Wojciech Konończuk
Futsaliści Futbalo Białystok (zielone stroje) nie dali szans rywalom z Piły
Futsaliści Futbalo Białystok (zielone stroje) nie dali szans rywalom z Piły Wojciech Wojtkielewicz
Na zakończenie rundy nasi pierwszoligowcy rozegrali mecze zaległe. Dobrze wypadło Futbalo Białystok, wysoko, bo 7:2 ogrywając KS Piła i spędzi przerwę w rozgrywkach blisko podium. Nie powiodło się drugiej ekipie ze stolicy Podlasia - Bonito Heliosowi, która uległa u siebie Futsalowi Szczecin 5:7.

W meczu Futbalo z Piłą do przerwy nic nie zapowiadało efektownego zwycięstwa gospodarzy. Co prawda białostoczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale po prostych stratach nadziewali się na kontry i goście doprowadzali do remisu. Nasz zespół stracił nie tylko gole, ale i dwóch zawodników, bo kontuzje wykluczyły z gry Huberta Stachurskiego i Damiana Grabowskiego.

- Nie była to dobra połowa w naszym wykonaniu. Presja związana z tym, że byliśmy faworytem nie pomagała nam w grze, a rywal wykorzystywał nasze błędy - przyznaje grający trener Futbalo Jakub Budźko. - W przerwie porozmawialiśmy w szatni, zmieniliśmy nasze nastawienie mentalne i po zmianie stron było już dużo lepiej - dodaje.

Rzeczywiście, po zmianie stron gospodarze ruszyli do szturmu, a ekipa z Piły traciła gola za golem. Skończyło się wynikiem 7:2, który ustalił strzałem z rzutu karnego bramkarz naszej drużyny Norbert Jendruczek.

Bonito Helios - Futsal Szczecin 5:7. Za dużo było nonszalancji

Jeszcze więcej bramek padło w meczu Bonito Helios - Futsal Piła. Niestety, tutaj górą byli rywale, którzy bezlitośnie wykorzystywali pomyłki białostoczan w defensywie i wygrali 7:5.

- Jestem bardzo zły po tym meczu. Brakowało nam dyscypliny taktycznej, za dużo było w naszej grze nonszalancji i braku odpowiedzialności - mówi bramkarz i działacz podlaskiego klubu Kamil Ulman. - A i tak wszystko mogło się skończyć dobrze, ale w pierwszej połowie byliśmy bardzo nieskuteczni. Zamiast wysokiego prowadzenia był remis, a potem Szczecin wykorzystał swoje szanse i wygrał - dorzuca.

Runda rewanżowa I ligi rozpocznie się 21 stycznia.

WYNIKI

• Futbalo Białystok - KS Piła 7:2 (2:2). Bramki dla Futbalo: Konon - dwie, Butkiewicz, Stachurski, Budźko, Osypiuk, Jendruczek.
  • Bonito Helios Białystok - Futsal Szczecin 5:7 (3:3). Bramki dla Bonito Heliosa: Watkiewicz - dwie, Gołaszewski, Kozłowski, Łuckiewicz.