Dorota Kułaga, Jaromir Kruk
W weekend 25-26 marca grała Hummel 4. Liga. Byłą to 21. kolejka rozgrywek. Star Starachowice 5:2 pokonał w Kunowie Stal. Rekordowe zwycięstwo odniosły Orlęta Kielce, które rozgromiły Górala Górno 7:0. Nie lada wyczynem popisał się Jakub Olearczyk - zdobył 2 gole, zaliczył 3 asysty i wywalczył rzut karny.

Gra Hummel 4. Liga. Zobacz wyniki i relacje

GKS Rudki - GKS Zio-Max Nowiny 3:0 (2:0)
Bramki: Michajło Łuczak 2, 45, Krzysztof Słaby 89.
GKS: Pietras - Sala, Stefański, Skrzypek, Kowalski - Łuczak (60. Słaby), Łokieć (78. Matysek), Biesiada (68. Baka) - Jedlikowski, Stachura (75. Bednarski), Smoliński (83. Halik).

To pierwsza porażka GKS Zio-Max Nowiny w rundzie wiosennej i pierwsze stracone bramki. GKS Rudki potwierdził natomiast dobrą dyspozycję strzelecką w tej rundzie - 11 zdobytych bramek w czterech meczach, i to z zespołami z czołówki.

-Byliśmy lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji, GKS Nowiny pierwszą groźną okazję stworzył w 80 minucie, przy stanie 2:0, ale Szymon Pietras wygrał pojedynek sam na sam. Udowodniliśmy, że liczba zdobytych punktów i bramek w tej rundzie we wcześniejszych meczach nie była przypadkowa

- powiedział Paweł Jaworek, trener GKS Rudki.

Granat Skarżysko-Kamienna - Klimontowianka PBI Klimontów 0:0
Granat: Strzelec - Gwóźdź, Styczyński, Hińcza, Dudzik - Kaczmarski (46 Gurski), Papros (80 Pluta), Bartoszek (46 Walkowiak), Uniat (75 Gładyś) - Sot, Miller.
Klimontowianka: Pietrasik - Rękas, Saienko, Wochniak, Niziołek - Gach (46 Sedko), Miłek, Stępień, Turek, Skrzypek - Chmiel.
- Przeciwnik zagrał bardzo agresywnie, zdecydowanie, mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło wykończenia. Taka jest piłka - powiedział Bolesław Strzemiński, trener Granatu.

Wierna Małogoszcz - Olimpia Pogoń Staszów 2:1 (0:1)
Bramki: Robert Szymański 68, Krystian Sornat 83 z karnego - Adam Zawierucha 45.

W pierwszej połowie lepiej grała Pogoń, która wyszła na prowadzenie po akcji Ernesta Rozmysłowskiego z Adamem Zawieruchą. Rozmysłowski w drugiej odsłonie już nie zagrał, bo...musiał jechać do Kielc na egzamin UEFA C, którego nie dało się przełożyć na inną godzinę. Bez czołowego zawodnika goście nie grali już tak dobrze, a skrzydła podcięła im bramka wyrównująca Roberta Szymańskiego. Wierna zwycięskiego gola zdobyła z rzutu karnego, z tą decyzją nie zgodził się Krzysztof Trela, trener Pogoni, który po zakończeniu spotkania został ukarany czerwonym kartonikiem.

-Nic złego nie zrobiłem, wyraziłem swoja opinię i będę się od tej decyzji odwoływał - powiedział Krzysztof Trela, trener Pogoni.

TS 1946 Nida Pińczów - Moravia Anna-Bud Morawica 1:3 (0:0)
Bramki: Danylo Hurenko 81 z karnego – Łukasz Zawadzki 48, Maciej Pokora 52, Michał Zawadzki 77.
Michał Zawadzki (Moravia) nie wykorzystał karnego w 86 – obrona Damiana Pałaszewskiego.
Nida: Pałaszewski – Sobstyl, Jabłoński, Ciacia, Wawer (69 Paniec) – Tomasik (83 P. Cygan) – Dziewięcki (83 Biernacki), Madej, Krauczanka (69 B. Cygan), Lisovenko (83 B. Cios) – Hurenko.
Moravia: Wojno – Szczepanek, Zgrzebnicki, Mateusz Zawadzki, F. Rogoziński (59 Wasilewski) – Gilewski (69 Michał Zawadzki), Rabiej – D. Szałas (59 Pryjmak), Maciej Pokora (59 Holovczenko), Ł. Zawadzki – Michał Rybus (69 Jopkiewicz).

