2

Francja

0

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Laurent Blanc postawił w meczu z Hiszpanią na defensywną piłkę i do pewnego momentu to przynosiło skutek. Dwa błędy w obronie sprawiły, że dwie bramki zdobyli Hiszpanie i to oni zagrają w półfinale. Podopieczni del Bosque wciąż nie przypominają drużyny z Euro 2008 czy MŚ 2010. Nie grają tak efektownie, ale za to są efektywni. Ciekawe, czy równie skutecznie uda im się zagrać z Portugalią.

• Koniec meczu! Hiszpania zagra z Portugalią w półfinale!

• Strzał Torresa blokuje Reveillere, będzie rzut rożny dla Hiszpanów.

• O cztery minuty przedłużona została druga połowa meczu.

• Mecz Hiszpania - Francja w Doniecku

• GOOOL!!! Jedenastkę wykorzystał Xabi Alonso! Hiszpania o włos od półfinału!

• Pedro faulowany przez Reveillere'a, będzie rzut karny dla Hiszpanów!

• Nasri dośrodkował z rzutu rożnego, ale Francuzi nie zdołali oddać nawet strzału. Faul w polu karnym sygnalizował Koscielny, ale przewinienia nie było i o rzucie karnym nie mam mowy.

• Długa piłka do Benzemy, ale napastnika Realu powstrzymali do spółki Pique i Ramos.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu: Santi Cazorla zastępuje zmęczonego Iniestę.

• Miękkie wgranie Clichy'ego w pole karne rywala i piłkę złapał Casillas. Zawodnik reprezentacji Francji sam chyba tylko wie, do kogo chciał dogrywać, bo w okolicy nie było żadnego zawodnika w białym stroju.

• Jeszcze raz zapraszam państwa do głosowania w naszym plebiscycie na zawodnika meczu. Póki co w głosowaniu przewodzi Iker Casillas.

• Torres przegrał pojedynek sam na sam z Llorisem, ale i tak był na spalonym. Musi kontrolować swoje ustawienie napastnik reprezentacji Hiszpanii, bo już kolejny raz popełnił błąd i nie zdążył wrócić zza linii defensywnej rywala.

• I mamy ostatnią roszadę w zespole "Trójkolorowych". W miejsce defensywnego pomocnika, M'Vily wszedł napastnik Giroud. Laurent Blanc stawia wszystko na jedną kartę!

• Szykuje się trzecia zmiana w reprezentacji Francji.

• Pedro blokowany na lewej stronie przez francuskich obrońców, od bramki rozpocznie Lloris.

• Żółtą kartką za dyskusje z arbitrem ukarany Menez.

• Clichy chciał krótko zagrać do Benzemy, ale piłkę przechwycił Arbeloa. Po raz kolejny niedokładnie Francuzi.

• Francuzi rozgrywają piłkę w obronie, przygotowując atak pozycyjny. Nieszczególnie przy tym naciskają ich zawodnicy reprezentacji Hiszpanii.

• W ciągu minuty dwukrotnie na spalonym złapany Fernando Torres.

• A teraz bardzo szybka odpowiedź Francuzów! Ribery dynamicznie wszedł w pole karne rywala i zdołał oddać strzał, który na raty obronił Casillas.

• Świetna akcja hiszpańskich rezerwowych! Pedro zagrał z prawej strony do Torresa, a tego pod bramką Francji w ostatniej chwili zdołał uprzedzić Koscielny. Obudzili się Hiszpanie!

• Strzał Xabiego z 25 metrów blokuje Koscielny.

• Na roszadę zdecydował się również Vicente del Bosque - w miejsce Davida Silvy wszedł Pedro Rodriguez.

• ... a bezproduktywnego Maloudę zastąpił Nasri.

• Dwie zmiany w reprezentacji Francji: w miejsce Debuchy'ego wchodzi Menez...

• Xabi wspaniale zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Fabregasa, a tego powstrzymał wychodzący z bramki Lloris, rzucając mu się pod nogi. Zdecydowanie najlepsza sytuacja Hiszpanii po przerwie!

