Hoffenheim - Bayern LIVE! Czy "Wieśniacy" sprawią niespodziankę?

Marcin Juszczyk
Bayern Monachium na inaugurację Bundesligi rozbił Hamburger SV aż 5:0. Dziś Bawarczyków czeka pierwszy ligowy wyjazd w tym sezonie. Na Rhein-Necker-Arena zmierzą się TSG 1899 Hoffenheim, które w poprzednią sobotę musiało przełknąć gorycz porażki. Czy Bayern zainkasuje drugi komplet punktów w tym sezonie? Odpowiedź na to pytanie od godziny 15:30.

Nie ma co ukrywać, że mistrz Niemiec jest zdecydowanym faworytem tej potyczki. Jednak z pewnością będzie to trudniejszy sprawdzian formy dla drużyny dowodzonej przez Pepa Guradiolę. HSV było mało wymagającym przeciwnikiem. Świadczy o tym nie tylko wynik, ale także mała ilość stworzonych sytuacji podbramkowych przez hamburczyków, przeżywających w ostatnich latach spory kryzys. Ponadto zespół z północy Niemiec najzwyczajniej w świecie „leży” Bayernowi. Na pięć ostatnich pojedynków, Bawarczycy wygrali cztery, a jeden zakończył się podziałem punktów. Wiele też mówi bilans bramkowy -20:2 na korzyść klubu z Monachium.

To nie jest udany początek sezonu dla „Wieśniaków”. Dwa tygodnie temu odpadli z Pucharu Niemiec z TSV 1860 Monachium, a w pierwszej kolejce Bundesligi przegrali na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, choć ten mecz miał dla nich miłe złego początki. Od piątej minuty prowadzili po trafieniu Zubera. Jednak tuż przed przerwą wyrównał Kiessling, a w 71 minucie szalę zwycięstwa na korzyść „Aptekarzy” przechylił Brandt. Dzisiejszego popołudnia podopiecznym trenera Markusa Gisdola będzie ciężko się przełamać.

Co ciekawe, Hoffenheim w starciach z Bayernem, w odróżnieniu od innych ekip, nie broni się całym zespołem i nie odlicza czasu do końcowego gwizdka. Stara się zaatakować, gra wysokim pressingiem. Jednak nie przynosi to zbyt dużych korzyści „Wieśniakom” w rywalizacji z Bayernem. Na czternaście spotkań między tymi drużynami, dziesięciokrotnie górą byli Bawarczycy, cztery razy padł remis, a ani razu nie wygrali dzisiejsi gospodarze. Po raz ostatni Hoffenheim podzieliło się punktami z Bayernem 29 marca 2014 roku na Allianz Arena w Monachium. Było wówczas 3:3. Poprzednie starcie z wiosny minionego sezonu wygrał team pod batutą Pepa Guardioli 2:0.

W szeregach Hoffenheim zabraknie dzisiaj dwójki pomocników – Kaia Herlinga i Jiloana Hamada. Z kolei wśród gości nieobecni będą między innymi Holger Badstuber, Jan Kirchoff, Javi Martinez i Franck Ribery.

Przypuszczalne składy
Hoffenheim: Baumann - Kaderabek, Schär, Süle, J.-S. Kim - Schwegler - Schmid, Polanski - Zuber - Volland, Kuranyi.

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Benatia, Alaba - Xabi Alonso - Robben, T. Müller, Vidal, Douglas Costa - Lewandowski.