Jerzy Filipiuk
W sparingowym meczu piłkarskim beniaminek II ligi Hutnik Kraków przegrał na własnym boisku z III-ligowym Ruchem Chorzów 0:3. To pierwsza porażka drużyny z Suchych Stawów w trakcie przygotowań do nowego sezonu.

We wcześniejszych kontrolnych spotkaniach Hutnik sprawdzał formę także w konfrontacji z III-ligowcami. Kolejno wygrał w Krakowie z Siarką Tarnobrzeg 3:2 i w Bytomiu z Polonią 3:2 oraz zremisował w Kalwarii Zebrzydowskiej z Rekordem Bielsko-Biała 4:4.

W środowym sparingu kolejne okazje do zaprezentowania się trenerowi krakowian Leszkowi Janiczakowi otrzymali m.in. stoper Mateusz Zając (Unia Tarnów), lewy obrońca Jakub Czarniecki (Hetman Zamość) i napastnik Adrian Wójcik (Rekord Bielsko-Biała).

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Winciersz 13, 0:2 Janoszka 42, 0:3 Siwek 85.

Hutnik: I połowa: Dul - Źródlewski, Kędziora, Zając, Tetych - Sobala, Świątek, Drąg, Reczulski, Antoniak - Hafez; II połowa: Szewczyk - Pyciak, Jaklik, Zając, Czarniecki - Matysek, Maciaś, Linca, Handzlik, Wątroba - Wójcik.