• Ależ zakotłowało się teraz w polu karnym Hiszpanii! Najpierw strzelać próbował Cabaye, później dograł do Maloudy, ale ten również nie zdołał posłać piłki w kierunku bramki.

• Ribery dośrodkował w pole karne Hiszpanów wprost na głowę Debuchy'ego, a ten strzelił tuż nad poprzeczką bramki Ikera Casillasa. Po raz kolejny było groźnie w polu karnym podopiecznych del Bosque.

• Dwójkowa akcja Inesty z Jordi Albą zakończona prostym błędem tego drugiego. Obrońca Valencii źle przyjął piłkę i wyszła ona w aut.

• Benzema rozrzucił akcję na prawą stronę do Reveillere, ten zbyt mocno dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł jednak zamykający akcję Benzema, zdecydował się na rajd w pole karne Hiszpanii, ale nie dał sobie rady z trzema rywalami i stracił piłkę.

• Przypominamy państwu o głosowaniu na najlepszego zawodnika dzisiejszego meczu. Zapraszamy do udziału w zabawie!

• Ribery próbował dograć do Benzemy, ale piłkę przechwycił Ramos. Zbyt statycznie zachował się w tej sytuacji napastnik Realu Madryt, czekał na piłkę, zamiast do niej ruszyć, przez co dał się uprzedzić swojemu klubowemu koledze.

• Benzema zagrał prostopadłą piłkę do Ribery'ego, a tego we własnym polu karnym świetnie powstrzymał Ramos. Zadecydowała siła fizyczna obrońcy Realu Madryt.

• Bardzo spokojnie rozpoczęli drugą połowę Hiszpanie. oddali pole rywalowi i czekają, co Francuzi uczynią w ataku. A ci poczynają sobie coraz śmielej.

• Reveillere próbował ograć Jordi Albę na prawej stronie boiska. Jako że nie dawał sobie rady z hiszpańskim obrońcą, w sukurs przyszedł mu Benzema. Następnie napastnik Realu odegrał do Debuchy'ego, ale ten faulował Albę.

• Pique dobrze pilnował Maloudę, wybijając piłkę zmierzającą, do zawodnika reprezentacji Francji.

• Początek drugiej połowy!

• Do przerwy zasłużenie prowadzą Hiszpanie. Francuzi wyraźnie nastawili się na obronę i skupiają się przede wszystkim na przerywaniu akcji rywala. Chwilami próbują zaatakować, ale czynią to zbyt niedokładnie. Zobaczymy, czy tak samo będzie w drugiej połowie, bo póki co to gracze z Półwyspu Iberyjskiego są w półfinale.

• Kibice na meczu Hiszpania - Francja w Doniecku

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Hiszpania prowadzi 1:0 i jest jedną nogą w półfinale.

• Klepka Ribery'ego z Benzemą zakończona interwencją Jordi Alby. Znów niedokładne podanie, tak grając Francuzi nie pokonają rywala.

• Z rzutu wolnego Xabi miękko wrzucił piłkę w pole karne Francji - wprost w ręce Hugo Llorisa.

• I znów niedokładność Francuzów sprawia, że ich atak spalił na panewce. Cabaye zagrał zbyt mocno w kierunku Benzemy i do piłki zamiast zawodnika Realu doszedł piłkarz Barcelony - Gerard Pique.

• Ostre starcie Busquetsa z Cabaye, zawodnik reprezentacji Francji ukarany został żółtą kartką za faul.

• Po raz kolejny piłka, zagrana z rzutu rożnego, trafiła do Pique. Tym razem był już kryty i nie zdołał oddać strzału.

• Przy rzucie rożnym Francuzi pozostawili zupełnie bez krycia Pique, ale strzał obrońcy Barcelony pozostawmy bez komentarza.

• Ładna wymiana piłki Inesty z Fabregasem. Ten drugi zagrał z klepki do wchodzącego w pole karne partnera, a tam z kolei Inestę powstrzymał Koscielny.

• Francuzi próbują atakować, ale zbyt wiele niedokładności sprawia, że nie potrafią skonstruować skutecznej akcji. Cały czas przede wszystkim skupiają się na obronie.

