Jakub Niechciał
Thibaut Courtois był najlepszym bramkarzem mundialu w Rosji, który Belgia skończyła na trzecim miejscu. Po transferze do Realu mocno obniżył jednak loty Bartek Syta
Thibaut Courtois nie wyszedł w ostatni wtorek na drugą połowę meczu Ligi Mistrzów Real Madryt - Club Brugge (2:2), a ze stadionu musiał odebrać go ojciec, bo Belg nie był on w stanie sam prowadzić samochodu. Oficjalnym powodem były problemy żołądkowe, teraz jednak pojawiły się informacje, że belgijski bramkarz cierpi na stany lękowe. Klub stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

We wtorek Real Madryt niemal cudem uratował się przed porażką z Club Brugge. Do przerwy Królewscy przegrywali 0:2, w dużej mierze przez Thibauta Courtoisa, który nie popisał się - najdelikatniej rzecz ujmując - przy pierwszej bramce dla gości, za co został wygwizdany przez kibiców.

Na drugą połowę już nie wyszedł, bo Zinedine Zidane wprowadził w jego miejsce Alphonse'a Areolę. Pytany po meczu o powody zmiany w bramce trener Królewskich powiedział, że Courtois miał spowodowane wirusem kłopoty żołądkowe i zawroty głowy. Teraz z kolei hiszpańskie media (konkretnie dziennik internetowy "OkDiario") sugerują, że powodem były stany lekowe u Belga, który dawna krytykowany jest za swoją postawę w bramce Realu.

Nikt z Realu Madryt początkowo nie potwierdził, ani nie zdementował tych spekulacji. Zrobił to w piątek popołudniu. Na internetowej stronie klubu można było przeczytać, że:

„W związku z określonymi informacjami na temat naszego zawodnika Thibaut Courtois, Real Madryt chce ogłosić:

1. Że u naszego zawodnika w żadnym momencie nie zostały zdiagnozowane rzekome stany lękowe i dlatego takie informacje są całkowicie fałszywe.

2. Że u Thibaut Courtois zostało zdiagnozowane i leczone ostre zakażenie przewodu pokarmowego z odwodnieniem i zaburzeniami elektrolitowymi, co uniemożliwiło mu dokończenie wtorkowego meczu z Club Brugge.

3. Zawodnik obecnie pozytywnie reaguje na leczenie.”.

Krótko mówiąc, nie ma problemu i oby faktycznie była to prawda. Stany lekowe doprowadziły przed laty do depresji, a następnie do samobójstwa niemieckiego bramkarza Roberta Enke. Zmagał się z nimi również m.in. Gianluigi Buffon. W tym wypadku na szczęście z dobrym skutkiem.

Wciąż nie wiadomo, czy Courtois zagra w sobotnim meczu ligowym z Granadą.

Zinedine Zidane planuje przeprowadzić rewolucję kadrową w Realu Madryt. Klub może opuścić m.in. Thibaut Courtois