Hutnik liderem III ligi! Zwycięstwo nad Orlętami

boch
Kamil Sobala strzelił pierwszą bramkę dla Hutnika
Kamil Sobala strzelił pierwszą bramkę dla Hutnika Andrzej Banas / Polska Press
Hutnik pokonał w Radzyniu Podlaskim Orlęta 2:1, dzięki czemu po 15. kolejce rozgrywek został nowym liderem III ligi (grupa IV). Krakowianie wyprzedzili Koronę II, która uległa Avii Świdnik 1:2, wyprzedzają teraz kielczan o 1 punkt.

Prowadzenie hutnikom dał w 10 minucie Kamil Sobala, strzałem w polu karnym po podaniu Świątka. Potem było kilka ataków Orląt, a w trzecim kwadransie kolejne szanse gości. I w 42 min podwyższyli wynik. Po podaniu Sobali sprytnie, piętą, piłkę do siatki skierował Świątek.

Zaraz po przerwie Orlęta zmniejszyły stratę, gdy Szymala pokonał Zająca strzałem z rzutu wolnego.

Krakowianie od razu chcieli odpowiedzieć, Sobala nawet trafił do siatki, ale ze spalonego. Potem nad celem uderzył Świątek, a Sobala zagłówkował niecelnie. Gospodarze szansę na wyrównanie mieli w 68 min, lecz Syryjczyk jej nie wykorzystał - spudłował. Później Orlęta nie rezygnowały ze starań o wyrównanie, w końcówce dobre okazje zmarnowali Bożym (bardzo dobra interwencja Zająca) i Rycaj (pudło). Wynik już się nie zmienił.

Po czwartym z rzędu zwycięstwie nowohucka ekipa wysforowała się na czoło tabeli. W najbliższą sobotę (9 listopada) zmierzy się w Krakowie z Avią Świdnik.