• Inesta niecelnie zagrywał do Fabregasa. W tej sytuacji na trzech atakujących Hiszpanów w okolicy pola karnego znajdowało się aż sześciu zawodników reprezentacji Francji.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z problemami łapie Casillas.

• Yohan Cabaye fantastycznie uderzył w okienko hiszpańskiej bramki, ale tam jak struna wyciągnął się Iker Casillas i zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Świetna interwencja bramkarza Realu!

• Za faul na Benzemie żółtą kartką ukarany został Sergio Ramos. Będzie niezła okazja dla Francuzów z rzutu wolnego.

• Stały fragment gry nie przyniósł żadnego zagrożenia pod francuską bramką.

• Reveillere zdołał zablokować we własnym polu karnym Inestę, będzie rzut rożny dla Hiszpanów.

• Xabi Alonso przerwał indywidualny rajd Benzemy na połowie Hiszpanii. Zbyt długo holował piłkę napastnik Realu, powinien wcześniej zdecydować się na dogranie.

• Z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów niecelnie strzelał Benzema.

• Hiszpanie rozgrywali piłkę przed polem karnym rywala, a Francuzi bronili się całym zespołem w obrębie 35-40 metrów od bramki. Atak pozycyjny zakończył się zagraniem do Arbeloy, wracającego z pozycji spalonej. Wychwycił to arbiter i przerwał grę.

• W pole karne Francji wszedł David Silva, powstrzymali go jednak obrońcy rywala. Po raz kolejny było groźnie pod bramką Llorisa!

• Inesta zagrał świetną prostopadłą piłkę do Alby, ten na lewej stronie nadzwyczajnie łatwo poradził sobie z Debuchym, dośrodkował w pole karne, a tam akcję celnym strzałem głową zakończył Xabi Alonso. Piłka powędrowała w dolny róg bramki Llorisa, nie miał szans na obronę francuski bramkarz.

• GOOOL!!! Xabi Alonso pokonał Llorisa! Hiszpania prowadzi 1:0!

• Szybka akcja Francuzów, lewą stroną szarżowali Benzema i Ribery. Ostatecznie ten pierwszy zagrał zbyt mocno do zawodnika Bayernu Monachium, przez co wyrzucił go w okolice linii bocznej. Ostatecznie sytuację wyjaśnili hiszpańscy obrońcy.

• M'Vila zbyt mocno zagrywa ze środka pola w kierunku Benzemy.

• Niezła akcja Hiszpanów, ale zagranie Inesty odbiło się od nóg Clichy'ego i nie trafiła do żadnego z Hiszpanów, czekających na nią w polu karnym rywala.

• Hiszpanie rozgrywali piłkę w środku pola, ale za wysoko nogę uniósł Xabi i sędzia odgwizdał przewinienie.

• Długie dośrodkowanie jednego z Hiszpanów i piłkę łapie Lloris.

• Początek meczu dość spokojny w wykonaniu obu zespołów.

• Po starciu z Clichym w polu karnym upadł Fabregas. Hiszpan sugerował faul, ale obaj zawodnicy przepisowo walczyli o piłkę, a więc sędzia Nicola Rizzol podjął właściwą decyzję.

• Inesta wrzucił w piłkę w pole karne Francuzów, a spokojnie wybił ją Koscielny.

• Silva próbował ograć Koscielnego na lewej stronie boiska. I prawie mu się to udało, ale gdy zdecydował się na podanie to wyłożył piłkę wprost pod nogi Cabaye.

• Benzema wszedł w pole karne Hiszpanów, skutecznym wślizgiem powstrzymał go jednak Sergio Ramos.

• Anthony Reveillere ładnie zatrzymał rajd jednego z Hiszpanów lewą stroną boiska.

• Zaczynamy pierwszą połowę!

• Oba zespoły dotychczas dwukrotnie sięgały po tytuł Mistrza Europy. Francuzi w roku 1984 i 2000, natomiast Hiszpanie w 1964 i 2008. Teraz gracze z Półwyspu Iberyjskiego dążą do tego, by jako pierwszy zespół w historii obronić trofeum. W tym celu dzisiaj muszą zrobić pierwszy z trzech kroków, które dzielą ich od złota.