W pierwszej połowie goście mieli sytuację pod kontrolą, ale nie stworzyli zbyt wiele okazji. Najlepszą miał Michał Rybus w 39 minucie, który po świetnej zespołowej akcji trafił w górną część słupka (tuż przy spojeniu). Po zmianie stron Moravia skorzystała z gapiostwa obrony Nidy i Łukasz Zawadzki, po nim Maciej Pokora pokonali Damiana Pałaszewskiego. Trzeciego gola zdobył wracający po kontuzji Michał Zawadzki, ale potem nie wykorzystał karnego. Nida trafiła z karnego, lecz nie była w stanie nawiązać walki ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem.

Góral Górno - Orlęta Kielce 0:7 (0:5)
Bramki: Kacper Śliwa 20, 41, Marcel Motyl 35, Jakub Olearczyk 43, 48, Patryk Zawierucha 63, Tomasz Gaj 85 z karnego.
Góral: Kmiecik – Bożęcki, D. Piwowarczyk, Serek, Banakiewicz – Lasak (23 Gad), Kalisz, Ł. Bęben (53 Syska), Stępnik (80 Karpisz) – Radek (75 Kowalik), T. Staszewski.
Orlęta: K. Zacharski – Misztal (60 Dąbski), Zawierucha, Grochowski, Motyl (79 Materek) – Solnica, Poński (67 Gładysz), Tomczyk (74 W. Gajos) – Jaśkiewicz, Olearczyk, Śliwa (49 Gaj).

Do 20 minuty mecz miał wyrównany przebieg, potem grały i strzelały tylko Orlęta. – Zagraliśmy dobry mecz, cieszy skuteczność. Napastnicy zrobili robotę – podsumował Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt. Jakub Olearczyk zdobył 2 gole, zaliczył 3 asysty i wywalczył rzut karny.

Alit Ożarów – Orlicz Suchedniów 2:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Daszyk 71, Andriej Ivanenko 73.
Alit: Żytniewski – Śmieszek (68 Soja), Daszyk, Kamiński, Malec – Zalewski, Kozakiewicz, J. Kapsa, M. Toboła (90 Jakubowski) – F. Stępień (68 Knysh), Ivanienko (80 Bielecki).

- W tym meczu dominowaliśmy, stworzyliśmy więcej okazji, najbardziej szkoda z pierwszej połowy tej Filipa Stępnia, gdy podawał mu Mikołaj Toboła – mówi Paweł Rybus, trener Alitu. Na prowadzenie Alit wyszedł po uderzeniu Bartosza Daszyka, któremu podawał z rzutu rożnego Karol Malec. Druga bramka była efektem indywidualnego rajdu Kiryło Knysha, a wykończył to Andriej Ivanienko.

Neptun Końskie - AKS 1947 Busko-Zdrój 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Grudnik 65.
Neptun odniósł ważne zwycięstwo, a jedyny gol dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego padł w 65 minucie. Po centrze z rzutu rożnego strzałem głową na listę strzelców wpisał się Damian Grudnik.

Stal Kunów - Star Starachowice 2:5 (1:2)
Bramki: Igor Jas 3, 47 - Michał Smolarczyk 29, 37, Przemysław Śliwiński 64, Michał Grunt 75, Maciej Styczyński 90.
Star: Michał Nowak – Mat. Zając, Gębura, Jagiełło – M. Styczyński, Nowocień (63 Puton), Sz. Hajduk, Persona (63 Szydłowski) – Mikos, Smolarczyk (74 Michał Grunt), Śliwiński (74 Ambrozik).
Ciekawe spotkanie zobaczyli kibice w Kunowie. Zaczęło się niespodziewanie od prowadzenia gospodarzy - w 3 minucie bramkę zdobył Igor Jas, ale później do głosu doszedł zdecydowany lider Hummel 4. Ligi.

-Dobrze zaczęliśmy, później Star doprowadził do remisu. W drugiej połowie znowu odrobiliśmy straty i doprowadziliśmy do wyniku 2:2. Star udowodnił jednak, że jest bardzo mocnym zespołem. Uważam, że fajnie się zaprezentowaliśmy na tle mocnego rywala. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Mieliśmy wyjść i zagrać bez bojaźni, pokazać to co potrafimy i to się udało

- powiedział Marcin Dynarek, trener Stali.

Spartakus Daleszyce - Sparta Kazimierza Wielka 3:0 (2:0)
Bramki: Patryk Hernik 10, Piotr Ostrowski 34 z karnego, Stanisław Mokrosnop 64.
- Mieliśmy jeszcze inne okazje, żeby podwyższyć wynik. Odnieśliśmy pewne zwycięstwo, można powiedzieć, że to najniższy wymiar kary dla Sparty - powiedział Andrzej Hernik, prezes Spartakusa. Dodajmy, że autorem pierwszej bramki był jego syn Patryk.