Igloopol Dębica wygrał z Sanokiem 3:1 grając bez rezerwowych [RELACJA]

Bartosz Błażewicz
Tomasz Sowa
Dębiczanie przyjechali bez choćby jednego zmiennika, a mimo to udało im się zaskakująco łatwo wywieźć punkty. Inna sprawa, że zadanie znacznie ułatwił im bramkarz Piotr Krzanowski, zwykle pewny punkt Ekoballu.

Grając "gołą" jedenastką goście siłą rzeczy postawili na kontry. Taktyka okazała się trafiona. Już na początku Igloopol stworzył trzy groźne okazje bramkowe. Drugą udało mu się wykorzystać, a wynik ładnym wolejem otworzył Piotr Syguła. Potem ogromny błąd popełnili sędziowie, dopatrując się spalonego w akcji, gdy Damian Niemczyk z własnej połowy wychodził na czystą pozycję. Oprócz tego dwie okazje bramkowe miał Sebastian Sobolak. Tuż przed przerwą jego uderzenie o centymetry minęło słupek bramki przyjezdnych.

Na zakończenie 4. ligi podkarpackiej Igloopol Dębica wygrał na wyjeździe z Geo-Eko Ekoball Stalą Sanok 3:1.Geo-Eko Ekoball Stal Sanok - Igloopol Dębica 1:3 (0:1)

4 liga. W ostatnim meczu sezonu Geo-Eko Ekoball Stal Sanok p...

W przerwie trener Mateusz Ostrowski dokonał trzech zmian i gra Ekoballu trochę ruszyła. Najpierw szans nie wykorzystali Szymon Słysz, Mateusz Kuzio i Damian Baran, ale w końcu piłka znalazła drogę do siatki. Z roli jockera jak zwykle wywiązał się Kuzio, doprowadzając do wyrównania w zamierzaniu po kornerze. Wydawało się, że drużyna gospodarzy pójdzie za ciosem, bo czas miał działać na niekorzyść coraz bardziej zmęczonych dębiczan, tymczasem chwilę później znów prowadzili. Po wrzutce z wolnego Krzanowski "wypluł" piłkę pod nogi Tomasza Nalepki, z takiego prezentu nie dało się nie skorzystać. A kilka minut przed końcem meczu Kamil Rokita zauważył, że sanocki golkiper zbyt daleko wyszedł z bramki, lobując go strzałem z wolnego, choć odległość wynosiła ponad... 60 metrów! W końcówce dwóch okazji do zdobycia kontaktowego gola nie wykorzystał S. Słysz.

OPINIA

Bartosz Zołotar, trener Igloopolu: - Mimo gry w zaledwie 11-osobowym składzie chcieliśmy zmazać plamę po porażce 0-5 w Ropczycach. Tam przeszliśmy obok mecz, dzisiaj gra wyglądała dużo lepiej. Chłopaki pokazali, że stanowimy zespół, fajnie się uzupełniając na boisku.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – IGLOOPOL DĘBICA 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Syguła 12, 1:1 Kuzio 72, 1:2 Nalepka 74, 1:3 Kamil Rokita 86-wolny.

Ekoball Stal: Krzanowski 3 – Kaczmarski 5, Adamiak 4, Kokoć 5, Lusiusz 5 (70. Suszko) – Ząbkiewicz 4 (46. Baran 4), Tabisz 4 (63. K. Słysz), Lorenc 5 (63. Jaklik), Niemczyk 5 (46. Femin 5), S. Słysz 5 – Sobolak 4 (46. Kuzio 5).

Igloopol: Psioda 6 – Smagacz 6, Nalepka 6, Wanat 6, Pyskaty 5 – D. Rokita 6, K. Rokita 5, Janus 6, Syguła 6 – Socha 6, Gongora Valdes 5.

Sędziowali Pachołek 4 (Lubaczów). Żółta kartka: Syguła. Widzów 150.