Hutnik - KSZO. To już jasne: teraz Hutnik walczy o premię za młodzieżowców

boch
Hutnik - KSZO 1:2 w meczu 26. kolejki III ligi. Gospodarze wystąpili w składzie dalekim od optymalnego i ponieśli piątą porażkę w tej rundzie.

Krzysztof Świątek i dziesięciu młodzieżowców - taką drużynę wystawił dziś trener Hutnika Leszek Janiczak. Po wypadnięciu z gry o awans do II ligi, krakowski klub walczy więc o jak najwyższą premię w programie Pro Junior System. A zwycięzca tej klasyfikacji - pod warunkiem, że z ligi nie spadnie - zarobi 400 tys. zł.

Hutnik Kraków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Hutnik - KSZO. ZDJĘCIA: Kibice i mecz w Nowej Hucie

Młodzieżowy Hutnik w meczu z KSZO w 15 min powinien był objąć prowadzenie - Witkor Nowak strzelił jednak z 5 metrów tak, że piłkę zdołał zablokować obrońca. Trzy minuty potem było już 0:1. Z wolnego dobrze dośrodkował Jakub Kapsa, głową piłkę do siatki skierował Maciej Miłek.

W rewanżu fajną akcję - skrzydłem, z zejściem do środka i strzałem - przeprowadził Błażej Radwanek. Kopnął jednak za wysoko. Sytuacji bramkowych nie było wiele, i tu mowa o obu drużynach. Ale przed przerwą wynik się zmienił, a nastąpiło to po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu Świątka zagłówkował będący przy dalszym słupku Radwanek. Stojący w bramce KSZO wychowanek Hutnika Dorian Frątczak próbował interweniować, lecz nie zapobiegł wyrównującej bramce.

Pierwsza połowa zakończyła się kontuzją (kolana) Patryka Cheby, druga mogła natomiast zacząć się golem dla gości. Nie stało się tak, bo w sytuacji sam na sam Kacper Chorążka okazał się lepszy od Włodzimierza Putona. Minęło pięć minut - i swoją szansę po przeciwnej stronie boiska miał Mateusz Reczulski. Strzelał z bliska, nie pokonał Frątczaka.

Po chwili Nowak zebrał brawa za uderzenie pod poprzeczkę z ok. 20 m (obronione przez Frątczaka), jednak to atak gości w 56 min okazał się skuteczny. Po dośrodkowaniu z lewej strony gola zdobył Kamil Bełczowski.

Hutników gol zgasił, przyjezdni też nie przesadzali z ofensywą. Generalnie, nie było to wielkie widowisko. Krakowianie szansy na wyrównanie doczekali się w 86 min, sprawy w swoje ręce wziął Radwanek, jednak dobrze nie wycelował.

Hutnik Kraków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Miłek 18, 1:1 Radwanek 40, 1:2 Bełczowski 56.
Hutnik: Chorążka - Janecki (87 Sł. Rozkrut), Sosna, Świątko, Ptak (90 Leśniak) - Radwanek, Reczulski (82 Źródlewski), Broda, Świątek, Bukowczan (46 Matysek) - Nowak (71 Marszalik).
KSZO: Frątczak - P. Cheba (45+1 Łokieć), Mężyk, Miłek, D. Cheba - Bełczowski (90+2 Ziółkowski), Rogoziński, Puton, Madej, Kapsa (67 Smuczyński) - Grunt (90 Brociek).
Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin). Żółte kartki: Reczulski, Ptak, Janecki, Źródlewski - D. Cheba, Łokieć.