Hiszpania

3

Turcja

0

• Serbski sędzia patrzy na zegarek i kończy mecz! Hiszpania pewnie pokonuje Turcję 3:0 i zapewniła sobie grę w 1/8 finału Mistrzostw Europy. Dodatkowo przedłużyła serię bez porażki do czternastu.

Dwie bramki strzelił Alvaro Morata, a jedno trafienie dołożył Nolito.

• Turcy rozgrywają piłkę w dalekiej odległości od bramki de Gei.

• Milorad Mażić dolicza dwie minuty do drugiej połowy.

• Składna akcja Nolito lewą stroną została zakończona niecelnym strzałem Soriano z ok. 25 metrów. Babacan od bramki.

• Ta akcja mogła dać Turkom honorową bramkę! Sahan ruszył na niego, ale przy pressingu Pique uderzył obok bramki!

• Busquets fauluje Erkina na lewej stronie. Obie strony oczekują już zakończenia meczu. Po centrze z rzutu wolnego sytuację wyjaśnia hiszpańska defensywa. i Gonul był na spalonym.

• Ramos nie pozwolił Yilmazowi dobiec do prostopadłego podania, pozwalając piłce opuścić plac gry. De Gea z "piątki".

• Ostatnia zmiana w ekipie Hiszpanii. Cesar Azpilicueta wchodzi w miejsce Jordi Alby.

• Za wysoko podniesiona noga Nolito o mały włos nie zahaczyłaby Gonula. Sędzia podyktował rzut wolny dla Turków przed własnym polem karnym.

• Ramos bezpardonowo wybija piłkę poza linię boczną. Po chwili Sahan strzela nad bramką de Gei.

• Podobnie było z Gonulem. Moc jest, precyzji i dokładności zero.

• Juanfran przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie. Piłka przeszła przez całe pole karne Turków.

• ... a Koke za Cesca Fabregasa.

• Yunus Malli wchodzi za Selcuka Inana...

• Krótkie rozegranie i dośrodkowanie na dalszy słupek. Centrostrzał Pique broni Babacan.

• Atak pozycyjny Hiszpanów zakończony strzałem Soriano, po którym Babacan paruje piłkę na rzut rożny.

• Gonul podłączył się do akcji ofensywnej Turków. Nie zauważył, że był na ponad dwumetrowym spalonym.

• Zmiana w La Roja. Za Davida Silvę na murawie melduje się Bruno Soriano.

• Olcay Sahan zastępuje Oguzhana Ozyakupa.

• Balta ofiarnie blokuje wślizgiem strzał Silvy z pola karnego. Po chwili uderzył tuż obok prawego słupka!

• Rykoszet po nodze Pique skutkuje rzutem rożnym dla Turków. Pique jak wczoraj Michał Pazdan wybija wszystko.

• Nolito urwał się Balcie na linii 16. metra i już składał się do strzału, gdy pojawił się przy nim Topal. Hiszpański napastnik chciał "ruletką" minąć Turka, ale ten zdołał wybić piłkę spod nóg.

• Pique wyskakuje najwyżej we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Gonula z rzutu wolnego. Hiszpanie oddali inicjatywę przeciwnikowi.

• Kolejna akcja gości. Zagranie Yilmaza w pole karne do Turana przeciął Pique. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką de Gei.

• Yilmaz ruszył na hiszpańską bramkę i po efektownym ograniu Ramosa na "zamach" uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Morata był bliski hattricka! Minimalnie chybił uderzeniem głową - piłka przeleciała tuż obok prawego słupka! A fantastycznym podaniem popisał się nie kto inny, jak Iniesta!

• Iniesta uruchomił prostopadłym podaniem Albę (w momencie podania był na spalonym!), który po przyjęciu wystawił piłkę Moracie, a ten uderzeniem między nogami Babacana strzela swoją drugą bramkę w tym meczu!

Hiszpania jest pierwszym zespołem tej edycji EURO, który strzelił trzy bramki w jednym meczu.

• GOL, ALVARO MORATA!!!

• Atak Turana lewą stroną. Dośrodkowanie pomocnika Barcelony wybija Pique poza pole karne.

