IFK Goeteborg - Piast LIVE! Osłabieni gliwiczanie powalczą o honor

Bartosz Głąb
Piast Gliwice przegrał u siebie z IFK 0:3
Piast Gliwice przegrał u siebie z IFK 0:3 Maciej Gapiński
W rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europejskiej Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe ze szwedzkim IFK Goeteborg. Gliwiczanie zagrają głównie o honor, bo trudno wierzyć że są w stanie odrobić wynik 0:3, który zanotowali tydzień temu przed własną publicznością.

Dla Piasta dzisiejsze spotkanie będzie okazją do rehabilitacji za blamaż, którego byliśmy świadkami dokładnie tydzień temu. Przed siedmioma dniami wicemistrz Polski został rozbity przed własną publicznością 0:3. Szwedzi wynik spotkania otworzyli już w 2. minucie, kolejne trafienie zanotowali jeszcze przed końcem pierwszej połowy, a bramka, która zwieńczyła ich sukces padła tuż przed zakończeniem meczu.

Piast po kompromitacji w europejskich pucharach dostał jeszcze większy cios w rodzimej lidze. W zeszłą niedzielę gliwiczanie zostali rozgromieni w Krakowie przez Cracovię 1:5. Jedyną bramkę dla Piasta zdobył w 76. minucie spotkania Bartosz Szeliga. Zespół z Gliwic w dwóch ostatnich meczach stracił aż osiem goli i strzelił tylko jednego, co nie świadczy dobrze zwłaszcza o obronie.

Piast do Szwecji wyleciał zaledwie w 17-osobowym składzie. Trener Jiri Necek nie może liczyć na kontuzjowanych Heberta, Patrika Mraza, Marcina Pietrowskiego, Sasę Ziveca i Igora Sapałę. Do dyspozycji czeskiego szkoleniowca będzie już Aleksandar Sedlar, który właśnie wyleczył uraz.

IFK Goeteborg w weekend zremisował 1:1 na wyjeździe z Elfsborgiem w 14. kolejce szwedzkiej Allsvenskan. Warto dodać, że w pierwszej części spotkania gospodarze nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego. Goeteborg w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie w Goeteborgu rozpoczyna się o 19:00.