnym spalonym.

• Ależ okazje gości do bramki kontaktowej! Najpierw Goran Pandev zostaje zablokowany przez Marca Bartrę a po chwili atomowe uderzenie Enisa Bardiego z dystansu z trudem broni David de Gea!

• Einbinder podwyższa prowadzenie Izraela w meczu z grającą w "dziewiątkę" Albanią. Włochy prowadzą dalej z Lichtensteinem 4:0

• Było blisko trzeciej bramki! Było, ale David Silva używa prawej nogę jedynie do podpórki i wsiadania do samochodu. Chciał więc przełożyć piłkę na lewą nogę, ale został zablokowany.

• David SIlva dostaje piłkę w polu karnym i zagrywa na wprost bramki do Aritza Aduriza! Ten co prawda przegrał walkę o pozycję z Danielem Mojsovem, ale ten podbił futbolówkę idealnie na głowę Vitolo. Ten strzela po rękach bramkarza do bramki Macedonii!

• GOL! VITOLO!!!

• Piłka przechodzi przechodzi przez całe pole karne po centrze Koke.

• Darko Velkoski przyjmuje na ciało atomowe uderzenie Thiago Alcantary zza pola karnego. Piłka wychodzi na rzut rożny.

• U gości także roszada. Za kontuzjowanego Stefana Spirovskiego pojawia się Leonadr Zuta

• Aritz Aduriz zmienia bardzo nieskutecznego Alvaro Moratę

• Przerwa w grze. Stefan Spirovski skoszony w środku pola przez Thiago Alcantarę.

• Bez powodzenia. W odpowiedzi rzut wolny dla Macedonii. Po mocnym dośrodkowaniu Ilija Nestorovski strzela głową daleko od bramki Davida de Gei.

• Strzał Davida Silvy został zablokowany. Po chwili wywalczył rzut rożny nr 9 dla Hiszpanii.

• Vitolo przedarł się prawą stroną pola karnego gości i podaje płasko przed bramkę. Jego próba została udaremniona.

• David Silva zagrywa nie w tempo do Alvaro Moraty. Dobrze ustawiony Darko Velkoski przecina podanie.

• Gospodarze radzą sobie z wrzutką Enisa Bardiego.

• Co tu zrobił Marc Bartra?! Odciął od piłki Gorana Pandeva i zamiast asekurować ją, by złapał David de Gea. to wybił ją do boku. Tam dopadł do niej Enis Bardi, który uderzył lobem w stronę bramki! Obrońca La Roja wybija ją na korner!

• Bez zagrożenia po dośrodkowaniu Koke z lewego narożnika.

• Alvaro Morata nie może się "wstrzelić" w bramkę rywala. Dostał dobre podanie z prawej strony, i uderzył anemicznie w stronę lewego słupka. Igor Aleksovski paruje do boku!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Powracamy do Granady na drugie trzy kwadranse meczu Hiszpania - Macedonia. Mimo ogromnej przewagi prowadzą gospodarze po golu... samobójczym Darko Velkoskiego. Ale to nie znaczy, że przyjezdni nie mieli swoich szans - bliscy szczęścia byli właśnie Velkoski i Pandev. Jak będzie po zmianie stron?

• Robert Schörgenhofer kończy pierwszą połowę w Granadzie. Hiszpania po golu samobójczym Darko Velkoskiego prowadzi z Macedonią.

W pozostałych meczach: Albania - Izrael 0:1, Lichtenstein - Włochy 0:4

• Piłka w siatce gości po tym, jak skierował ją tam Vitolo! Jednak asystujący mu Alvaro Morata był - w momencie podania z głębi pola - na spalonym!

• Nacho Monreal na spalonym.

• Solowy atak Iliji Nestorovskiego na trzech hiszpańskich obrońców był skazany na porażkę. Stracił piłkę ok. 20 metrów od bramki Davida de Gei.

• Gospodarze idą za ciosem. Nerwowo, ale pewnie, wyjaśniają sytuację po wrzutce Daniego Carvajala.

• Koke podłączył się do akcji i dośrodkował w pole karne do Alvaro Moraty. Wyżej od niego skoczył Darko Velkovski, który uderzeniem głową posyła piłkę niemal w samo okienko!

• Co za pech Darko Velkovskiego! Pokonuje własnego bramkarza!!!

• David Silva strzela wysoko nad poprzeczką.

• Atak pozycyjny gospodarzy i rajd Thiago Alcantary został powstrzymany 17 metrów od bramki przyjezdnych po faulu Darko Vekoskiego. Może być groźnie.

• Goran Pandev nie zdołał opanować piłki na linii 16. metra po zagraniu Stefan Ristovski

• Jeszcze jeden i jeszcze raz. Macedończycy wychodzą jednak z opresji.

