Jerzy Filipiuk
6.05.2023, Kraków: mecz II ligi Hutnik - KKS 1925 Kalisz
6.05.2023, Kraków: mecz II ligi Hutnik - KKS 1925 Kalisz Wojciech Matusik
W meczu 30. kolejki II ligi piłkarskiej, rozegranym w sobotnie popołudnie na Suchych Stawach, Hutnik Kraków przegrał z walczącym o awans na zaplecze ekstraklasy KKS-em 1925 Kalisz 0:1. Goście przerwali rywalom serię spotkań bez porażek (wcześniej trzy zwycięstwa i remis). Hutnik zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, od strefy spadkowej dzieli go sześć punktów.

Na początku spotkania obaj rywale postawili na atak, ale ani dośrodkowania w pole karne, ani strzały (w tym ekwilibrystyczny w wykonaniu jednego z hutników - nad poprzeczkę, a drugi - tuż obok słupka) nie zrobiły „krzywdy" rywalowi. Na pozycyjną grę kaliszan krakowianie starali się odpowiadać pressingiem.

Sporo było też stałych fragmentów gry, ale rzuty rożne również nie powodowały zmiany wyniku. Goście mieli okazje do objęcie prowadzenia, gdy Nestor Gordillo główkował obok słupka, a Adrian Łuszkiewicz i Mateusz Wysokiński usiłowali pokonać Adama Wilka z rzutów wolnych, ten jednak był czujny w bramce.

Wkrótce po zmianie stron niefortunnie interweniujący Wilk dał się zaskoczyć Wysokińskiemu, który po kontrze przyjezdnych lewą stroną boiska i zgraniem piłki na środek strzelił z daleka po ziemi. 8 minut później gospodarze zanotowali kolejną stratę, tym razem kadrową, gdyż za drugą żółtą kartkę - i tym samym czerwoną - Sławomir Chmiel musiał opuścić murawę.

Mimo osłabienia hutnicy próbowali zagrozić bramce rywali, jednak ich wrzutki w pole karne były bezowocne, podobnie jak świetna akcji Patryka Kielisia, zakończona uderzeniem zza pola karnego, sparowanym przez Macieja Krakowiaka.

Wilk też się nie nudził między słupkami, zwłaszcza w końcówce meczu, gdy kaliszanie - wcześniej dobrze radzący sobie w defensywie - stworzyli dwie groźne sytuacje w ataku (obroniony strzał z 18 metrów i minimalnie niecelna „główka").

Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Wysokiński 48.
Hutnik: Wilk - Zięba, Głogowski, Wenger, Urban (73 Marcinkowski) - Chmiel, Andrzejewski (77 Lelek), Drąg, Serafin, Kieliś - Wróbel (83 Świątek).
KKS 1925: Krakowiak - Lipkowski, Smoliński, Gawlik, Kendzia, Koczy (66 Głaz) - Borecki, Łuszkiewicz (70 Kamiński), Wysokiński, Gordillo (90 Gęsior) - Wilczyński (70 Giel).
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa). Żółte kartki: Chmiel (dwie), Drąg, Serafin - Giel, Głaz, Koczy, Smoliński. Czerwona kartka: Chmiel 56.