• Francuzi za to doskonale znają stadion w Doniecku. W fazie grupowej rozegrali tutaj dwa mecze, dodajmy dwa udane - z Anglią i Ukrainą. Przegrane spotkanie ze Szwecją odbyło się w Kijowie. Wkrótce przekonamy się, czy i tym razem Donbas Arena okaże się szczęśliwa dla "Trójkolorowych".

• Dla Hiszpanów jest to pierwsza wizyta na Ukrainie, wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali bowiem na PGE Arenie w Gdańsku. Jak na formę podopiecznych del Bosque wpłynie zmiana miejsca gry?

• Kto waszym zdaniem jest faworytem dzisiejszego meczu? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach.

• Sporo zmian w swoim zespole wprowadził selekcjoner reprezentacji Francji. Za kartki pauzuje Philippe Mexes, dzięki czemu w ćwierćfinale pojawi się kolejny po Podolskim i Klose zawodnik z polskimi korzeniami - Laurent Koscielny. Po raz pierwszy na Euro zagra również Anthony Reveillere, a na ławkę rezerwowych powędrowali m. in. Samir Nasri i Alou Diarra.

• Trzy gole dla reprezentacji Francji w fazie grupowej zdobyli Samir Nasri, Jeremy Menez i Yohan Cabaye. Na pierwsze trafienie wciąż czeka napastnik Realu Madryt Karim Benzema.

• Z kolei Francuzi zajęli drugie miejsce w grupie D, remisując 1:1 z Anglią, wygrywając 2:0 z Ukrainą i przegrywając w tym samym stosunku z reprezentacją Szwecji. Porażka w ostatnim meczu grupowym wprowadziła nieco zaniepokojenia w szeregach Laurenta Blanca. W szatni "Trójkolorowych" padło kilka mocnych słów, ale szkoleniowiec twierdzi, że wszystko zostało już wyjaśnione i jego gracze są gotowi do walki w ćwierćfinale.

• Hiszpańscy kibice przenieśli się z Gdańska do Doniecka. Po meczu postaramy się dowiedzieć, jakie są ich wrażenia po tej przeprowadzce.

• Przypomnijmy, że Hiszpania to zwycięzcy grupy C. Podopieczni Vicente del Bosque rozpoczęli Euro od remisu 1:1 z Włochami, następnie pokonali 4:0 Irlandię i 1:0 Chorwację. Po dwie bramki zdobyli Fernando Torres i Cesc Fabregas, raz na listę strzelców wpisali się Jesus Navas oraz David Silva.

• Decyzja o posadzeniu na ławce rezerwowych Torresa jest dość zaskakująca. Pamiętamy mecz z Włochami, gdy w składzie Hiszpanii zabrakło właśnie wysuniętego napastnika, wykorzystującego podania wspaniałej linii pomocy.

• Składy są już potwierdzone!

• "Cesc fałszywą dziewiątką", "Cesc kontra autobus" - donoszą hiszpańskie media! To jednak Fabregas, a nie Torres ma dzisiaj zagrać w podstawowym składzie "La Roja".

Przewidywane składy: Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xabi, Busquets; Silva, Xavi, Iniesta - Cesc. Francja: Lloris - Reveillere, Rami, Koscielny, Clichy - Debuchy, M'Vila, Cabaye, Malouda, Ribery - Benzema.

• Na na pierwszy rzut oka wszystko wskazuje na Hiszpanów - to oni są mistrzami Świata i Europy, to kluby z tego kraju uznawane są za najlepsze. Paradoksalnie jednak, mocne argumenty mają po swojej stronie Francuzi.

Oni zagrali w Doniecku już dwa spotkania (remis z Anglią i zwycięstwo z Ukrainą), poza tym na co dzień funkcjonują w położonym niedaleko ekskluzywnym ośrodku Szachtara. W dodatku Francja nigdy nie przegrała z Hiszpanią na wielkiej imprezie.

• Donbas Arena, najdalej wysunięta na wschód arena Euro 2012. To tutaj zmierzą się dziś drużyny Hiszpanii i Francji w trzecim ćwierćfinale Euro 2012. Ten obiekt nie jest szczęśliwy dla Ukraińców, za to Francuzi będą czuli się tu, jak u siebie!