• Korner dla gospodarzy po interwencji Daniela Mojsova. Bez zagrożenia.

• Igor Aleksovski broni nogami strzał Alvaro Moraty z lewej strony "szesnastki"!

• Koke wywalczył rzut rożny z prawego narożnika. Zamiast dośrodkowania zdecydował się na krótkie rozegranie. Macedończycy przejęli piłkę i ruszyli z kontrą, która została zablokowana tuż za linią środkową.

• Stole Dimitrievski ofiarnie, własnym ciałem, blokuje strzał Alvaro Moraty! Piłka zmierzała w światło macedońskiej bramki!

• Izrael prowadzi w Albanii po golu Zahaviego z rzutu karnego. Gospodarze grają w osłabieniu po czerwonej kartce Djimsitiego.

• Goran Pandev urywa się spod krycia obrońcy i wyskakuje najwyżej do dośrodkowania! Uderza głową po koźle, ale piłka o centymetry mija lewy słupek bramki Davida de Gei!

• Do czasu, a dokładniej dalekiego wybicia bramkarza. Na prawej stronie Goran Pandev przegrał co prawda pojedynek z Nacho, ale zyskał korner.

• Macedończycy mają problem, by wyjść z piłką poza linię środkową boiska. Są zamknięci ok. 25 metrów od własnej bramki.

• W dwie minuty Włosi strzelili dwie bramki Lichtensteinowi. Na listę strzelców wpisali się Belotti i Immobile

• Alvaro Morata dostaje piłkę na 18. metrze i po ograniu "na zamach" Darko Velkoskiego strzela płasko obok bramki gości.

• Thiago Alcantara nie zdołał opanować piłki po dośrodkowaniu z prawej strony. Od bramki Igor Aleksovski.

• Strzał Nacho Monreala zza pola karnego został zablokowany.

• Wydaje się, że z Igorem Aleksovskim jest wszystko w porządku. Gra wznowiona.

• Sztab medyczny jest już przy bramkarzu. A rozgrzewkę zaczął prowadzić rezerwowy golkiper.

• Vitolo zagrywa niemal z linii końcowej przed bramkę gości, gdzie pewnie chwyta ją Igor Aleksovski. Na nieszczęście "nadział się na kolano Darko Velkoskiego. Przerwa w grze.

• Było blisko sensacji! Darko Velkoski strzela głową, po centrze z rzutu rożnego, w stronę bramki gospodarzy! David de Gea broni z najwyższym trudem, mimo że piłka leciała w sam środek bramki!

• Nieudane dośrodkowanie Koke z narożnika. Bez zagrożenia pod bramką Igora Aleksovskiego.

• Daniel Mojsov wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Davida Silby.

• Atak pozycyjny gospodarzy, po którym Marc Bartra chciał prostopadłym podaniem uruchomić Alvaro Moratę. Połapali się w tym macedońscy obrońcy, przecinając podanie.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" są już na murawie. Pora na hymny.

• Fan(k)i na meczu Hiszpania - Macedonia

• Równolegle do meczów Hiszpanii z Macedonią i Lichtensteinu przeciwko Włochom odbędzie się pojedynek drużyn mających po 6 punktów - Albanii i Izraela. Wyniki będą pojawiać się w tej relacji.

• Arbitrem głównym jest Robert Schörgenhofer z Austrii. Na liniach pomagają mu rodacy, Andreas Heidenreich oraz Maximilian Kolbitsch. Sędzią technicznym jest również Austriak, Dominik Ouschan.

• Ostatnie pięć bezpośrednich starć między tymi zespołami kończyły się na korzyść Hiszpanii. Wygrali one wszystkie mecze, strzelając aż 14 bramek. Stracili zaledwie 3.

• Rezerwowi Hiszpanii: Srgio Asenjo, Pepe Reina, Cesar Azpilicueta, Sergi Roberto, Aritz Aduriz, Jian Mata, Jose Maria Callejon, Inigo Martinez, Ander Herrera, Iago Aspas, Nolito, Isco.

• Rezerwowi Macedonii: Stole Dimitrievski, Filip Gacevski - Leonard Zhuta, Vance Sikov Gjoko Zajkov, Boban Nikolov, Nikola Gjorgiev, David Babunski, Kire Markoski, Besart Ibraimi.

• W grupie G tak dzisiaj wyszło, że czołówka gra z zespołami zamykającymi tabelę. Włochy grają z Lichtsteinerem, a Hiszpania będzie gościć Macedonię. Za 20 minut w Granadzie starcie Alvaro Moraty z Goranem Pandevem!