Hutnik rozbił Pogoń Siedlce! Łyk optymizmu na zakończenie roku

Tomasz Bochenek
Piłkarze Hutnika odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie
Piłkarze Hutnika odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie Tomasz Bochenek
Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 0:3 w meczu 20. kolejki II ligi - ostatniej w tym roku. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo nowohuckiego zespołu w obecnych rozgrywkach, zapewne dające mu nadzieję na to, że utrzymanie w II lidze jest jeszcze możliwe. Przed wiosenną częścią sezonu krakowianie mają 8-punktową stratę do bezpiecznej strefy w tabeli.

Z dużym zaangażowaniem, nie pozwalając rywalowi na dyktowanie warunków zaczął Hutnik ten mecz - i tak już pozostało w pierwszej połowie. Pogoń oddała podczas niej jeden celny strzał, goście cztery. Ten najważniejszy - w 31 minucie Kamil Sobala. Doświadczony napastnik pierwszy raz w tej rundzie zaczął ligowy mecz w podstawowym składzie, no i ta koncepcja okazała się zdecydowanie słuszna. Bo to on efektowną "główką" dał Hutnikowi prowadzenie.

Po chwili hutnicy mieli okazję do podwyższenia, ale na nią reakcją była już niewykorzystana szansa Wiktora Preussa. Starania o wyrównanie gospodarze wzmogli po przerwie, i trzeba przyznać, że byli tego bliscy. Najpierw, w 55 min, Wojciech Trochim z wolnego trafił w słupek. Za moment jeszcze raz piłka wylądowała na obramowaniu bramki przyjezdnych, po czym w 60 min w doskonałej sytuacji niecelnie uderzył Maciej Górski.

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów

Hutnik - Ruch Chorzów. Kibice na meczu w Nowej Hucie. Goście...

Hutnik był dużo skuteczniejszy. Zapędy gospodarzy zgasił w 69 min Łukasz Kędziora, golem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. A dziesięć minut później, tym razem po kornerze, "główką" dobił przeciwnika Daniel Hoyo-Kowalski. To pierwszy gol tego 18-letniego obrońcy w seniorskich rozgrywkach.

Bilans występów hutników w tym półroczu to 4 zwycięstwa, 3 remisy i aż 13 porażek, zaledwie 15 punktów. Wiosną odbędzie się 14 kolejek. Tuż nad strefą spadkową są Znicz Pruszków (23 pkt, rozegrał o jeden mecz mniej) oraz Pogoń Siedlce (24) i KKS Kalisz (24).

Kibice Pogoni Szczecin w Krakowie. A przecież tu meczu nie b...

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Sobala 31, 0:2 Kędziora 69, 0:3 Hoyo-Kowalski 79.
Pogoń: Misztal - Preuss, Wichtowski, Majewski, Kołoczek (73 Piotrowski) - Przybecki, Trochim (82 E. Visnakovs), Lopez (46 Rymek), Kozłowski (46 Kobiałka), Demianiuk (25 Misiak) - Górski.
Hutnik: Frasik - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Stawarczyk, Kędziora, Zmorzyński - Kieliś (82 Drąg), Zawadzki, Świątek - Sobala (68 Hafez), Wilczyński (61 Kitliński).
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Trochim - Hoyo-Kowalski, Wilczyński, Sobala, Kieliś, Kędziora. Widzów: 599.