Tomasz Bochenek
Anna Kaczmarz
Hutnik Kraków - Wieczysta Kraków 3:2 w sparingu, który odbył się w sobotę 5 marca na stadionie w Nowej Hucie. Dwie pierwsze bramki w tym meczu zdobył Sławomir Peszko, ale Wieczysta wypuściła z rąk taką zaliczkę.

Hutnik ma wolny weekend w II lidze - w planie miał mecz z GKS Bełchatów, ale ten zespół nie funkcjonuje i pewnie lada chwila zostanie wycofany z rozgrywek (nowohucka drużyna otrzyma 3 punkty za walkower). Dla Wieczystej ten mecz był natomiast ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem IV-ligowych rozgrywek (12 marca).

Hutnik Kraków. Kadra na wiosnę 2022. Oni będą walczyć o utrz...

Na Suchych Stawach podopieczni Franciszka Smudy objęli prowadzenie po rzucie karnym. Potem Peszko trafił jeszcze raz, ale jeszcze przed przerwą hutnicy doprowadzili do wyrównania. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Krystian Lelek, 19-letni napastnik, który tydzień temu zadebiutował w II lidze.

Wieczysta kończy okres przygotowawczy bez zwycięstwa. Oczywiście, zimą grała wyłącznie z wyżej notowanymi rywalami, występującymi przynajmniej dwa szczeble ligowe nam nią, ale faktem jest, że żadnego z nich nie zdołała pokonać - a sparingów było dziewięć.

Wieczysta Kraków, lider krakowsko-oświęcimskiej IV ligi, ma w kadrze sześciu piłkarzy z reprezentacyjną przeszłością

Wieczysta Kraków zaczyna rundę wiosenną. Kadra drużyny 2022....

Hutnik Kraków - Wieczysta Kraków 3:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Peszko karny, 0:2 Peszko, 1:2 Świątek, 2:2 Wyjadłowski, 3:2 Lelek.
Hutnik: Frasik - Basta, Zalepa, Jurkowski, Stasik - Wyjadłowski, Andrzejewski, Zawadzki, Świątek, Chmiel - Kitliński. W II połowie zagrali: Leszczyński, Hoyo-Kowalski, Lelek, Kieliś, El Bouh, Drąg, Becht, Skrzypek.
Wieczysta: Plewka - Burliga, Michalski, Jampich, Guerrier - Hebel, Moulin, Misak - Peszko, Jankowski, Majewski. W II połowie zagrali: Pietras, Bąk, Linca, Guzik, Supel, Porębski.