Idzie weekend pełen sparingów. Broń z Chełmianką, Energia...

Idzie weekend pełen sparingów. Broń z Chełmianką, Energia ugości Oskara, a Pilica w Wołominie

SzS

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Patryk Walasek trenuje w Oskarze Przysucha

Patryk Walasek trenuje w Oskarze Przysucha ©Sylwester Szymczak

W najbliższy weekend zespoły z naszego regionu zagrają kolejne mecze towarzyskie. W najciekawszym pojedynku, Broń Radom podejmie mocną Chełmiankę Chełm. Z kolei czwartoligowy Oskar Przysucha zagra w Kozienicach z Energią. Pilica Białobrzegi jedzie do Wołomina na mecz z liderem północnej czwartej ligi.
Patryk Walasek trenuje w Oskarze Przysucha

Patryk Walasek trenuje w Oskarze Przysucha ©Sylwester Szymczak

W sobotę o godz. 13, piłkarze Broni zagrają kolejny mecz towarzyski. Zagrają u siebie z trzecioligową Chełmianką Chełm. Rywal zajmuje 11 lokatę w czwartej grupie (lubelsko - świętokrzyskiej).
- Z Chełmianką chyba bardzo dawno nie graliśmy, a szykuje się fajny przeciwnik. Ten zespół wzmocnił się ostatnio i w kadrze ma kilku ciekawych zawodników. Dlatego sprawdzian zapowiada się bardzo ciekawie - dodaje trener Broni, Artur Kupiec.
Niestety Broń nadal nie może zagrać w najmocniejszym składzie. Nie wystąpi Kamil Czarnecki, który ma problemy ze stawem skokowym i sztab szkoleniowy nie chce ryzykować. Nie zagra też Przemysław Wicik, który dochodzi do siebie po kontuzji, choć w jego przypadku trener mówi, że być może kilka minut dostanie.
Pojawią się nowi gracze
Szkoleniowiec radomskiej Broni zaznacza, że w sobotę w meczu towarzyskim pojawią się nowi piłkarze, prawdopodobnie bramkarz i środkowy obrońca. Artur Kupiec na razie nie zdradza nazwisk.

Białobrzeżanie jadą na ciekawy sparing, bo przeciwnikiem będzie mistrz jesieni w czwartej lidze, w grupie północnej. W ekipie tej gra dwójka zawodników dobrze znana w Radomiu - Mariusz Marczak i Marcin Figiel. Pilica na razie nie szykuje wzmocnień. - Na razie na drobne urazy narzekają Piotr Skałbania, Damian Stanisławski i Maciej Kencel i nie wiem, czy do soboty zdołają się wykurować. Reszta graczy jest zdrowa. Na razie nikt nowy nie dołączy. Do kadry seniorów włączeni zostali młodzi zawodnicy z zespołu juniorów - powiedział nam trener Pilicy, Bolesław Strzemiński.

Z białobrzeskim zespołem trenuje zawodnik z Ukrainy i być może on dołączy na stałe do Pilicy.
Ciekawie zapowiada się sobotni mecz Energii z Oskarem Przysucha. W tym pierwszym zespole do kadry włączono 5-6 zawodników z rezerw i drużyny juniorów. Z kolei w Oskarze zaszło dużo zmian. Z Lechią Tomaszów Mazowiecki trenują Piotr Kornacki i Kamil Lewiński. Z kolei Przemysław Śliwiński jest już blisko gry w Broni Radom, natomiast środkowy obrońca, Cezary Zieliński, będzie grać w Centrum Radom.
Pojawili się za to nowi gracze. W Przysusze zostaje Patryk Walasek, środkowy obrońca, ostatnio grający w Lechii Tomaszów. Wszystko wskazuje na to, że w tym klubie będzie teżź grać Nigeryjczyk, Princewill Okachi. Niegdyś w barwach Widzewa rozegrał 83 spotkania w ekstraklasie. W środę wystąpił w sparingu przeciw Broni i spisał się nieźle. - Okachi powinien być dla nas sporym wzmocnieniem. Na treningach prezentuje się bardzo dobrze - mówi Paweł Górak.
Zoskarem trenuje też trójka Ukraińców, a także Michał Bednarek z Szydłowiec, Cezary Kubryn z Jodły Jedlnia, a także Łukasz Hebda z Iłżanki Kazanów. Być może jeszcze w sobotę w Kozienicach ktoś się pojawić. Oskar na pewno szuka bramkarza, bo ze względu na kontuzję Michała Domańskiego, z zespołem został jedynie Paweł Wieczorek.

W tym tygodniu sparingu nie zagrają:LKS Promna, Mazowsze Grójec i KS Warka.

Harmonogram sparingów
Centrum Radom - Granat Skarżysko Kamienna, sobota godz. 11, boisko ul. 11 listopada, Broń Radom - Chełmianka Chełm, sobota godz. 13, boisko ul. Narutowicza 9, Energia Kozienice - Oskar Przysucha, sobota godz. 14, boisko przy ul. Warszawskiej w Kozienicach. Nida Pińczów - Proch Pionki, sobota godz. 13, Jodła Jedlnia Letnisko - Oronka Orońsko, sobota godz. 15, Zwolenianka Zwoleń - Wisła II Puławy, sobota godz. 17, KS Potworów - Zawisza Sienno, sobota godz. 19, boisko przy ul. Narutowicza 9. Zamłynie Radom - Polonia Iłża, sobota godz. 17, boisko przy ul. 11 listopada, Huragan Wołomin - Pilica Białobrzegi, sobota godz. 13. Kamienna Brody - Orzeł Wierzbica, niedziela godz. 13 (w Starachowicach), Legion Głowaczów - Królewscy Jedlnia, niedziela godz. 13 w Kozienicach, Broń Radom (juniorzy U 17) - Szydłowianka Szydłowiec, niedziela godz. 15.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej