II liga piłkarska. Bezbramkowy remis Wigier Suwałki z Wisłą Puławy

Mariusz Klimaszewski
KS Wisła Puławy
Piłkarze drugoligowych Wigier Suwałki z Puław przywieźli jeden punkt bezbramkowo remisując z miejscową Wisłą.

Gospodarze z Puław od początku meczu byli aktywni pod bramką Wigier. Jednak w ósmej minucie to Paweł Socha z Wigier groźnie strzelił na bramkę Wisły. Mikołaj Łabojko poradził sobie z jego uderzeniem. Dwie minuty później to z kolei Hieronim Zoch wybronił uderzenie Krystiana Putona.

W obu ekipach było widać determinację, a piłkarze obu drużyn walczyli o każdy metr boiska. - Mecz był toczony w kontakcie, agresywnie - powiedział trener Wisły Puławy Mariusz Pawlak.

W 40. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Lisowski, na szczęście Wigier jego strzał był niecelny. Wigry odpowiedziały strzałem Łabojki wybronionym przez Sochę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wisła atakowała, ale bezskutecznie. W 72 minucie Wigry od utraty bramki uratowała poprzeczka. Po dośrodkowaniu Putona z głowy uderzał Ednilson Furtado.

W zespole Dawida Szulczka zadebiutował Kacper Michalski z Górnika Zabrze, który wszedł na boisko w 63 minucie.

Wisła Puławy - Wigry Suwałki 0:0
Wisła: Socha- Cheba, Pielach (46 Kuban), Cyfert, Wawszczyk, Puton, Lisowski, Kondracki (70 Banach), Carlos Daniel (90+ Drozdowicz), Kacprzycki (70 Furtado), Paluchowski.
Wigry: Zoch- Lewandowski, Pierzchała, Ozga, Łabojko, Babiarz (80 Bogusławski), Rybicki (63 Gojko), Mularczyk (63 Michalski), Sowiński (62 Gruszczyński), Brito (69 Iwao), Adamek.
Żółte kartki: Kacprzycki, Puton - Iwao, Gruszczyński

Pozostałe wyniki 7. kolejki
Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 0:0
Radunia Stężyca - Sokół Ostróda (mecz w niedzielę)
Znicz Pruszków - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Mateusz Gawlik 11.
Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Klichowicz 6, 1:1 Tomasz Foszmańczyk 13, 2:1 Daniel Szczepan 58.
Śląsk II Wrocław - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Mateusz Lisowski 45, 0:2 Michał Wrzesiński 52, 1:2 Piotr Celeban 66, 2:2 Przemysław Bargiel 82.
Motor Lublin - GKS Bełchatów 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Piotr Ceglarz 13, 2:0 Michał Fidziukiewicz 53, 3:0 Michał Fidziukiewicz 63, 4:0 Maciej Firlej 86.
Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków (przełożony na 15.09)
Pogoń Siedlce - Lech II Poznań (przełożony)

1. Stal Rzeszów 7 19 17-3
2. Ruch Chorzów 7 15 11-4
3. KKS 1925 Kalisz 7 13 9-6
4. Chojniczanka Chojnice 7 12 17-8
5. Olimpia Elbląg 7 12 6-4
6. Motor Lublin 7 11 16-9
7. Śląsk II Wrocław 7 10 12-12
8. Wigry Suwałki 7 10 6-9