• Turcy rozpoczęli drugą odsłonę. Czy będzie lepsza w ich wykonaniu niż pierwsza?

• Nuri Sahin od początku drugiej połowy będzie grać za Hakana Calhanoglu.

• Powracamy do Nieci na drugie trzy kwadranse meczu Hiszpania - Turcja. Do przerwy prowadzą obrońcy tytułu po golach Alvaro Moraty i Nolito w ciągu trzech minut.

• Po doliczeniu minuty Milorad Mażić kończy pierwszą część spotkania. Absolutna dominacja Hiszpanów przyniosła dwie bramki przeciwko Turkom.

• Pięciu Turków ruszyło z kontrą i Pique przecina dośrodkowanie adresowane na nos do Yilmaza. Kontra Hiszpanów przynosi (piąty) rzut rożny.

• Optymistyczny strzał Pique z dystansu. Piłka mija bramkę Babacana o prawie 10 metrów.

• Morata w roli prawoskrzydłowego centruje za mocno w pole karne do... nikogo. Turcy nie potrafią wyjść nawet za linię środkową.

• Turecka obrona radzi sobie z dośrodkowaniem Silvy. Hiszpańscy kibice już świętują zwycięstwo, skandując ole! ole! ole!.

• Żaden z Hiszpanów nie zorientował się w porę po centrze Silvy. Kolejny atak Iniesty lewą flanką przerwał faulem Tufan, który ogląda żółtą kartkę.

• Fabregas posyła górne podanie w pole karne do Nolito, które niefortunnie podbił turecki obrońca. Futbolówka spadła na woleja napastnika Celty, który precyzyjnym uderzeniem przy lewym słupku podwyższa prowadzenie La Roja!

• NOLITO I HISZPANIA PROWADZI DWIEMA BRAMKAMI!!!

• Piłka szła jak po sznurku na lewej stronie. Alba wycofał ją do Nolito, który dośrodkował na 10. metr do Moraty, który pewnym uderzeniem głową pokonuje Babacana!

• GOL DLA HISZPANII! ALVARO MORATA!!!

• Kolejna przerwa w grze. Busquets i Pique zderzyli się walce o górną piłkę.

• Wypuszczony w "uliczkę" Juanfran zagrywa niemal z linii końcowej w pole karne do Nolito, który nieczysto trafił w piłkę. Ta minęła bramkę Babacana w bezpiecznej odległości.

• Tureccy obrońcy bronią się i troją w "szesnastce", by blokować strzały oraz podania Hiszpanów do napastników. Jak dotąd, skutecznie.

Przytomna interwencja de Gei na przedpolu po dalekim podaniu kierowanym do Turana. Ułamek sekundy spóźnienie i Turcy mieliby wyborną okazję do strzelenia bramki!

• Silva wzięty w kleszcze przez trzech rywali traci piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego gości. Hiszpanom udało się odzyskać szybko piłkę, a uderzenie Nolito zza pola karnego o centymetry mija prawy słupek!

• Calhanoglu strzela nad murem i pół metra nad poprzeczką. De Gea miał wszystko pod kontrolą.

• Turcy ruszyli z szybką akcją, którą faulem, ok. 25 metrów, przerwał Juanfran.

• Zdaniem sędziego Morata fauluje Topala w walce o górną piłkę po centrze Busquetsa.

• Calhanoglu dostaje dobre podanie ok 30 metrów od bramki de Gei. Poprawił sobie na strzał lewą nogą, po czym huknął wysoko nad poprzeczką.

• Juanfran wychodził sam na sam z bramkarzem. Podniesiona chorągiewka, spalony.

• Gramy i strata w środku pola zapoczątkowała kontrę Turków. W momencie podania w "szesnastkę" Yilmaz był na spalonym.

• Iniesta nie podnosi się z murawy po starciu z Ozyakupem w środku pola. Krótka przerwa w grze.

• Siła złego na jednego. Juanfran wdał się w niepotrzebne starcie z dwoma Turkami i stracił piłkę. Został umiejętnie nabity przez rywali - ostatecznie grę wznawia Babacan.

• Erkin posyła dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Turana. Ten nie miał szans by opanować futbolówkę. Uczynił to de Gea.

• Kontra Turków została zastopowana na wysokości prawego narożnika pola karnego Hiszpanów. Calhanoglu został uprzedzony przez wracającego za akcją Iniestę.

• Turcy zamknięci przed własnym polem karnym. Uderzenie Silvy z 25 metrów zablokował Balta.

• Juanfran podłączył się do akcji ofensywnej. Jego zagranie w pole karne do Silvy zostało przecięte przez Erkina. Nabił Hiszpana w taki sposób, że od bramki wybija Babacan.

• Słupek ratuje Turków przed utratą... samobójczej bramki! Niewiele brakowało, by piłkę do własnej siatki skierował Balta! Po dośrodkowaniu Pique strzela po koźle nad poprzeczką!

• Zółta kartka dla Yilmaza, który w walce o piłkę odepchnął Busquetsa.

• Nolito już składał się do strzału, lecz szybszy był turecki obrońca. Ten w stylu Michała Pazdana wybił na uwolnienie.

• Babacan z najwyższym trudem paruje strzał Moraty zza pola karnego na rzut rożny!

• Oskrzydlająca akcja Alby. Został zauważony i szybko otrzymał podanie, ale zagranie w "szesnastkę" do Fabregasa pozostawiało wiele do życzenia. Babacan chwyta piłkę.

• Dośrodkowanie Silvy z prawej strony zostało zablokowane, ale udało się zyskać rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Babacana.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego i ostatecznie grę z "piątki" wznawia de Gea.

• Yilmaz ruszył z kontrą, ale został powalony przez Ramosa. Sędzia bez wahania sięgnął po żółtą kartkę!

• Od razu zagranie na lewe skrzydło do Moraty było skazane na porażkę. Za mocny przerzut ze środka pola.

• ... La Roja, którzy zaczynają ze środka!

• Kapitanami są dzisiaj Ramos i Turan. "Górą" w losowaniu...

• I hymn Hiszpanii.

• Już są! Za moment hymny obu państw, losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Przenosimy się na Allianz Riviera - to tutaj w niedzielę Biało-czerwoni pokonali Irlandię Północną (1:0). Obie "jedenastki" za moment wyjdą na murawę!

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Milorad Mazić (SER)
    • asystenci: Milovan Ristić i Dalibor Djurdjević (SER)
    • sędzia techniczny: Aliaksei Kulbakov (BLR)
  • Zachęcam do aktywności w komentarzach: pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, kto wpisze się na listę strzelców, oraz swoich uwag/spostrzeżeń/pytań. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

• Hiszpanie mogą się pochwalić bardzo dobrą grą na EURO - nie przegrała 13 spotkań w tym turnieju. Jednak warto zaznaczyć postawę Turków, którzy coraz dalej "zapuszczają" się.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Przemysława Drewniaka:

• Jak obecnie wygląda sytuacja w grupie D? Na pierwszym miejscu są Chorwaci, którzy mają na koncie 4 punkty, chociaż już dzisiaj mogła zapewnić sobie awans do 1/8 finału ME. Na drugim miejscu jest Hiszpania (1 mecz, 3 punkty). Trzeci są Czesi (2 mecze, 1 punkt), a stawkę zamykają Turcy (1 mecz, 0 punktów).

21 czerwca Chorwaci zagrają z Hiszpanią, a Czesi zmierzą się z Turkami.

• Rezerwowi reprezentacji Turcji: O. Kivrak, H. Tekin - A. Calik, S. Kaya, I. Koybassi, Y. Malli, E. Mor, S. Ozbayrakli, O. Sahan, N. Sahin, V. Sen, C. Tosun.

• Rezerwowi reprezentacji Hiszpanii: I. Casillas, S. Rico - A. Aduriz, T. Alcantara, C. Azpiliceta, M. Bartra, H. Bellerin, Lucas, Koke, Pedro, M. San Jose, Bruno.

• Emocje po wczorajszy meczu już na pewno opadły, a równie ciekawie było w Saint Etienne, gdzie Czesi rzutem na taśmę zremisowali z Chorwacją (2:2), mimo że przegrywali do 79. minuty. Za trzy kwadranse drugi mecz grupy D - Hiszpania zmierzy się z Turcją.