Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 2:0. Stawarczyk ograł Niebieskich ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hutnik Kraków wygrał z Ruchem Chorzów 2:0    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hutnik Kraków wygrał z Ruchem Chorzów 2:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Tomasz Bochenek i Joanna Urbaniec
W meczu. 17. kolejki eWinner 2. Ligi Hutnik Kraków pokonał Ruch Chorzów 2:0. Wynik spotkania na Suchych Stawach był sporą sensacją, bo przedostatnia drużyna tabeli pokonała wicelidera. Zobaczcie zdjęcia z meczu Hutnik - Ruch.

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 2:0. Stawarczyk ograł Niebieskich

Piłkarze Ruchu doznali trzeciej porażki po awansie do eWinner 2. Ligi. Chorzowianie niespodziewanie przegrali w Krakowie z Hutnikiem, dla którego z kolei była to dopiero trzecia wygrana w tym sezonie.

Mecz z Ruchem był szczególny dla Piotra Stawarczyka. 38-letni filar obrony Hutnika przez sześć sezonów grał na Cichej zdobywając w barwach Niebieskich wicemistrzostwo Polski. Popularny "Stawar" darzy chorzowian dużym sentymentem. jest nawet członkiem stowarzyszenia kibiców "Wielki Ruch". Na boisku nie miał jednak sentymentów dla swojej byłej drużyny i podszedł do tej konfrontacji z pełnym profesjonalizmem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU HUTNIK KRAKÓW - RUCH CHORZÓW

Chorzowianie zagrali w Krakowie bardzo słabo. Niebiescy nie mogli liczyć na doping swoich fanów, którzy co prawda pojawili się na Suchych Stawach, ale nie zostali wpuszczeni na obiekt.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 13 minucie właśnie Stawarczyk. Obrońca krakowian trafił do siatki dobijając w zamieszaniu strzał Łukasz Kędziory. Po zmianie stron Hutnik miał trzy znakomite okazje do podwyższenia wyniku, ale świetnie między słupkami spisywał się Jakub Bielecki ratując skórę chorzowianom.

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów

Hutnik - Ruch Chorzów. Kibice na meczu w Nowej Hucie. Goście...

W 70 minucie bramkarz Niebieskich skapitulował jednak po raz drugi. Kapitan Hutnika Łukasz Świątek wygrał pojedynek powietrzny z dużo wyższym Bartłomiejem Kulejewskim i głową posłał piłkę do bramki.

Chorzowianie grali wolno i niedokładnie. W całym spotkaniu oddali zaledwie jeden celny strzał. Po prostopadłym podaniu Łukasza Janoszki w krótki róg uderzył Tomasz Wójtowicz, ale bramkarz krakowian Bartłomiej Frasik obronił to uderzenie. Trener Jarosław Skrobacz dokonywał po przerwie kolejnych zmian, lecz niewiele one pomogły. Niebiescy mieli optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało.

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
1:0 Piotr Stawarczyk (13), 2:0 Krzysztof Świątek (70)