Hiszpanie wściekli na sędziego Marciniaka po przegranej z Anglią

RUPTLY/x-news
10.08.2018 gdanskstadion energa gdansk . 4. kolejka lotto ekstraklasy . mecz lechia gdansk - miedz legnicana zdjeciu: sedzia szymon marciniak , flavio paixao (28)fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
W poniedziałek (15 października) reprezentacja Anglii pokonała na wyjeździe Hiszpanię 3:2 w Lidze Narodów UEFA. Gospodarze w trakcie meczu i po końcowym gwizdku mieli sporo zastrzeżeń do decyzji sędziego Szymona Marciniaka. Według Hiszpanów, w drugiej połowie Jordan Pickford faulował Rodrigo i powinien być podyktowany rzut karny.

- Myślę, że każdy z nas myślał o tym, że możemy odwrócić ten wynik, więc naciskaliśmy na rywali i rozegraliśmy znakomitą drugą połowę. Było jednak ciężko, a sędzia nam nie pomagał - powiedział obrońca Marcos Alonso.

- Próbowaliśmy wygrać w drugiej połowie, walczyliśmy do samego końca, dlatego jest nam żal. Ważna dla losów meczu była sytuacja, w której nie został dla nas podyktowany rzut karny. To mogło odwrócić losy spotkania - dodał pomocnik Dani Ceballos.

Anglicy dzięki wygranej wciąż mają szansę na awans do Final Four rozgrywek. Do liderującej Hiszpanii tracą już tylko dwa punkty.